ראשי ביקורות\סקירות סוני NEX-5 – סקירה

סוני NEX-5 – סקירה

3
0

סיכום

ה-NEX-5 התגלתה כהפתעה נעימה במיוחד. בשילוב עם עדשת הפנקייק 16 מ"מ הזעירה המצלמה הרגישה קומפקטית אך עם זאת בנויה היטב. איכות התמונה בבדיקות שערכנו התבררה כיותר ממשביעת רצון (עד לרגישות של ISO 1600 התוצאה שהתקבלה הייתה סבירה בהחלט) ואיכות הווידאו הייתה מצויינת. מהירות הפעולה ובעיקר מהירות המיקוד של המצלמה/עדשת פנקייק התגלו כמעולות. המסך האיכותי של סוני הציג פרטים בחדות רבה והאפשרות לכוונו למעלה או למטה התבררה כנוחה במצבים מסוימים. היכולת לצלם תמונות פנוראמה בקלות רבה היא בעיננו לא רק מהנה מאד אלא גם שימושית.

מן הצד הפחות חיובי, ל-NEX-5 מעט מאד כפתורים. יש אשר יראו בכך יתרון (פחות כפתורים ללמוד), אנו הרגשנו כי בכדי לבצע פעולות פשוטות היה עלינו להיכנס אל תוך תפריטים ולבצע מספר לחיצות רב יחסית. אפשר ומצלמה כזו הייתה יוצאת נשכרת ממסך מגע אם כי גם לכך חסרונות ידועים (לחיצה מקרית, לכלוך שמנוני על המסך ומחיר גבוהה יותר). מבחינת מבנה גודלה הקטן עשוי להפריע לבעלי ידיים גדולות ולמרות קיומה של ידית האחיזה היינו מעדיפים אחת בולטת מעט יותר.

הפרעות קטנות נוגעות לאי קיומו של פלאש מובנה (הפלאש החיצוני הכלול פעל היטב אך ההברגה הייתה בלתי נוחה בעליל), חסרונה של העינית בהחלט הורגש באור שמש ישיר וחיי הסוללה בעיקר כאשר בהירות המסך הייתה בינונית-גבוהה לא היו מרשימים במיוחד. למרות מהירות המיקוד המעולה בתנאי תאורה טובים גילינו כי בדומה ל-E-PL1 קיים גם ב-NEX-5 קושי להתמקד בתנאי תאורה נמוכים יחסית אפילו עם עדשה בעלת צמצם גדול.

בשורה התחתונה ה-NEX-5 היא אופציה מעולה לצלמים חובבים המעוניינים להשתדרג מעבר לרמת מצלמות הקומפקט אך להישאר בגודל שאינו עולה בהרבה על מצלמה קומפקטית (אם כי סוגיית העדשה כאן היא מרכזית). ה-NEX-5 התגלתה כמצלמה שכיף לצלם עימה, אין זה אומר שהיא חפה מפגמים, אך עדכוני הקושחה התכופים מראים כי סוני בהחלט עושה מאמץ לפתור לפחות את חלקם.

לפני שנסיים מילה לגבי העדשה. אנו בחנו את המצלמה עם עדשת הפנקייק 16 מ"מ. העדשה מאפשרת זווית רחבה (24 מ"מ אקוויוולנטי ב-35 מ"מ) ובאופן כללי תפקדה היטב, אך למרות גודלה הזעיר (המאפשר למצלמה להישאר קטנה ודקה) לא היינו ממליצים לרוכש הממוצע לרכוש אותה כעדשה ראשית. הסיבה לכך היא כי קהל היעד העיקרי של המצלמה מורכב מצלמים חובבים אשר עשויים למצוא את היעדר הזום מגביל למדי. גם הטווח האופטי הרחב המתאים אמנם מאד לתמונות נוף ופנוראמה עשוי להפריע לצילום פורטרטים שלא להזכיר היעדר מוחלט של יכולת צילום תקריב. מסיבה זו המלצתנו לצלם חובב שזו היא מצלמת הרפלקס הראשונה שלו לבחור באחת מעדשות הזום של סוני דוגמת ה-E 18-55mm F3.5-5.6 OSS או ה-E 18-200mm F3.5-6.3 OSS ולרכוש את עדשת ה-E 16mm F2.8 כעדשה שנייה או להשאירה כאופציה לרכישה בעתיד.

ה-NEX-5 איננה מיובאת לישראל באופן רשמי וחבל. אנו זכינו לקבלה ישירות מחברת B&H שם היא ניתנת לרכישה באחד מן הקיטים המופיע בקישור הבא:

bh SonyAlphaNexAnim

חיובי:

 • רפלקסית קטנה וקלה (עם עדשת ה-16 מ"מ נכנסת לכיס מעיל בקלות).
 • בעלת חיישן גדול (APS-C).
 • איכות תמונה טובה בסטילס ומעולה בוידאו (כולל סאונד סטריאופוני איכותי).
 • מהירות פוקוס גבוהה.
 • מאפשרת יצירת תמונות פנוראמיות בקלות רבה.
 • מסך מעולה ברזולוציה גבוהה בעל יכולת הטיה.
 • איכות בניה טובה.

קצת פחות:

 • מיעוט כפתורים ותפריטים שאינם אינטואיטיביים במיוחד (מחייבים לחיצות רבות בכדי לבצע פעולות פשוטות כמו מעבר בין מצבי צילום).
 • בהירות המסך איננה מספיקה באור יום מלא וחסרונה של עינית מורגש (עינית אופטית אופציונאלית קיימת עבור עדשת ה-16 מ"מ, בתוספת תשלום).
 • פלאש מובנה אינו קיים (פלאש חיצוני מסופק עם המצלמה ופועל היטב אך הברגתו איננה נוחה).
 • קושי מסוים למקד בתנאי תאורה נמוכים.
 • חיי סוללה נמוכים יחסית בעיקר עם מסך מכוון לבהירות בינונית-גבוהה.
עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Avatarעידו גנוט , אופיר אילוז
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב ביקורות\סקירות

3 תגובות

 1. Avatar

  ביל

  29/11/2010 ב 7:47 PM

  אחלה סקירה , תמשיכו ככה כיף גדול.

  השב

 2. Avatar

  צביקה

  06/02/2011 ב 4:25 PM

  סקירה מעולה. כל הכבוד.

  השב

 3. Avatar

  פרל

  07/01/2013 ב 6:40 PM

  הי יש לי מצלמה כזו ובדיוק איבדתי כפי שכתבתם את הכיסוי לעדשה 49 מ"מ יש לכם מושג איפה ניתן להשיג או להזמין? והאם כל כיסוי בקוטר זה (גם של חברה אחרת) יכול להתאים
  תודה רבה

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.