ראשי ביקורות\סקירות סוני NEX-5 – סקירה

סוני NEX-5 – סקירה

3
0

סוני NEX-5 – הקדמה

במהלך חודש אוגוסט 2010 קיבלנו לידינו את מצלמת ה-NEX-5 של חברת סוני. המצלמה אשר הגיע לידינו הישר מנציג חברת B&H אשר ביקר בארץ עמדה לרשותנו למשך כשבוע במסגרתו ערכנו לה שורה של בדיקות מקיפות וצילמנו מאות תמונות וסרטונים.

ה-NEX-5 של סוני היא הבכירה מבין שתי מצלמות ה-NEX אשר הוכרזו על ידי החברה בחודש מאי 2010. יחד עימה הוכרז גם דגם ה-NEX-3 אשר שונה מן ה-NEX-5 במספר מאפיינים מצומצם בלבד (ל-NEX-5 גוף מגנזיום קטן מעט יותר, מקלט אינפרה אדום מובנה לשלט ויכולת צילום וידאו ברזולוציה גבוהה מלאה – 1080i לעומת 720p בדגם ה-NEX-3).

סדרת ה-NEX היא תשובתה של סוני למצלמות המיקרו 4/3 של אולימפוס ופנסוניק ולמצלמות חסרות המראה של סמסונג (נכון לזמן כתיבת שורות אלו קנון, ניקון ופנטקס טרם הכריזו על מוצרים בקטגוריה זו אך אלו צפויים כנראה בחודשים הקרובים). היתרון הגדול של המצלמות חסרות המראה של כלל היצרניות הוא גודלן. על ידי סילוק המראה מסולק למעשה רכיב מרכזי התופס חלל רב יחסית בגוף המצלמה ובאופן שכזה יכולות היצרניות לפתח מצלמות רפלקסיות קטנות בצורה משמעותית מכל מה שהיה קיים עד כה בשוק.

סדרת ה-NEX היא כיום הדוגמא הטובה ביותר ליכולת המזעור של המצלמות חסרות המראה. סוני השכילה לצמצם את גוף המצלמה למימדים הקרובים מאד לאלו של מצלמה קומפקטית (ללא העדשה כמובן). באמצעות שילוב תושבת עדשה (mount) חדשה אפשרה סוני יצירת קו עדשות חדש קטן, קל (ובעיקרון גם זול יותר) מזה אשר היה קיים עד עכשיו עבור מצלמות סוני. הישגים אלו לא באו על חשבון גודלו של החיישן וסוני (בדומה לסמסונג) בחרה להישאר עם חיישן בפורמט APS-C הזהה בגודלו לזה המצוי במרבית המצלמות הרפלקסיות הנמכרות כיום.

ה-NEX-5 היא המצלמה חסרת המראה השנייה אותה אנו בוחנים אחרי ה-PEN E-PL1 של חברת אולימפוס אותה בדקנו בחודש יוני האחרון. ההשוואה בין השתיים מתבקשת ואנו ניגע בנושא בסקירה הנוכחית. לפני שנפתח בסקירה עצמה כמה נתונים יבשים אודות ה-NEX-5: המצלמה מצוידת בחיישן CMOS בפורמט APS-C ברזולוציה של 14.2 מגה פיקסל. למצלמה מסך 3 אינצ' ברזולוציה גבוהה (920k פיקסלים) בעל אפשרות הטיה, יכולת צילום וידאו ברזולוציה גבוהה מלאה (1920 על 1080 פיקסלים ב-60 פריימים לשנייה) בפורמט AVCHD והיא מסוגלת לצלם עד 2.3 תמונות לשנייה ברצף. המפרט המלא של ה-NEX-5 מופיע במערכת המפרטים של האתר.

ה-NEX-5 של סוני – המיקרופון אינו כלול:

Sony NEX 5 mic

נתונים יבשים אינם מספרים כמובן את כל הסיפור ולפיכך ניגש כעת לסקירה בכדי לגלות כיצד מתפקדת המצלמה בעת שימוש יום יומי.

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Avatarעידו גנוט , אופיר אילוז
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב ביקורות\סקירות

3 תגובות

 1. Avatar

  ביל

  29/11/2010 ב 7:47 PM

  אחלה סקירה , תמשיכו ככה כיף גדול.

  השב

 2. Avatar

  צביקה

  06/02/2011 ב 4:25 PM

  סקירה מעולה. כל הכבוד.

  השב

 3. Avatar

  פרל

  07/01/2013 ב 6:40 PM

  הי יש לי מצלמה כזו ובדיוק איבדתי כפי שכתבתם את הכיסוי לעדשה 49 מ"מ יש לכם מושג איפה ניתן להשיג או להזמין? והאם כל כיסוי בקוטר זה (גם של חברה אחרת) יכול להתאים
  תודה רבה

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.