ראשי ביקורות\סקירות סוני NEX-5 – סקירה

סוני NEX-5 – סקירה

3
0

תצוגה ומבזק

 • עינית – ל-NEX-5 אין עינית מובנית. הסיבה המרכזית לכך קשורה ברצונה של סוני לשמור על גודלה המינימאלי של המצלמה. בשמש חסרונה של עינית בהחלט מורגש. למטרה זו התאימה סוני עינית חיצונית הניתנת לרכישה בנפרד. סוני עמדה בפני שתי אפשרויות בפיתוח עינית עבור ה-NEX-5 – האפשרות הראשונה: עינית דיגיטלית העושה שימוש במסך LCD זעיר. למסך זה שני יתרונות עיקריים – הוא תואם לכל עדשה וניתן להציג עליו מידע שימושי בדומה למסך הראשי. מצד שני עינית דיגיטלית איכותית היא יקרה ומורכבת, צורכת סוללה ואף שמניסיוננו עם ה-A55 החדשה יותר המצוידת בעינית דיגיטלית, סוני בהחלט נמצאת בראש רשימת היצרניות מבחינת איכות העיניות הדיגיטליות, עדיין אין להשוותה לעינית אופטית איכותית. האפשרות השנייה, בה בחרה חברת סוני, היא עינית אופטית חיצונית. עינית כזו מוגבלת בדרך כלל לעדשה מסוימת (במקרה הנוכחי לעדשת ה-16 מ"מ בה עשינו שימוש). עינית אופטית חיצונית איננה צורכת חשמל ועשויה להיות איכותית יותר. אנו קיבלנו את ה-NEX-5 ללא העינית המכונה DA-SV1 ולכן לא התאפשר לנו להעריך את איכותה.

Sony NEX 5 viewfinder

 • מסך ראשי – ל-NEX-5 מסך 3 אינצ' רוחבי (יחס 16:9 – שונה ממרבית המצלמות בשוק) ברזולוציה גבוהה (921k פיקסלים). בבדיקתנו ניכר כי איכות המסך של ה-NEX-5 מעולה והניגודיות שלו מצוינת בין השאר הודות לשימוש של סוני בטכנולוגיית ה-TruBlack בה עושה החברה שימוש גם במסגרות הדיגיטליות שלה. בשמש ישירה קשה לצפות במסך אך בעיה זו קיימת במידה רבה בכל מצלמה דיגיטלית קיימת (אם כי היא מקשה יותר על השימוש במצלמה חסרת עינית). מלבד הרזולוציה התכונה הבולטת ביותר של המסך ב-NEX-5 הוא אפשרות להטות אותו. אמנם לא מדובר במסך מפרקי מלא כמו ב-60D של קנון או אפילו מפרקי חלקי כמו זה המצוי למשל ב-D5000 של ניקון אבל ניתן להטות את המסך של ה-NEX-5 למעלה (80 מעלות) או למטה (45 מעלות). אופן פתיחת המסך יכול היה להיות נוח יותר אבל לאחר הפתיחה אפשרות ההטיה בהחלט התגלתה כשימושית במצבים מסוימים ואף סייעה לעיתים להימנע משמש ישירה.

Sony NEX 5 back

 • אפשרויות כוונון – המסך מאפשר כיוונון לרמות בהירות שונות. בהירות גבוהה מסייעת במצבים של שמש ישירה (אם כי אפילו בהירות מקסימאלית איננה פתרון כנגד שמש ישירה). מנסיוננו העלאת רף הבהירות של המסך מגבירה באופן משמעותי את צריכת הסוללה של המצלמה ולפיכך רצוי לשים לכך לב ולהימנע מכך ככל האפשר.

מבזק

 • מבזק מובנה – סוני החליטה שלא לשלב ב-NEX-5 מבזק (פלאש) מובנה. החלטה זו נעשתה ללא ספק משיקולי מקום. אנו מוצאים את ההחלטה מצערת מה גם שאולימפוס ופנסוניק הצליחו לשלב במצלמות מקבילות שאינן גדולות בהרבה מבזקים מובנים. בכדי להמתיק את הגלולה כללה סוני מבזק חיצוני זעיר ביחד עם המצלמה (מגיע בקופסא).
 • מבזק חיצוני – סוני שילבה כאמור מבזק חיצוני קטן עם ה-NEX-5.  למבזק הזעיר המתברג בחלקה העליון של המצלמה טווח הארה (Guide number) של 7 מטרים (100 ISO) ובהתחשב בגודלו המזערי סיפק תוצאות משביעות רצון. למבזק אין אפשרות הטיה (חבל, סוני הייתה יכולה ליצור מבזק זעיר בעל אפשרות "הקפצה" מן התקרה). החיבור של המבזק למצלמה דורש נעילה באמצעות סיבוב גלגלת זעירה – עניין לא נוח בעליל ולפחות במקרה אחד בו לא דאגנו לקבע את הפלאש עד הסוף הוא נפל ולפיכך אנו ממליצים לשים לב לחיזוק ההברגה בכל פעם.

Sony NEX 5 flash front 2

NEX-5: תמונה עם פלאש במצב אוטומט:

Flash Auto mode

NEX-5: תמונה עם פלאש במצב מילוי:

Flash Compulsory mode

NEX-5: תמונה עם פלאש במצב כבוי:

Flash without flash

NEX-5: תמונה נוספת עם פלאש כבוי:

without flash

NEX-5: תמונה נוספת עם פלאש במצב אוטומט:

With flash

 • תאורה מסייעת פוקוס (AF Assist) – סוני השכילה לשלב במצלה תאורה מסייעת פוקוס. תאורה זו עשתה את העבודה ובהחלט סייעה למצלמה למקד במצבי תאורה קשים (אם כי כאמור המצלמה רחוקה משלמות בהקשר זה).
עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Avatarעידו גנוט , אופיר אילוז
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב ביקורות\סקירות

3 תגובות

 1. Avatar

  ביל

  29/11/2010 ב 7:47 PM

  אחלה סקירה , תמשיכו ככה כיף גדול.

  השב

 2. Avatar

  צביקה

  06/02/2011 ב 4:25 PM

  סקירה מעולה. כל הכבוד.

  השב

 3. Avatar

  פרל

  07/01/2013 ב 6:40 PM

  הי יש לי מצלמה כזו ובדיוק איבדתי כפי שכתבתם את הכיסוי לעדשה 49 מ"מ יש לכם מושג איפה ניתן להשיג או להזמין? והאם כל כיסוי בקוטר זה (גם של חברה אחרת) יכול להתאים
  תודה רבה

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.