ראשי מבזקים RX1 – הפצצה האמיתית של סוני – קומפקטית עם חיישן Full Frame ועדשת זייס

RX1 – הפצצה האמיתית של סוני – קומפקטית עם חיישן Full Frame ועדשת זייס

4
0

ידיעה אשר פורסמה לפני זמן קצר ברשת חושפת כפי הנראה את אחת ההפתעות הגדולות ביותר של חברת סוני אשר נשמרו עד כה בסוד – מצלמת ה-RX1 – מצלמה "קומפקטית" (בעלת עדשה קבועה) וחיישן Full Frame. לא פחות מעניינת היא הבחירה של סוני בעדשה – 35 מ"מ צמצם f/2 של חברת קרל זייס (צייס).

הידיעה אשר פורסמה לפני זמן קצר באתר sonyalpharumors הייתה עד לפני זמן קצר אחד הסודות השמורים היטב של סוני. שום מידע לא דלף אודותיה לרשת ושמועות שונות עסקו בעיקר במצלמות NEX בעלות חיישן Full Frame אלא שאיש לא שיער כי סוני מתכננת דווקט אחות גדול ל-RX100 בעלת חיישן גדול ואופטיקה איכותית במיוחד.

RX1 – עדשה קבועה וחיישן Full Frame (מקור: photoprice.ca)

RX1

מן התמונות ניתן לראות כי לא מדובר במצלמה קטנה מאד כמו ה-RX100 (החיישן הגדול פשוט איננו מאפשר אופטיקה איכותית בגודל קומפקטי) אך עדיין מדובר על מצלמה קטנה יחסית אשר צפויה להוות רף חדש למצלמות הקומפקטיות המתקדמות (הרבה מעל ה-X100 של פוג'י או ה-X2 של לייקה). הבחירה של סוני בעדשה בעלת אורך מוקד קבוע לא תתאים מן הסתם לקהלים רחבים וגם המחיר (אשר אינו ידוע בשלב זה) צפוי כנראה להיות גבוה משמעותית מכל מצלמה קומפקטית בשוק (יש הערכות כי מדובר על כ-3000 דולר). עדיין לא ברור האם המצלמה תוצג כבר בפוטוקינה (אולי אפילו כחלק מן ההכרזה הגדולה של סוני השבוע) או שנאלץ להמתין עוד כמה חודשים אך אין ספק שמדובר במהלך מפתיע שיטלטל את שוק הצילום (בעיקר אם חברות נוספות יבחרו ללכת בדרך זו).

RX1 – ומה עם עינית? (מקור: photoprice.ca)

RX1 top

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

4 תגובות

 1. Avatar

  אורן

  10/09/2012 ב 5:14 AM

  העדשה בתמונה נראית כעדשה מתחלפת. בכל מקרה, זה גימיק נחמד, אבל זה לא פה ולא שם לדעתי. והעינית היא אלקטרונית אם קיימת עינית בכלל (יכול להיות שזה רק דרך מסך) – פשוט בגלל פקטור הגודל.

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   10/09/2012 ב 12:07 PM

   העדשה לפי כל הדעות איננה מתחלפת (גם אם היא נראית כך). העינית תהיה חיצונית (גם אופטית וגם דיגיטלית). זה מוצר נישה בעיקר בשל המחיר אבל הוא מאד מעניין ברמת ההיתכנות.

   השב

 2. Avatar

  תומר

  11/09/2012 ב 2:03 PM

  יוסיפון, לא הייתי אומר שזה הורס את הרגישות, אבל זה נכון שהיא נפגעת במידה מסויימת בגלל התחממות החיישן, ואני מניח שגם תוחלת החיים שלו פחות גבוהה מאשר ב-DSLR.
  מבחינת האיכות, החיישן שיהיה שם כנראה יהיה כל-כך איכותי,שאפילו עם ירידת ביצועים מסויימת, האיכות עדיין תהיה טובה בהרבה מכל מצלמה חסרת מראה אחרת.
  אבל אם עושים למצלמה הזאת בחינת איכות, הייתי מציע לבדוק אותה בשני מצבים: מיד אחרי ההפעלה, ובדיקה נוספת אחרי 10 דקות של LV.

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  11/09/2012 ב 3:21 PM

  א. מדובר במצלמה יקרה (2700-2800 דולר) אשר אין לה כיום מקבילה ישירה (גם לא הפוג'י) מבחינת מה שצפוי מאיכות התמונה שלה.
  ב. החיישן הוא אותו חיישן של הD600 וה-A99 (כ-24 מגה פיקסל). לגבי התחממות – עוד נראה דווקא לחיישן גדול יש יותר שטח פנים והוא מתקרר טוב יותר מחיישן קטן.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.