ראשי מגזין טכנולוגיות צילום אודיו לוידאו רפלקסי: צעדים ראשונים

אודיו לוידאו רפלקסי: צעדים ראשונים

1
0

אנו מקבלים לא מעט שאלות בכל הנוגע לדרך הנכונה להקליט סאונד בעת צילומי וידאו רפלקסי וכאשר נתקלנו לאחרונה בסמינר המקוון אותו הכינו החברה מחברת Cinevate הקנדית החלטנו כי הוא יכול להוות נקודת פתיחה מצויינת למי שחדש בתחום ורוצה לעשות לעצמו קצת סדר בראש בכל הנוגע לסאונד.

אנו עוסקים לא מעט באיכות הוידאו וביכולותיהן של המצלמות החדשות בשוק, אבל לעיתים אפשר לשכוח שבמקרים רבים לסאונד משקל לא פחות חשוב בהפקת הסרטון. בהנחה שאינכם מוסיפים את הסאונד בשלב העריכה (ולא מקליטים דבר בשטח) יש לא מעט דברים שחשוב שתדעו לעשות נכון בכדי לחסוך מעצמכם עבודת עריכה קשה ומיותרת מאוחר יותר.

כיצד לקבל סאונד אידאלי בוידאו רפלקסי? (קרדיט: Cinevate)

Getting Better Audio vdslr

Victor Dizon הוא צלם סטילס אמריקני אשר הפך בעצמו לצלם וידאו וערך לאחרונה סדרת סדנאות ביחד עם חברת מוצרי הוידאו Cinevate העוסקות באספקטים שונים של הקלטת וידאו רפלקסי (עוד סרטונים בסדרה ניתן למצוא בקישור הבא). הסרטון הראשון אותו אנו מביאים מתוך הסדרה עוסק בהיכרות ראשונית עם נושא הסאונד.

בסרטון עוסק Dizon בכל מה שצלם וידאו רפלקסי צריך לדעת – החל ממיקרופון על המצלמה וכלה בהקלטת סאונד באמצעות אמצעי הקלטה חיצוני (באופן מעניין נושא "גריפ הסאונד" דוקא לא מוזכר אם כי בהחלט רלוונטי לצלמים רבים, כולל צלמי וידאו רפלקסי מתחילים). מלבד עיסוק בציוד, Dizon מבצע שורה ארוכה של הדגמות סאונד בנקודות שונות ברחבי העיר ניו יורק, הדגמות אשר מאפשרות לקבל מושג על ההבדלים אותם תשמעו בין סוגי הציוד השונים.

[vimeo]https://vimeo.com/42781896[/vimeo]

זאת הזמנות טובה להזכיר סרטון נוסף אותו פרסמנו לפני כשנה וחצי (ועודנו רלוונטי מאד) העוסק גם הוא בנושא הסאונד בוידאו רפלקסי והוכן על ידי חברת ZACUTO האמריקנית – צפיה משלימה רלוונטית ביותר.

מי שמצא את הסרטון מועיל (ומסוגל לשמוע את Dizon בסרטון נוסף) מוזמן לצפות בסרטון בונוס – הראשון בסדרה – החושף את צלם הסטילס לעולם הוידאו הרפלקסי בפעם הראשונה – מומלץ בחום לצלמי סטילס אשר מעולם לא צילמו וידאו ורוצים היכרות בסיסית עם התחום.

[vimeo]https://vimeo.com/35892685[/vimeo]

כמו תמיד תוכלו למצוא עוד מידע נרחב על וידאו רפלקסי בערוץ המיוחד שלנו המוקדש לנושא

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב טכנולוגיות צילום

תגובה אחת

 1. Avatar

  אדי

  13/06/2012 ב 4:21 PM

  אם משתמשים ב Slate Board (לוח נקישה) לפני כל שוט בנפרד, אין צורך בהקלטת אודיו מתוך המצלמה, ואפשר להשתמש באמצעי הקלטה חיצוניים ואיכותיים הרבה יותר החל ממיקרופון דינאמי על Boom כפי שמופיע בתמונה, וכלה במיקרופון אלקטרט-קונדנסר אלחוטי ואיכותי זעיר, המוסתר בבגד או בשיער, בנוסף למיקרופונים עם אפרכסת פרבולית להקלטה מרחוק של קולות-רקע נבחרים.

  את כל אלה מערבלים מאוחר יותר על שולחן העריכה, ומסנכרנים אל תוך ערוץ הוידאו בעזרת נקישת ה Slate המשמשת רפרנט עד דיוק של פריים בודד.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.