ראשי מגזין טכנולוגיות צילום ה-GigaPan מגיע לאירועי הספורט

ה-GigaPan מגיע לאירועי הספורט

1
0

צילומי פנוראמה המורכבים מחיבור של מאות ואלפי תמונות ברזולוציה גבוהה כבר מזמן אינם בגדר חידוש. לאחרונה נערך בסן פרנסיסקו אירוע ספורט במסגרת ליגת הבייסבול בו צולמה תמונה פנוראמית המורכבת מ-290 תמונות מחוברות היוצרות פאזל בן לא פחות מ-1500 מגה פיקסל.

התמונה אשר צולמה וזכתה למאות אלפי הצבעות ב-facebook היא אחת מסדרה של תמונות דומות אשר צולמו באמצעות רובוט של חברת GigaPan. השיטה פשוטה מאד – מצלמה המחוברת לרובוט מצלמה תמונה, מבצעת תנועה מתוכנתת ומצלמת תמונה נוספת. תוכנה מיוחדת מחברת את התמונות כולן ובאתר החברה ניתן להעלות את התמונה המחוברת ולצפות בה ואף להיכנס פנימה ולראות פרטים בתוכה.

התמונה אשר צולמה במשחק ה-Rangers vs. Giants מורכבת מ-280 תמונות (28 לרוחב ו-10 לגובה) אשר צולמו על פני 17 דקות ויצרו תמונה מחוברת אחת בת 1539 מגה פיקסל (או 79,828 פיקסלים על 19,828 פיקסלים). התמונה אשר צולמה על ידי הצלם דיויד ברגמן מראה עשרות אלפי אוהדים בזמן המשחק ומשתמשי פייסבוק אשר מופיעים בקהל יכולים לזהות את עצמם ולתייג.

Panorama baseball

תמונת ה- GigaPan הנוכחית רחוקה מלהיות הגדולה בעולם. זכות זו שמורה (בינתיים) לצילום פנוראמה של קבוצה הונגרית אשר הגיע לרזולוציה חסרת תקדים עד כה – לא פחות מ-71 ג'יגה פיקסל של העיר בודפסט.

את ה-GigaPan של משחק ה-Rangers vs. Giants ניתן למצוא בקישור הבא. תמונות דומות נוספות ממשחקים אחרים בסדרה ניתן למצוא בקישור הבא.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב טכנולוגיות צילום

תגובה אחת

 1. Avatar

  אודי

  23/04/2013 ב 3:11 PM

  איך מצלמים תמונה כזו? מסקרן אותי מאוד
  מה השיטה?

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.