ראשי מגזין מאחורי הקלעים של צילום הפנורמה ממרכז הסחר העולמי החדש

מאחורי הקלעים של צילום הפנורמה ממרכז הסחר העולמי החדש

3
0

לקראת סיום בנייתו של מרכז הסחר העולמי החדש בניו יורק (הפרויקט שהוקם בעקבות אסון התאומים) – אחד הבניינים הגבוהים בעולם – יצא צוות של המגזין TIME לפרויקט צילום פנורמה ב-360 מעלות מראש המגדל. הסרטון אותו אנו מביאים היום מתאר את התהליך המורכב שעבר על הצוות שהיה אחראי על הפרויקט עד שהשלים את הפרויקט.

לצלם מראש מגדל המגדל הגבוה בחצי הכדור המערבי (541 מ') היא לא משימה פשוטה. למעשה מדובר במשימה כה מורכבת עד שנדרשו חודשים של תכנונים מורכבים בכדי להוציאה אל הפועל ולא מעט רגעים מורטי עצבים.

תמונה מראש המגדל – (קרדיט: TIME)

TIME-world-trade-center

הפרויקט כולו בוצע באמצעות צוות צילום של המגזין TIME אשר השתמש במצלמת קנון 5D MKII, עדשת 100 מ"מ וראש רובוטי שח חברת Gigapan אשר הורכב על זרוע מתכת מסיבית שנבנתה במיוחד לצורך הצילומים.

מאחורי הקלעים – צילום הפנורמה הגדול ממרכז הסחר העולמי החדש

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=z3ZG1kZ0dsE[/youtube]

בסך הכל צולמו לטובת הפרויקט מספר קטן יחסית של תמונות (כ-1000 לערך) שנתפרו יחד לתמונת פנוראמה אחת ב-360 מעלות. אף שמדובר בפרויקט מעניין עם לא מעט קשיים טכניים, אין זה פרויקט ייחודי מבחינת הרזולוציה של התמונה הסופית. רק נזכיר כי בעבר פרסמנו כאן את התמונה בעלת הרזולוציה הגבוהה ביותר אי פעם צילום פנוראמה של העיר לונדון ב-320 ג'יגה פיקסל וכן שורה של ערים נוספות אשר צולמו ברזולוציות גבוהות בעבר כולל תמונה נוספת (קודמת) של לונדון עצמה (80 ג'יגה פיקסל), בודפסט (70 ג'יגה פיקסל) דרזדן שבגרמניה (26 ג'יגהפיקסל), פריס (26 ג'יגהפיקסל), ודובאי (45 ג'יגהפיקסל).

ניתן לראות את התוצאה באתר המיוחד שהוכן לכך על ידי המגזין TIME (עוד תמונות מאחורי הקלעים של הפרויקט ניתן למצוא ב-dailymail).

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

3 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  09/03/2014 ב 11:34 PM

  ואני אומר : למה להכניס "להם" לראש רעיונות חדשים, למה ?

  השב

 2. Avatar

  ענן

  10/03/2014 ב 11:51 AM

  אתה דואג שהם עלולים להחליט להשפיל את המערב ולצלם תמונות טובות יותר בעצמם? 😉

  השב

 3. Avatar

  אדי

  11/03/2014 ב 4:25 AM

  בפעם האחרונה הם הצליחו להפיל גורד-שחקים בעזרת סכין יפאנית.

  אני לגמרי לא מזלזל בתושיה שלהם.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.