ראשי מגזין 20 המצלמות הנמכרות ביפן ב-2011

20 המצלמות הנמכרות ביפן ב-2011

1
0

יפן עברה השנה טראומה קשה: רעידת אדמה, צונאמי ואסון גרעיני אשר יצא משליטה פגעו קשה בכלכלה ובתעשיית הצילום ואם נוסיף לכך את אירועי ההצפה בתאילנד, אשר פגעו בשורה של חברות צילום ובשרשרת האספקה אנו ניצבים בפני אחת השנים הקשות ביפן אשר ידעה קשיים כלכליים לא מבוטלים בשני העשורים האחרונים. למרות כל אלו שוק הצילום ביפן נותר איתן ובייחוד נאמן לחדשנות האופיינית כל כך לחברה היפנית. האתר היפני BCN פרסם לאחרונה רשימה של 20 המצלמות הנמכרות ביותר ב-2011 וכמה מהן מעניינות למדי – כל הפרטים לפניכם.

הרשימה הבאה כוללת את 20 המצלמות הנמכרות ביותר ביפן בחצי השנה החולפת. שימו לב כי הרשימה כוללת את אחוזי המכירות האמיתיים של כל מצלמה ביפן (המספרים מתייחסים למצלמות בעלות עדשות מתחלפות בלבד):

20 top cameras japan

מספר נקודות מעניינות עולות מן הרשימה:

 • מחיר משחק תפקיד ביפן כמו בכל מקום אחר (ראה מצלמת ה-D3100 בראש הטבלה) אך יחד עם זאת גם מצלמות מתקדמות ויקרות יותר מופיעות גבוה למדי (60D מקום חמישי לדוגמא).
 • יש ייצוג משמעותי כמעט לכל חברות הצילום המשמעותיות (הרבה מעבר למה שניתן למצוא לדוגמא בארה"ב ובוודאי בישראל בה ספק אם תימצא שבריר מבין ה-20 הראשונות שאיננה מבית קנון/ניקון).
 • מדהים לראות את ה-Canon EOS 5D Mark II במקום ה-20 – לכאורה נמוך, אך יש לזכור כי מדובר במצלמה שעלותה למעלה מ-2000 דולר אשר הצליחה לתפוס כ-1.5% משוק המצלמות בעלות עדשות מתחלפות היפני (אשר עמד ב-2010 על מליון וחצי מצלמות בשנה).
 • ה-D7000 של ניקון הצליחה לעקוף במחצית השנה האחרונה את ה-D90 המיתולוגית (מקום שביעי לעומת תשיעי).
 • ההצלחה של המצלמות חסרות המראה ביפן היא פנומנאלית – כ-30% מן המכירות של מצלמות בעלות עדשות מתחלפות במחצית השנה האחרונה ביפן היו של מצלמות אלו (הבדל עצום ממרבית אירופה, ארה"ב וכמובן מישראל).

כמו תמיד אתם מוזמנים לעיין בכל סדרת "שוברי הקופות" המתעדת נושאים שונים הנוגעים לפופולאריות של מוצרי צילום ברחבי העולם.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

תגובה אחת

 1. Avatar

  KOBRA76

  01/01/2012 ב 6:41 PM

  המצלמה שלי במקום השני

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.