ראשי חדשות אדובי – כלי תיקון הטשטוש יהיה זמין בקרוב?

אדובי – כלי תיקון הטשטוש יהיה זמין בקרוב?

1
0

חברת אדובי הציגה לאחרונה הצצה לכלי עתידי לתיקון טשטוש בתמונות. סרטון ההדגמה הקצר אותו פרסמה החברה השבוע מציג יכולת מרשימה ביותר לתיקון תמונות הסובלות מטשטוש (למשל כתוצאה מתנועה של הצלם בזמן הצילום).

לפני כשנתיים חשפנו כאן באתר סרטון אשר צולם בכנס MAX שהתקיים בלוס אנג'לס בו הציג נציג חברת אדובי בפעם הראשונה, טכנולוגיה מהפכנית אשר מטרתה לתקן טשטוש תמונה. ההדגמה זכתה לתהודה רבה בעולם אך מאז הספיקה חברת אדובי לשחרר גרסה חדשה של תוכנת הפוטושופ (CS6) ואילו הטכנולוגיה החדשנית נותרה בחוץ.

אדובי – תתקן לכם את הטשטוש בתמונות בקרוב?

Photoshop anti blur 2013

כעת נראה כי דברים החלו להתקדם והתכונה החדשה מופיעה בסרטון רשמי (sneak peek) של אדובי, ולמרות שהחברה עדיין לא מוכנה להתחייב כי נראה אותה בגרסה הקרובה (הצפויה כנראה מוקדם ממה שרבים מצפים בשל קיצור סבבי הפיתוח באדובי), אנו מוכנים לשער כי הסבירות לכך גבוהה למדי.

הצצה אל טכנולוגיית ייצוב התמונה של אדובי בפוטושופ (מודל 2013)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=stUD-DRhTZg[/youtube]

Stan Horaczek מן המגזין הבריטי פופ פוטו שוחח לאחרונה באופן בלתי רשמי עם אדובי ונמסר לו כי בעוד ב-2011 כאשר הוצגה הטכנולוגיה לראשונה, היה צורך בכוח עיבוד אדיר בכדי לגרום לתכונה החדשה לעבוד כראוי, כעת הצליחו המתכנתים באדובי לשפר את האלגוריתמים כך שהתהליך כולו ידרוש הרבה פחות זמן והרבה פחות כוח עיבוד (זאת כנראה גם הסיבה לעיכוב בהשקת התכונה).

נקודה מעניינת אשר ראוי להתייחס אליה היא השאלה איזה סוג של טשטוש מסוגלת הטכנולוגיה אותה פיתחה אדובי לתקן. כידוע טשטוש יכול להיגרם מתנועה של המצלמה (רעידת היד של הצלם בעת הצילום – לרוב בעת צילום במהירות תריס נמוכה יחסית), או כתוצאה מתנועה של האוביקט המצולם (לדוגמא צילום של רוכב אופניים בתנועה כאשר מהירות התרס איננה מספיקה בכדי "להקפיא" אותו). ישנו הבדל עקרוני באופי הטשטוש (כיווני יותר או משתנה) בהתאם לגורם. בעוד שעם טשטוש שמקורו במצלמה ניתן במידה מסוימת להתמודד באמצעות טכנולוגיות ייצוב תמונה (בעדשה – כפי שעושות בין השאר קנון וניקון, או במצלמה כפי שעושות אולימפוס, סוני ופנטקס), אין כיום דרך מוכרת להתמודד עם מריחה שמקורה בתנועת האובייקט המצולם (פרט כמובן לצילום במהירות תריס גבוהה יותר). אם אדובי תצליח להציג טכנולוגיה המסוגלת לתקן גם מריחה שמקורה בתנועת האוביקט המצולם, תהיה זו התפתחות מעניינת ביותר. אנו נמשיך ונעקוב כמובן.

הסרטון הראשון מ-2011 – מתוך כנס MAX

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xxjiQoTp864[/youtube]

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

תגובה אחת

  1. Avatar

    Yagel_k

    21/04/2013 ב 12:16 PM

    ואוו, חלום שמתגשם!

    השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.