ראשי חדשות פוטוקינה 2012: סנדיסק מכריזה על CFast

פוטוקינה 2012: סנדיסק מכריזה על CFast

חברת סנדיסק הכריזה במסגרת תערוכת פוטוקינה 2012 על פורמט כרטיסי זיכרון חדש אשר אמור להחליף את פורמט כרטיסי ה-CF הוותיק. הפורמט החדש המכונה CFast צפוי להיות עמיד יותר ומהיר יותר מפורמט ה-CF הקיים.

בראשית השנה הוכרזה ה-D4 של חברת ניקון התומכת בפורמט ה-XQD החדש. פורמט זה נועד להחליף את פורמט ה-CF, וחברת סנדיסק הייתה אחת החברות אשר סייעו לעצב את המפרט של הסטנדרט החדש, אך בסופו של דבר הודיעה כי לא תפתח מוצרים המבוססים עליו, ובמקום זאת החליטה לקדם פורמט שונה המכונה CFast2.0.

הצצה ראשונה ובלעדית – אבטיפוס של כרטיס ה-CFast של סנדיסק

sandisk cfast

בשיחה שקיימנו בתערוכת פוטוקינה עם נציגת חברת סנדיסק נמסר לנו כי המהירות התיאורטית של התקן החדש עומדת על כ-600 מגה בייט לשנייה (מהירות דומה לזו של כונני SSD מהירים) והוא מבוסס על תקן ה-SATA המשמש בין השאר בדיסקים קשיחים. שתי חברות שותפות לסנדיסק בהכרזה האחרונה – חברת קנון וחברת Phase One – לשתיהן צורך בכרטיסים מהירים – אם לצרכי וידאו ברזולוציה גבוהה או לצרכי אחסון קבצי תמונה בנפחים גבוהים מאד.

על פי נציגת סנדיסק מוצרים ראשונים צפויים כבר בתקופה הקרובה וכעת נותר רק לראות מתי יוכרזו מצלמות התומכות בתקן ה- CFast החדש ואילו חברות יצטרפו אם בכלל לתקן. אנו ביקשנו וקיבלנו אפשרות לצלם את אחד מאבות הטיפוס הראשונים של הכרטיס (אשר לא הוצג באופן רשמי בביתן של סנדיסק בתערוכה). הכרטיס דומה בגודלו לכרטיס CF אך בעל מבנה שונה ואינו כולל חיבור מבוסס פינים כמו בכרטיסי ה-CF (לא מעט משתמשים גרמו נזק למצלמה כשהפעילו כוח רב מידי בעת הכנסת כרטיסי CF למצלמה).  מלחמת פורמטי הזיכרון מתגברת ובינתיים הפורמט היחיד שהולך ומתחזק הוא ה-SD בו תומכות כיום גם לא מעט מצלמות מקצועיות כולל הפנטקס 645D, ה-5D MKIII ׁ(בנוסף לכרטיס CF) וכמובן ה-6D וה-D600 החדשות של קנון וניקון.

צוות מגה פיקסל הינו אורח חברת לייקה בתערוכת פוטוקינה 2012.

Avatarעידו גנוט , צילום: אופיר אילוז
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

2 תגובות

 1. Avatar

  הלמן

  22/09/2012 ב 4:29 AM

  SATA איננו התקן, אלא פרוטוקול תקשורת טורי

  השב

 2. Avatar

  אדי

  22/09/2012 ב 4:31 AM

  לא כתוב שם "התקן" אלא "תקן"

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.