ראשי מגזין פוטוקינה 2012: סיקור מתחמי החברות

פוטוקינה 2012: סיקור מתחמי החברות

8
0

יומה השני של תערוכת פוטוקינה 2012 הסתיים לפני שעות אחדות ואנו מביאים לכם כבכול יום סיקור מקיף מן התערוכה. הערב בחרנו לבחון את הביתנים השונים של החברות ולראות מה השתנה ועל הדרך גם להביא לכם הצצה מצולמת אל מה שקורה בתערוכת הצילום הגדולה בעולם.

תערוכת פוטוקינה מורכבת השנה מיותר מ-10 ביתנים (עצומים) כאשר בכל ביתן מספר מציגים (חלק מן הביתנים כוללים עשרות רבות של יצרנים קטנים). אנו הספקנו לסייר בחלק ניכר מן הביתנים במהלך היומיים האחרונים ואנו מביאים לכם היום סקירה קצרה מלווה תמונות של כמה מן הביתנים המרכזיים יותר והיצרנים המובילים והשינויים אשר עברו עליהם מאז התערוכה הקודמת לפני כשנתיים.

קנון

המתחם של חברת קנון הוא אחד הגדולים בתערוכה (היא חולקת אותו יחד עם חברת פנסוניק). הביתן לא השתנה במיוחד מאז 2010, הצבע האדום ממשיך לשלוט בעיצוב הדוכן, האזור המוקדש למדפסות התרחב, העמדה בה ניתן לנסות את עדשות הטלפוטו צומצמה (חבל – מדובר בהתנסות מהנה בהחלט למבקרים) אך באופן כללי הצורה הכללית נשמרה – "קוביות" מוגדרות העוסקות בקווי המוצרים השונים של החברה (מצלמות קומפקטיות, DSLR, הדפסה וכו'), פרקטי אך לא מעורר השתאות.

הכניסה למתחם של קנון (צילום: אופיר אילוז) :

canon booth enter

ניקון

המתחם של ניקון התרחב השנה ונוספו לו אזורים נוספים מאחורי הקלעים (באחד מהן ניהלנו היום ראיון עם נציג החברה). באזורים החיצוניים בחרה ניקון, כמו קנון, ליצור חלוקה לפי תחומים (רפלקס בסיסיות, מקצועיות, קומפקטיות ואזור "לימודי" גדול בו נערכו הרצאות רבות לפני קהל). ניקון הציגה שורה של טכנולוגיות נלוות כגון רובוט צילום ושולחן המסתובב במהירות ועליו דמויות לגו (קצב התנועה של דמויות הלגו על השולחן תואם למהירות הצילום דבר היוצר אפקט מעניין של סרט מצויר). גם בניקון השתנה אזור הצגת עדשות הטלפוטו הארוכות והביתן כולו הפך פתוח יותר. בסך הכל המתחמים של שתי החברות הגדולות היו ונותרו שמרניים למדי. כמו בתערוכה הקודמת ניקון השתלטה על הכניסה לתערוכה עם מיצג הכולל צלם אשר תיעד את הבאים לתערוכה והציג אותם על המסך הענק בכניסה.

הבמה המרכזית במתחם של ניקון (צילום: אופיר אילוז) :

nikon booth

סוני

המתחם של סוני בתערוכה (כמו בתערוכה שעברה) מצוי באחד הביתנים הפנימיים יותר. המתחם קטן אמנם במעט מן הפעם שעברה אך מכיל כמות עצומה של תוכן (הוא מרגיש דחוס בהרבה מן הביתנים של קנון וניקון), אך למי שמתעניין בטכנולוגיה מדובר ללא ספק בחוויה מעניינת הכוללת השנה לא מעט הדגמות של חתכי מצלמות ועדשות מפורקים אשר חלקיהן הפנימיים מוצגים לראווה עם הסברים. מעבר לכך הציגה סוני חלל הרצאות והופעות ומתעמל שרירי אשר ביצע עמידות ידיים ותרגילי אקרובטיקה על חצי כדור מסתובב – הדגמה עבור באי הדוכן אשר יכלו להתרשם מיכולות הפוקוס של מצלמת ה-A99 החדשה.

אולימפוס

בניגוד לתערוכה ב-2010 בה הציגה אולימפוס מתחם פרוע במיוחד אשר כלל הפעלות ומוצגים ייחודיים רבים (כיסא עצום, משקפי ענק ועוד), הפעם הדוכן של החברה היה שמרני מאד (אם כי הגודל נשמר למרות הקשיים הכלכליים בהם הייתה החברה מצויה). אטרקציה אשר נותרה מהתערוכה שעברה היא עמדת השאלת המצלמות. מבקרים המעוניינים לנסות מצלמות PEN יכלו להגיע לעמדה ולאחר הרשמה לקבל מצלמת PEN למספר שעות לשימוש בתערוכה – בהחלט יוזמה מעניינת. בניגוד לפעם שעברה אולימפוס הדגישה הפעם יותר את תחום הסאונד והציגה מכשיר הקלטה מתקדם (גם לוידאו רפלקסי) ועמדת האזנה הכוללת כיסאות עגולים נוחים עם רמקולים מובנים.

המתחם של אולימפוס (צילום: אופיר אילוז) :

olympus booth

פנסוניק

המתחם הגדול של פנסוניק כלל מספר תצוגות בהן דוגמניות הופיע (לרוב בביגוד מינימאלי) ואפשרו לצלמים לצלמן. המטרה מבחינת פנסוניק הייתה לאפשר לצלמים להתנסות בצילום באמצעות מצלמות פנסוניק, אלא שמהתרשמותנו הקונספט לא ממש עבד והרוב המוחלט של המבקרים העדיפו לצלם את הדוגמניות באמצעות המצלמות איתם הגיעו…

אחת מנערות פנסוניק (צילום: אופיר אילוז) :

panasonic girl

הסלבלד

חברת הסלבלד הקימה השנה מתחם חדש לגמרי המחולק למספר חלקים – הראשון הציג (בצורה מרשימה מאד לטעמנו) את פרויקט Lunar לפיתוח מצלמת יוקרה חסרת מראה בשיתוף סוני (כולל דוגמאות רבות של המצלמה בצבעים וטקסטורות שונות, חומרי הייצור, תרשימים שונים ורקע היסטורי), בחלק אחר של הביתן ניתן היה להתנסות בשימוש במצלמות הסלבלד לצורך צילום סטודיו של דוגמנית. להסלבלד הייתה הצלחה גדולה יותר מפנסוניק וניכר כי באי התערוכה בהחלט שמחו לנסות את המצלמות.

מכונית יוקרה במתחם של הסלבלד (צילום: אופיר אילוז) :

hasselblad booth

קרל זייס (צייס)

לחברת קרל זייס מתחם גדול משמעותית מזה שהיה לה ב-2010 וגם מרשים בהרבה לטעמנו. החברה הדגימה חלק ניכר מליין העדשות שלה עם מצלמות לשימוש המבקרים והציגה שורה של מוצרים המבוססים על מוצריה (כולל ה-RX100 של סוני עם עדשת זייס ומכשירי הנוקיה המתקדמים הכוללים גם הם עדשות זייס). דבר אחד נותר מאז התערוכה הקודמת – העדשה הענקית של זייס הכוללת בתוכה תצוגה היסטורית מרשימה (לצערנו התאורה איננה מאפשר צילום טוב של החלק הפנימי של העדשה).

מנהרת העדשה של צייס (צילום: אופיר אילוז) :

carl zeiss

פנטקס-ריקו

התצוגה של חברת פנטקס (וריקו שכמעט לא נראתה בדוכן) הייתה מאכזבת השנה מיותר מבחינה אחת. הביתן היה קטן מאד ביחס לתערוכה שעברה אבל גם המוצרים עצמם אותם הזדמן לנו לנסות לזמן קצר הרגישו הרבה פחות מהוקצעים מן הליין אותו חשפה החברה ב-2010 (אז דווקא התרשמנו לטובה מה-K-r וה-K5).

טמרון

לטמרון מתחם גדול מאד השנה (לא בדקנו עם החברה אך נראה כי גדול לפחות אם לא יותר מן הפעם שעברה). החברה הציגה את כל ליין העדשות שלה כולל זוג העדשות המקצועיות החדשות בנוסף לשני אזורים נפרדים בהם נערכו תצוגות והדגמות עם דוגמניות (יותר מכל חברה אחרת בתערוכה).

סיגמא

המתחם של סיגמא השנה היה מושקע הרבה פחות מזה שהוצג בתערוכה שעברה. תצוגת העדשות הארוכות (פריים וזום) הייתה גם היא מצומצמת בהרבה למרות שגם השנה ניתן היה לנסות את עדשת הסיגזילה העצומה.

סיגמא לובשת לבן (צילום: אופיר אילוז) :

sigma booth

פוג'יפילם

המתחם של חברת פוג'יפילם הרשים אותנו במיוחד השנה. מדובר בביתן עצום אשר הציג לא רק את ליין המצלמות של החברה אלא חלק מהמגוון העצום של תחומי העיסוק האחרים של החברה הכוללים מוצרי הדפסה ומוצרים לתחום הוידאו והשידור המקצועי. אנו נהנינו במיוחד לבחון ביחד עם אחד מנציגי החברה מצלמת broadcast בעלת עדשת 900 מ"מ וצמצם f/1.7 קבוע (מפלצת עצומה שאת עלותה איננו רוצים אפילו לדמיין) אשר מסוגלת לקלוט פרטים עדינים ביותר על קיר המצוי במרחק של עשרות מטרים – אם לא היינו רואים לא היינו מאמינים כי הדבר אפשרי.

מבט למתחם של פוג'יפילם (צילום: אופיר אילוז) :

fujifilm booth

קודאק

אחד הסיפורים העצובים של התערוכה היא חברת קודאק. החברה הנמצאת בהליכי פשיטת רגל ולמעשה יצאה מתחום המצלמות הציגה הפעם מתחם קטן (אם כי מושקע) אשר עסק כולו בתחום הדפסת התמונות וזאת בניגוד לביתן העצום של החברה בתערוכה הקודמת אשר הציג מצלמות ושורה ארוכה של מוצרים אחרים.

השקט שנשאר – מתחם קודאק (צילום: אופיר אילוז) :

kodak booth

לייקה

עסקנו בהרחבה במתחם של חברת לייקה בכתבת הסיקור שלנו מאמש על אירוע הפתיחה אותו קיימה החברה ביום ב' בלילה אליו הוזמנו. לייקה עשתה צעד עצום קדימה בתערוכה האחרונה והיא למעשה החברה היחידה בתערוכה אשר השתלטה על ביתן שלם. הביתן מחולק למתחם המציג את מוצרי החברה (על פי סדרות) כאשר האות המייצגת את הסדרה מופיעה כמיצג ענק במרכז האזור בו מוצגים המוצרים הרלוונטיים. המתחם השני בביתן שייך לתערוכה המרשימה מאד של חברת לייקה הכוללת למעלה מ-20 צלמים בולטים – ביקור חובה לכל צלם חובב אומנות המבקר בפוטוקינה השנה.

הכניסה למתחם הגלריה של לייקה (צילום: אופיר אילוז) :

leica booth

סיקור נוסף מתערוכת הצילום הגדולה בעולם – מחר בערב.

צוות מגה פיקסל הינו אורח חברת לייקה בתערוכת פוטוקינה 2012.

Avatarעידו גנוט , אופיר אילוז
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

8 תגובות

 1. Avatar

  טלי שם בדוק

  20/09/2012 ב 7:40 AM

  שתמעו כל הכבוד על היוזמה באמת כיף שיש כתבות כאלה בארץ
  ממש כל הכבוד
  אך אם תוכלו יותר לסקר את המוצרים גם כלומר אני מרגיש שעל המוצרים החדשים אין מספיק פירוט יש כמה משפטים וזהו אז אם תוכו יותר לפרט ולהראות עוד תמונות של כל ביתן
  אבל סך בכל אחלה של כתבות

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   20/09/2012 ב 8:36 AM

   תודה רבה.
   גם סיקור מוצרים יגיע. צריך להבין שהתערוכה מתקיימת משעות הבוקר ועד הערב מה שמשאיר לנו שעות בודדות ביותר כל יום להעלות תכנים חדשים ולהתכונן ליום התערוכה הבא. עד כה גם עסקנו בעיקר בראיונות (שיעלו רק אחרי התערוכה משום שהם דורשים עריכת וידאו), כך שחלק גדול מאד מהעבודה שלנו פה עוד לא בא לידי ביטוי. פוטוקינה תספק לאתר עוד שבועות רבים של כתבות וידיעות שונות אבל בזמן התערוכה עצמה הסיקור הוא מוגבל יחסית פשוט בשל אילוצי זמן.

   השב

 2. Avatar

  אלון

  20/09/2012 ב 8:54 PM

  כל הכבוד לכם! אחלה אתר מגה פיקסל.

  השב

 3. Avatar

  יקים

  20/09/2012 ב 10:04 PM

  אין צילום של ה-900/1.7?

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   20/09/2012 ב 11:28 PM

   נבדוק (אנו מצלמים מאות תמונות בכל יום ומעלים רק חלק קטן בשלב זה בשל אילוצי זמן). צילמנו סרטון וידאו קצר המציג את יכולות הוידאו של המצלמה והוא די מרשים – נעלה אותו בהזדמנות אחרי התערוכה (כרגע כאמור אין זמן וגם מהירות האינטרנט העומדת לרשותנו איננה מאפשרת להעלות סרטים רבים).

   השב

 4. Avatar

  EladAckerman

  21/09/2012 ב 10:27 AM

  עידו ואופיר, כל הכבוד על הסיקור הנרחב, הריאיונות והצילומים שאתם מעלים.

  השב

 5. Avatar

  שרון

  22/09/2012 ב 4:05 PM

  פשוט כיף לקרוא

  השב

 6. Avatar

  משה לוי

  23/09/2012 ב 6:06 AM

  תודה ! כסיקור ראשוני זה ממש טוב…..וממצה בהחלט.
  מקווה שבהמשך יהיה פירוט מסודר ולעומק.כחובב צילום שנסע מס' פעמים
  לפוטוקינה בשנות ה-80 וה-90 כשהתערוכה הכילה 13 ביתנים מלאים והיה כף לבלות בה – כולל הדוחק והלחץ….הנכם חוסכים ממני את כל אלה ומשאירים אותי כקורא בענינים….דבר שלא היה בעבר בזמן אמיתי.
  נהיניתי לקרוא.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.