ראשי מבזקים הכרזות מה ישיקו קנון וסיגמא במהלך אוגוסט (ועוד כמה הפתעות)

מה ישיקו קנון וסיגמא במהלך אוגוסט (ועוד כמה הפתעות)

4
0

שתי ידיעות המתפרסמות היום שופכות אור על מה ששתי החברות עשויות להכריז בקרוב (מחר ובהמשך החודש) – להלן הפרטים.

בראשית השבוע דיווחנו כי חברת סיגמא פרסמה עמוד ובו שעון עצר לקראת הכרזה חשובה. היום מסתבר כי מה שהחברה צפויה להשיק הוא לא מה שכולנו חשבנו (קרי מצלמה חדשה או עדשה) אלא דווקא שירות. מה טיבו של השירות אתם שואלים? ובכן על פיה האתר 43rumors סיגמא צפויה להכריז על שירות ראשון מסוגו להחלפת ה-mount של עדשותיה. כלומר – אם יש לכם עדשת סיגמא עבור סוני תוכלו לגשת למרכז שירות של החברה (לא ידוע האם השירות יסופק גם בארץ בשלב זה) שם תעבור העדשה התאמה לקנון (עבור ניקון או פנטקס העדשה תזדקק לשליטה ידנית בצמצם). בשלב זה לא ברור כמה יעלה השירות אבל למשתמשים קיימים של סיגמא הוא יכול להיות שימושי אם ברשותם עדשות ישנות של סיגמא בפורמט אחר או אם החליטו לרכוש עדשה משומשת ולהסב אותה (אם כי נושא העלות כאן עשוי להיות קריטי).

סרטון המציג את תהליך ההסבה מ-mount של סיגמא לזה של קנון

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5Y1t08Qhnrw[/youtube]

אם הידיעה על השירות החדש של סיגמא מאכזבת אתכם (למשל כי חיכיתם לעדשה פורצת דרך חדשה), אולי הידיעה הבאה תשאיר לכם בכל זאת טעם טוב בפה. על פי האתר canonrumors סיגמא עובדת בימים אלו על "גרסה" לעדשת ה-18-35 מ"מ f/1.8 המוצלחת מאד שלה עבור מצלמות Full Frame. גרסה זו תהיה כך על פי הידיעה עדשת 24-70 מ"מ מיוצבת בעלת צמצם f/2 (כן, כן זאת איננה טעות). עדשה כזאת לא קיימת כיום אצל אף יצרנית אחרת ועל פי הידיעה אפשר והעדשה תושק בתערוכת פוטוקינה 2014 (בעוד כשנה). המחיר כך נמסר יהיה נמוך משל העדשה המקבילה הנוכחית של קנון.

במקביל התפרסם גם מידע בנוגע למטרה האמיתית של מסיבת העיתונאים הצפויה של חברת קנון עליה דיווחנו כאן לאחרונה. אם יש אמת במידע אשר פורסם באתר canonwatch אזי קנון איננה מתכננת להשיק בהמשך החודש מצלמה או עדשה כלשהי אלא דווקא שירות. השירות הצפוי הוא ככל הנראה המשך לפרויקט 1709 אותו חשפה כזכור קנון בפוטוקינה (ומאז אם לומר את האמת לא שמענו ממנו הרבה).למי שלא מכיר מדובר בשירות שמירת תמונות בענן (עם כמה נגיעות ייחודיות של קנון). מתי יושקו מצלמות ועדשות חדשות מבית קנון? כנראה שנאלץ להמתין עוד קצת.

הזמנה בצורת ענן – רמז לבאות? (קרדיט: Photography Bay)

 

canon press nyc1

בינתיים הספיקה קנון להשיק היום "צעצוע" חביב – ה-VIXIA mini Compact Personal Camcorder – מצלמת וידאו זעירה הכוללת מסך וחיבור WIFI וכוללת מעמד להצבה על שולחן או על כל משטח ישר אחר. ההתקן הזעיר יימכר החל מספטמבר תמורת 300 דולר בארה"ב. עוד פרטים ניתן למצוא באתר קנון.

ה-VIXIA מצלמת וידאו זעירה מבית קנון

VIXIA mini Compact Personal Camcorder open

VIXIA mini Compact Personal Camcorder closed

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות

4 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  01/08/2013 ב 12:01 AM

  לגבי הקנון Vixia : באתר שלהם הם אומרים שהמצלמה מצוידת בעדשת Fisheye בעלת זוית אולטרא-רחבה, אבל בצילום הפרסומת התמונה לא נראית כמו תמונת Fisheye, ובנוסף, לא הצלחתי למצוא באתר היצרן איזכור כלשהו, האם יש למצלמה זום, אופטי או דיגיטלי.

  השב

 2. Avatar

  אדי

  01/08/2013 ב 12:38 AM

  לגבי הסיגמא 24~70 : יש לסיגמא עדשות מהירות שהן לא מציאה גדולה מכל בחינה אופטית אחרת, ויש להן עדשות איטיות יותר עם איכות אופטית טובה בהרבה.

  אמנם צמצם פתוח עוזר לפקס מהר יותר, אבל צמצמים סגורים (בעיקר באמצע הטווח בין 5.6 לבין 11) מפחיתים משמעותית וינייט ואברציה.

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  01/08/2013 ב 1:52 AM

  בסיגמא מאד חשוב להבחין בין הליין החדש שלהם שעד כה רובו ככולו טוב מאד עד מעולה לבין כמה מן העדשות הישנות יותר שלהם שחלקן בינוניות.

  השב

 4. Avatar

  דור

  16/08/2013 ב 8:48 AM

  התמונה במסך מצלמת הVixia כן פיש איי כי אם תסתקל טוב על הדלת בצד ימין של התמונה ניתן להבחין בזה…

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.