ראשי מגזין טכנולוגיות צילום Kinect + DSLR – עכשיו גם אתם יכולים

Kinect + DSLR – עכשיו גם אתם יכולים

2
0

קבוצה של יוצרים, מתכנתים וצלמים חברו יחד בשיתוף ותמיכה מאוניברסיטת קרנגי מלון שבארה"ב במטרה לפתח כלי חדש אשר יאפשר לאומנים ברחבי העולם ליצור סוג חדש של סרטונים המצולמים בשילוב וידאו ממצלמות רפלקס רגילות ומידע אשר מקורו בחיישנים המתקדמים של מכשיר ה-Kinect של מיקרוסופט המסוגלים למדוד מרחק ולנתח תנועה במרחב. התוצאה: יקום חדש אשר נפתח עבור יוצרים המשלב את העולם שאנו מכירים עם "המציאות הדיגיטלית".

קבוצת RGB+D עוסקת ביצירה, הפצה ושיתוף של טכניקה וטכנולוגיה חדשה ומעניינת המאפשרת יצירת סרטונים וקטעי וידאו העושים שימוש במידע שמקורו במיקרוסופט Kinect יחד עם תמונת וידאו המצולמת במצלמות רפלקס סטנדרטיות. החיבור בין המצלמה ל-Kinect מתבצע באמצעות תוכנה וטכניקה צילומית בה מוצג בפני המצלמה וה-Kinect לוח משבצות. התוכנה יוצרת התאמה ממוחשבת ומרגע זה קיים סינכרון בין המצלמה למכשיר ובאמצעות עריכה ניתן ליצור שילובים מרתקים (ובעיקר מוזרים למדי) של מציאות חיה ודיגיטלית (מטריקס מישהו?).

הסבר כללי על ה-RGBDToolkit

[vimeo]https://vimeo.com/39505902[/vimeo]

RGB+D מאפשרים להוריד את תוכנת ה-RGBDToolkit החינמית אותה פיתחו למטרה זו מן הרשת (מותאמת גם לחלונות וגם למק) ובנוסף עורכים סדנאות במקומות שונים בעולם (עד כה נערכו סדנאות בברצלונה, בלגרד וככל הנראה בקרוב גם בניו-יורק) אשר אמורות לאפשר לאומנים מכל העולם ללמוד ולהתנסות בשימוש בטכנולוגיה.

קנון + Kinect (קרדיט: Alexicon)

קנון + קינקט

הדגמה עם הסברים על השימוש ב-RGBDToolkit

[vimeo]https://vimeo.com/40058383[/vimeo]

למי שאינו מכיר, מכשיר הקינקט (Kinect) של מיקרוסופט הוא התקן המתחבר לקונסולת ה-XBOX של החברה (ומפברואר השנה גם למחשבים מבוססי חלונות) ומסוגל באמצעות חיישנים ואלגוריתמים מתקדמים (חלקם פרי פיתוח של חברת PrimeSense הישראלית אגב) לזהות מיקום ותנועה בחלל תלת מימדי ולעשות בה שימוש במשחקים (ובאמצעות יישומי קוד פתוח שונים) אך גם במגוון שימושים אחרים.

הדגמה נוספת מתוך פסטיבל הסרטים בבלגרד ב-2012

[vimeo]https://vimeo.com/40058384[/vimeo]

אם החלטתם גם אתם ליצור פרויקט מעניין באמצעות ה-RGBDToolkit ספרו לנו ואולי נסקר אותו באתר.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב טכנולוגיות צילום

2 תגובות

 1. Avatar

  אורן

  10/05/2012 ב 10:24 AM

  עוד מישהו ראה את הדסקטופ שכתוב עליו "יהוה אלוהים" בסרטון הראשון בערך בדקה וחצי?

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  10/05/2012 ב 12:43 PM

  אכן (לא שמתי לב לזה במקור). הזוי ביותר. קבליסט?

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.