ראשי מגזין הסיפור מאחורי התמונה הנצפית ביותר מעולם

הסיפור מאחורי התמונה הנצפית ביותר מעולם

11
0

חשבתם שאנחנו מדברים על המונה ליזה? אז זהו שלא – מסתבר שהתמונה הנצפית ביותר אי פעם היא כנראה תמונתו של צלם אלמוני יחסית אשר זכתה לתהילה פשוט משום ששולבה במקום הנכון – במסך הפתיחה של מערכת ההפעלה הנפוצה אי פעם.

Charles O’Rear הוא צלם נוף מקליפורניה אשר התמחה בצילומי סטוק בדגש על אזורי היקבים המפותחים שבאזור מגוריו. בינואר 1996 עצר בצד הדרך לא הרחק מביתו עם מצלמת ה-Mamiya RZ67  וצילם (על פילם) תמונה שלזכתה מאוחר יותר לכינוי Bliss, ובה צפו עד היום למעלה ממיליארד בני אדם.

סיפורה המדהים של התמונה החל בדרך מקרה כאשר פנו אליו נציגים של חברת מיקרוסופט וביקשו כי יעביר להם תמונה (בחברה לא ציינו לאיזה מטרה ו-O’Rear לא שאל). באותם הימים האינטרנט לא היה מפותח כפי שהוא כיום ובמיקרוסופט רצו את התמונה המקורית, ולאחר שהתברר כי חברות השליחויות סרבו לבטח את התמונה בסכום הנדרש שלחו ממיקרוסופט כרטיס טיסה מיוחד ל-O’Rear בכדי שימסור את התמונה בעצמו למשרדי החברה – וכך אכן היה.

BLISS – התמונה הנצפית אי פעם (קרדיט: Charles O’Rear)

BLISS-full

התמונה המקורית לא עברה כל שינוי בידיו של O’Rear אך במיקרוסופט בחרו כנראה לבצע בה מספר שינויים – כולל חיתוך מסויים בצד השמאלי ורוויה בצבעי הירוק של הדשא, אך פרט לכך התמונה שאנו מכירים כיום כ"טפט" הפופולארי של מערכת ההפעלה XP – זהה לזו שצולמה בצד הדרך בכביש 12/121 בקליפורניה (כיום אגב אחד הכבישים המסוכנים באזור).

שנים מאוחר יותר לאחר שהתמונה הפכה לאייקון של ממש צולמו תמונות נוספות באותו אזור אשר השתנה מעט מאז התמונה המקורית (כולל עצים שנשתלו על הגבעה) – ראו למשל השוואה זו מ-2006.

בסרטון הבאה אותו שיחררה מיקרוסופט ממש לאחרונה מספר O’Rear על הצילום ששינה את חייו

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AVXY8OEZAEQ[/youtube]

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

11 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  14/04/2014 ב 12:38 AM

  מעניין.

  זה בסך הכל מקום, שאלפי אנשים יכולים לצלם אותו מחדש ואלף ואחד מצבי-אור ועונה בשנה.

  אישית אני אוהב שולחן-עבודה עם צבע חלק, ורצוי דהוי, כמו חאקי, אפור, או תכלת מולכלך, כי זה מרגיע יותר את העיניים מאדר תמונה עם צבעים וצורות.

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  14/04/2014 ב 1:01 AM

  נכון. אבל כנראה שלפעמים ברגע אחד – הכל מסתדר בתמונה – התאורה בדיוק נכונה, העננים, הצבע של השמיים. לא לחינם בחרו לדעתי במיקרוסופט את התמונה הזאת – תכלס מעולם לא הקדשתי לה מחשבה אבל האמת שגם אף פעם לא חשבתי שהיא תמונה שמישהו צילם (היא תמיד נראתה לי מושלמת מידי).

  ולגבי צבעים – מסכים איתך – הרקע שלי הוא כחול די בהיר אחיד – כל מיני קשקושים על הדסקטופ עושים לי בחילה ולא מאפשרים לי לראות את האייקונים.

  השב

 3. Avatar

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  14/04/2014 ב 1:03 AM

  גדול…
  אם לומר את האמת לדעתי זו לא תמונה כל כך יפה…
  אם אני הייתי מי שמחליט במיקרוסופט הייתי שם כטפט ברירת המחדל שיגיע עם מערכת ההפעלה שלהם תמונה עדכנית מהאיזור – בשביל הנוסטלגיה.

  השב

 4. Avatar

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  14/04/2014 ב 1:05 AM

  אגב עידו, גם אני חשבתי כך בהתחלה עד ששמתי לב להרים ה"פחות מושלמים" בצד ימין למטה.
  תאמת זה מזכיר לי תמיד את טלטאביז…

  השב

 5. Avatar

  עידו גנוט

  14/04/2014 ב 1:46 AM

  כן אפשר להוסיף אותם בפוטושופ וזה נראה כאילו הם תמיד היו שם 🙂

  אני מסכים שזאת רחוקה מלהיות התמונה הכי יפה בעולם – אני חושב שבמיקרוסופט פשוט רצו להציג משהו מאד מסוים – עקרונית נראה לי שדווקא הלך להם (שוב לא שאני השתמשתי בטפט הזה אי פעם באופן קבוע).

  השב

 6. Avatar

  אדי

  14/04/2014 ב 4:28 AM

  בחלונות 8 כבר אין כמעט משמעות לטפט על שולחן העבודה

  השב

 7. Avatar

  עידו גנוט

  14/04/2014 ב 1:20 PM

  מ… בטח שיש – רק אם אתה משתמש בקשקוש החדש עם "הטיילים" אז אין – מי שמשתמש בחלונות 8 כמו חלונות 7 (לדעתי חלק ניכר מן המשתמשים) עדיין רואה טפט. לא שזה ממש קשור לידיעה אבל חלונות 8 עם הממשק החדש למחשבים (לא מדבר על טאבלטים) היא אחת הטעויות המטופשות ביותר של מיקרוסופט בשנים האחרונות – ולראיה בעדכון החדש הם חוזרים אחורה בחלק מהדברים וכנראה שבגרסה הבאה של חלונות הם יחזרו אפילו עוד יותר אחורה – לכל הרוחות מי רוצה לעבוד במחשב שולחני או אפילו נייד עם ממשק של טאבלט?!

  השב

 8. Avatar

  אדי

  14/04/2014 ב 2:29 PM

  אולי המטרה הסופית היא מין אידאל לזומבים : כפתור אחד עם שני מצבים "כן" ו"לא", ואת כל השאר המחשב מציע…

  השב

 9. Avatar

  עידו גנוט

  14/04/2014 ב 3:08 PM

  אם הם ימשיכו בכיוון שהם פיתחו ב-8 לא יירחק היום…

  השב

 10. Avatar

  עופר

  14/04/2014 ב 6:12 PM

  אפשר לצלם תמונה כמעט זהה לחלוטין באזור שמורת פורה בנגב בחודשים נובמבר- דצמבר- ינואר.

  השב

 11. Avatar

  עמי

  15/04/2014 ב 10:08 PM

  אפרופו תמונות קרובות לתמונת המקור, ראו את תמונת הנושא בבלוג שלי http://www.blogami.co.il . לא מעט אנשים אמרו לי, שהיא מזכירה להם את תמונת ה- XP, לגבי כמות הצפיות הייתי "מסתפק" בפרומיל …

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.