ראשי חדשות הכרזות מוצרים סיגמא משיקה את עדשת ה-85 מ"מ f/1.4 הקומפקטית ביותר למצלמות חסרות מראה

סיגמא משיקה את עדשת ה-85 מ"מ f/1.4 הקומפקטית ביותר למצלמות חסרות מראה

0
0

היצע עדשת ה-85 מ"מ למצלמות חסרות מראה ובמיוחד לסוני גדול למדי ובכל זאת בסיגמא ראו לנכון להביא לשוק עדשה חדשה באורך מוקד זה וכפי שתראו מייד נראה כי הצליחו לחדש במקום שנראה שיהיה קשה לעשות זאת.

עדשת ה-85mm F1.4 DN ART החדשה שהושקה מוקדם יותר היום תוכננה מהיסוד עבור מצלמות חסרות מראה (בניגוד לדגם הקודם  שהוסב מעדשת DSLR עם מתאם מובנה). הדבר אפשר לסיגמא להקטין את העדשה באופן משמעותי ביותר (הן בארוך והן במשקל) אבל גם לשפר את המבנה האופטי שלה (שהיה אגב מצוין כבר קודם) ולייצר עדשת פורטרטים מהירה חדשה עם ביצועים אופטימאליים כפי שנראה מהסקירות הראשונות שפורסמו ברשת ואת חלקן אנו מביאים כאן בהמשך.

הסיגמא 85mm F1.4 DN ART – תכנון חדש מהיסוד

85mm F1.4 DN ART

מה אנו יכולים לספר לכם על העדשה החדשה? הינה כמה נתונים טכניים:

  • אורך מוקד – 85 מ"מ (צמצם f/1.4), כיסוי FF.
  • מבנה אופטי – כולל 15 אלמנטים ב-11 (כולל אלמנט אספרי יחיד, ארבע אלמנטים מסוג HR וחמישה אלמנטים מסוג SLD).
  • מרחק פוקוס מינימאלי של 85 ס"מ (1:8.3 יחס הגדלת מאקרו).
  • 11 להבי צמצם.
  • תושבת – סוני E ולייקה/פנסוניק/סיגמא – L.
  • קוטר פילטר – 77 מ"מ.
  • משקל – 630 גרם.
  • מבנה עמיד למים/אבק.
  • מחיר – 1200 דולרים.

אז מה יש לנו כאן – גודל ומשקל קטנים דרמטית מהדגם הקודם (ואגב קטנים גם מהסוני GM השוקלת כ-200 גרם יותר והסיגמא גם קצרה בכמעט ס"מ) עם ביצועים אופטיים מעולים ומבנה הכולל כמה בונוסים נחמדים מלבד כפתור ה-MF/AF כמו כפתור מותאם אישית (AFL), ובורר מצבים המאפשר להפוך את טבעת הצמצם (כן יש טבעת צמצם לעדשה) לכזאת הנעה בקליקים או בצורה חלקה לצורך צילום וידאו שקט (ויש כם מצב A לטבעת אם תרצו לעבוד מהמצלמה – ואפילו אפשר לנעול את הטבעת בכדי שלא תזוז בטעות), בהחלט תכנון מרשים.

ללא ספק לא מדובר בעדשה זולה, מצד שני אם משווים אותה לעדשת ה-85 מ"מ f/1.4 מסדרת ה-GM של סוני שעלותה כ-500 דולרים יותר (שלא לדבר על עדשות ה-85 מ"מ החדשות מסדרת ה-RF) היא בהחלט מספקת יחס עלות תועלת מעולה ביותר.

אנו מקווים לקבל את העדשה בעצמנו ולבחון את יכולותיה כבר בשבועות הקרובים ברגע שהיא תנחת בארץ.

הצלם (והכומר) כריסטופר פרוסט בביקורת סופר מחמיאה לעדשה החדשה

דסטין אבוט (עוד כומר – מה לכמרים ולעדשות?) עם ביקורת ארוכה ומשבחת מאד

 

 

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות מוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.