ראשי חדשות סוני משיקה אפליקציה חדשה לשליטה במצלמות

סוני משיקה אפליקציה חדשה לשליטה במצלמות

6
0

סוני השיקה הבוקר אפליקציה למכשירים ניידים (iOS ואנדרואיד) אשר מאפשרת שליטה מתקדמת יחסית בצילום בדומה למה שהיה מקובל מזה זמן אצל מספר יצרניות אחרות.

אפליקציית ה-Imaging Edge Mobile היא גרסה ניידת לתוכנה הקיימת למחשבים מזה זמן ומאפשרת מידה מסויימת של שליטה במצלמות סוני (לתוכנה מגבלות רבות בעיקר במצלמות שאינן החדשות ביותר של החברה). סוני הכריזה על תוכניתה להשיק גרסה ניידת של התוכנה בראשית השנה וזאת זמינה כעת להורדה חינמית.

Imaging Edge Mobile אפליקציה חדשה עם תמיכה בדור המצלמות האחרון של סוני

PC IEmobile M 3

המצלמות הנתמכות על ידי התוכנה:

A9 (לאחר עדכון קושחה – גרסת הקושחה החדשה למצלמה הושקה גם היא היום והיא מוסיפה מספר תכונות מעניינות), A7RIII ו-A7III, ה-A6400 החדשה וכן ה-RX10M4 ה-RX100M6 וה-RX100M5A. דגמים ישנים יותר אינם נתמכים בשלב זה.

סרטון המתייחס לעדכון הקושחה ל-A9

בין השאר האפליקציה מאפשרת העברת תמונות לנייד, שליטה במצלמה, הוספת נתוני מיקום צילום התמונה ושמירה על המצלמה מעודכנת (הודעות על עדכוני תוכנה/קושחה למצלמות שברשות המשתמש הרשומות באפליקציה).

לקישורים להורדת האפליקציות (לשתי מערכות ההפעלה הניידות) מאתר סוני.

עוד פרט מידע מעניין שנחשף השבוע – סוני שבה והתייחסה בראיון לאתר Imaging resource שהתקיים לפני כמה שבועות במסגרת תערוכת +CP ביפן לכך שהיא לא זנחה את שוק ה-APS-C וכי יש בכוונתה להשיק מצלמת APS-C מתקדמת – כנראה בקרוב). בנוסף הודגש בראיון נושא הבינה המלאכותית בעיקר בכל הקשור בשלב זה לפוקוס (סוני הוסיפה אפשרויות לזיהוי עיניים של בעלי חיים בעדכון הקושחה הבא ל-A9 בקיץ ול-A7RIII/A7III כנראה כבר בחודש הבא) ונציג החברה ציין כי סוני עובדת על בניית "ספריות" זיהוי לסוגים שונים של עצמים (דבר שמספר חברות צילום כבר עובדות עליו במרץ ואף שולב במצלמות אולימפוס בדור האחרון). באותו עניין אחת הבעיות שעולות היא כיצד לבחור ספריות כאלו – אם מדובר במספר קטן של ספריות (בני אדם/חיות/רכבים/מטוסים) המשתמש יכול לבחור בקלות יחסית בעצמו. אם מדובר במספר רב של ספריות – עשרות או מאות סוגים של אובייקטים – הבחירה לא יכולה להיעשות על ידי המשתמש בנראה שבשלב זה לסוני אין תשובה טובה לבחירה אוטומטית.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

6 תגובות

 1. Avatar

  זמיר

  27/03/2019 ב 2:18 PM

  הimaging edge mobile לא ניתן להורדה, האם זה שוב סוני שמחרימה משתמשים ישראליים?

  השב

 2. Avatar

  שחר

  03/04/2019 ב 9:31 PM

  משום מה הם ממשיכים לשכוח שליטה על פיקוס באפליקציה המתקדמת

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   04/04/2019 ב 7:26 AM

   תלוי לאיזה מצלמות – רק הדגמים החדשים כרגע זה זמין (A7III/A9A7RIII ואולי גם ה-A6400 מאפשרים את זה). כתבנו להם על זה יחד עם עוד שלל הצעות – נראה אם יעשו משהו.

   השב

 3. Avatar

  מלי

  20/04/2021 ב 2:45 PM

  האם במצלמת סוני אלפא 7 3
  יש אפשרות למסך מגע?
  אם כן איפה אני מגדירה??

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   20/04/2021 ב 8:19 PM

   אפשרויות המגע ברוב מצלמות סוני (פרט לדגמים החדשים ביותר כמו ה-A7S III) מאד מוגבלות (בעיקר נגיעה לטובת פוקוס ולא יותר מזה – אי אפשר לשנות תפריטים וכו' עם המגע).

   הינה קישור לסרטון הסבר:
   https://www.youtube.com/watch?v=eLjpWQTy_0k

   השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.