ראשי חדשות בקרוב: תמיכה בצילום RAW במערכת ההפעלה אנדרואיד

בקרוב: תמיכה בצילום RAW במערכת ההפעלה אנדרואיד

6
0

יש לכם מכשיר סלולארי מבוסס אנדרואיד? אפשר ובקרוב תוכלו לצלם באמצעותו גם ב-RAW הודות לעבודה הנעשית בימים אלו במעבדות גוגל.

אין זאת הפעם הראשונה שאנו שומעים על צילום RAW במכשירים סלולאריים – למעשה נוקיה כבר אפשרה יכולת זאת במכשירים נבחרים שלה – אלא שנוקיה מתבססת על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט וזו איננה נפוצה במיוחד. מערכת ההפעלה אנדרואיד לעומת זאת היא כיום מערכת ההפעלה הסלולארית הנפוצה בעולם ומצויה במאות מליוני מכשירים סלולאריים. כמובן שהיכולת לצלם ב-RAW לא תגיע ככל הנראה לכל המכשירים מבוססי האנדרואיד בשוק. למעשה בשלב זה לא ברור בדיוק לאילו מכשירים תגיע היכולת החדשה ומתי אך דוברת של חברת גוגל מסרה כי התמיכה כבר קיימת למעשה בליבה של תוכנת האנדרואיד ובגוגל עובדים על יצירת ממשק עבור מפתחים אשר יוכלו לעשות ביכולת זו שימוש בעתיד.

ה-Galaxy Camera של סמסונג – בקרוב יכולות צילום משופרות בסלולארי

Galaxy camera

למעשה נראה כי היכולת של מפתחים לשלוט ולעבוד באופן ישיר עם קבצי התמונה הבלתי דחוסים היא חשובה לא פחות מעצם העובדה שקבצים אלו יהיו זמינים בקרוב למשתמשים. בדרך זו יוכלו מפתחים ליצור יכולות מתקדמות לעיבוד במכשיר עצמו. בנוסף לנושא ה-RAW גוגל מתכננת גם יכולות צילום רצף תמונות מהיר (burst) אשר יכול להיות שימושי למדי ליישומים שונים (לדוגמא HDR או צילום תנועה מהירה).

דיאגרמה המציגה את המבנה החדש של עיבוד התמונה במערכת ההפעלה אנדרואיד

andorid camera raw

במאמר מקיף המתפרסם באתר CNET בנושא מוסבר כי עד כה אפליקציות לא זכו לגישה לחומרה הצילומית של מכשירי האנדרואיד. החל מגרסה 4.2 של אנדרואיד חל שיפור מסויים אך רק בגרסאות הבאות של מערכת ההפעלה יוכלו מתכנתים לשלוט בצורה משמעותית בחומרה הצילומית של המכשיר הסלולארי (כולל פוקוס, חשיפה ועיבוד תמונה מתקדם). כמו תמיד עם גוגל, אפשר לצפות כי המכשירים אשר יזכו לשיפורים אלו ראשונים הם המכשירים של גוגל עצמה (מסדרת ה-Nexus), אם כי אפשר להניח שגם מכשירים של יצרניות צד שלישי יהנו מן התמיכה המשופרת בהמשך.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

6 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  27/11/2013 ב 6:25 PM

  Metadata בתחתית תרשים הזרימה הוא כמובן ה EXIF

  השב

 2. Avatar

  שולה

  27/11/2013 ב 9:21 PM

  לצערי אכן זה המצב, שום אפליקציה לא מסוגלת לשלוט על מהירות הסגר,הצמצם והאיזו בו זמנית. Camera FV-5 מתימרת לבצע חשיפה ארוכה אבל בפועל היא מעלה את האיזו למרות שמקבעים אותו על 100.

  שנה הבאה Manual Control ביחד עם ייצוב אופטי יקפיצו את ביצועי המצלמה בסדר גודל. וכן שיפורים בטכנולוגיית הסנסור.

  נפילת מנייות ניקון במדד הניקיי תמשיך לצלול לא רק בגלל התחזקות הטלפונים אלא גם בגלל מוזרויות כגון הניקוןNikon- DF/Nikon-1 קבעון טכנולוגי בפיתוח עדשות פריים ללא VR,תמחור לא נכון ובכלל כל פלטפורמת ה-FF בעיתית.

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  27/11/2013 ב 9:32 PM

  לא הלכת קצת רחוק מידי?
  כן יש ירידה (גדולה) במכירות, כן לניקון יש בעיות (מי בדיוק הגה את רעיון ה-1 אני לא יודע אבל צריך לפטר אותו), אנחנו לא רואים את כל העדשות שאנחנו רוצים (אבל ההיצע בסך הכל יפה) – לגבי ה-FF – חסרה יורשת מלאה ל-D700 וה-D4 קצת נמוכה במגה פיקסל אבל זה לא שהמצלפונים יחליפו מצלמות מקצועיות בעתיד הנראה לעין…

  השב

 4. Avatar

  שולה

  27/11/2013 ב 10:24 PM

  הוי עידו……..מה נסגר?
  מי אמר המצלפונים יחליפו מצלמות מקצועיות בעתיד הנראה לעין…

  אתה שוב הוזה קצת

  השב

 5. Avatar

  עידו גנוט

  27/11/2013 ב 11:59 PM

  אני הוזה?
  הידיעה עוסקת במצלפונים. את הכנסת את הסוגיה של ניקון ו-FF – אם כבר הבעיה לא אצלי…

  השב

 6. Avatar

  ערן

  29/11/2013 ב 1:55 AM

  עוד יתרון קטן לאנדרואיד על פני IOS

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.