ראשי מבזקים הכרזות לייקה רוכשת את חברת סינר

לייקה רוכשת את חברת סינר

6
0

מוקדם יותר היום הודיעה חברת לייקה כי היא סיכמה על עסקה לרכישת יצרנית הצילום בפורמט גדול סינר – מהלך אשר ממשיך לצמצם את מספר יצרניות הצילום בעולם (אשר נמצא במגמת צמצום ואיחוד מזה מספר שנים).

חברת סינר (Sinar) השוויצרית נוסדה בשנות ה-40 של המאה הקודמת ומייצרת מאז מצלמות פורמט גדול המשמשות צלמים מקצועיים במגוון תחומים. אף שבשוק לא קיימים גבים דיגיטליים ייעודיים עבור פורמט גדול – צלמים העושים שימוש במצלמות אלו מרבים להשתמש בגבים עבור פורמט בינוני (ראו למשל את ה-eVolution86 H המסוגל לצלם בקרוב ל-200 מגה פיקסל בטכניקת מולטי-שוט).

סינר פונה לקהל מקצועי נישתי מאד ולכן מפתיע לראות את לייקה (חברת נישה בפני עצמה) משקיעה בה (תהליך שאגב החל לפני מספר שנים). לנו לא ידוע בשלב זה מהן התוכניות של לייקה עבור סינר אך מה שמעניין הוא שלייקה השלימה עם המהלך הנוכחי את לייין המצלמות שלה המתחיל כיום במצלמות קומפקטיות ומגיע עד מצלמות פורמט גדול (ליין מוצרים מקיף יותר מלכל חברת צילום אחרת). אנו נדאג לברר עם לייקה את הסיבות למהלך בהזדמנות הקרובה.

מצלמה טכנית של חברת סינר

sinar

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות

6 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  27/11/2013 ב 1:02 AM

  גבים של מאות מגה-פיקסלים יש לא רק במולטי-שוט, אלא גם בשיטת סריקה בודדת בחשיפה ארוכה

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  27/11/2013 ב 2:14 AM

  בשתי הצורות מדובר בגבים שיכולים לצלם רק עצמים סטטיים.
  אין היום למיטב ידיעתי שום מצלמה בשוק (לא מדבר על יישומים מסחריים/מדעיים/צבאיים) שמצלמת ביותר מ-85 מגה פיקסל "מלא" (ללא מולטי שוט/סריקה וכו').

  השב

 3. Avatar

  אדי

  28/11/2013 ב 6:00 AM

  אני בכלל לא בטוח שהקושי הוא בגודל או צפיפות החיישן, כי גם גבי-סריקה הם בגודל וצפיפות של 200 או 300 מגה פיקסל כיחידה אחת.

  משום-מה נדמה לי שעיקר הקושי העיקרי הוא ברוחב הפס שנדרש לעיבוד מאות מגה פיקסלים בזמן-אמת, ולכן נדרשים לסריקה ארוכה של כל שטח החיישן.

  השב

 4. Avatar

  עידו גנוט

  28/11/2013 ב 1:42 PM

  תיאורטית אני מניח שאפשר לבנות ראש סריקה ברזולוציה "אינסופית" – הרי במקום להזיז את הראש תזיז את האובייקט שאתה מצלם (נניח איזה תמונה נוראה נורא ארוכה – יש דברים כאלו).

  וכן מן הסתם גם זאת בעיה. אני מניח שיש גם שאלה של צורך – נניח שאפשר ליצור היום גב דיגיטלי של 500 מגה פיקסל – כמה לקוחות יהיו לדבר כזה (מחוץ לשוק הצבאי/תעשייתי/מדעי – הקטן בפני עצמו).

  השב

 5. Avatar

  אדי

  28/11/2013 ב 10:08 PM

  השוק המסחרי הכי ברור הוא צילומי פרסומת ענקיים, כלומר על שלטי חוצות בגודל בניין כמו שרואים היום באיזור הבורסה בצפון תל-אביב / רמת גן.

  מדובר על צילום לתמונה על מודעה ברוחב ארבעה עד שישה מטר, ובאורך (גובה) 15 או 20 מטר – כבר כיום יש כאלה, אם-כי אני לא יודע אם הביצוע נעשה בארץ

  השב

 6. Avatar

  עידו גנוט

  28/11/2013 ב 11:01 PM

  אז זהו שדיברתי עם צלמים מסחריים מהשורה הראשונה ורובם לא הרגישו בכך יותר מידי צורך. הם טוענים שעבור השלטים הגדולים גם 35 מ"מ מספיק כי ממילא צופים בהם מרחוק ולא רואים את הפקסול (לא יודע אם זה נכון אבל אני מדבר על צלמים מקצועיים מאד שעובדים עם הגופים הפרסומיים הגדולים בארץ).

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.