ראשי חדשות ioshutter: להפעיל את הקנון מהאייפון

ioshutter: להפעיל את הקנון מהאייפון

3
0

תמיד חלמתם לשלוט בפעולות מצלמת הרפלקס שלכם מהסלולארי, לקבוע טיימר ולבצע צילומי רצף (Timelapse) בלחיצת כפתור? באמצעות כבל מיוחד ותוכנה תוכנה לעשות זאת בקלות מהאייפון.

הקונספט מאחורי הפיתוח החדש של ioShutter פשוט למדי – מצד אחד מחברים כבל לכניסת השלט של המצלמה ומהצד השני לשקע האוזניות של האייפון. מורידים תוכנת שליטה חינמית פשוטה ומתחילים לשלוט במצלמה.

ioshutter – כבל + אפליקציה ומצלמים

ioshutter cable

על מה ניתן לשלוט? בשלב זה ניתן לכוון טיימר, לכוון את המצלמה למצב Bulb לחשיפות ארוכות או לקבוע הגדרות שונות לצילום Timelapse. עוד תכונה מעניינת גם אם לא סופר שימושית היא צילום באמצעות הרעדה של האייפון (מבוסס על חיישן התנועה של המכשיר), תכונה אחרת שימושית בהרבה לדעתנו היא צילום "באמצעות קול" (sound trigger) – מה שלא ברור כל כך מבלי לנסות בפועל את התוכנה וההתקן הוא מה רמת הרגישות של המיקרופון והאם ניתן לשלוט בו, אך באופן עקרוני מדובר ביכולת בעלת פוטנציאל רב.

IOSHUTTER LOGO

בשלב זה ניתן להוריד את התוכנה מה-iTunes אך ללא הכבל לא ניתן לעשות באמצעותה הרבה. הכבל צפוי להגיע לשוק בשבועות הקרובים (מחירו טרם פורסם). שתי קבוצות נותרו בשלב זה בחוץ והן משתמשי אנדרואיד ומשתמשי ניקון (עבור שתיהן צפויות גרסאות בראשית השנה הבאה).

ה-ioshutter תמונות מסך (קרדיט: אופיר אילוז)

IOSHUTTER 1

IOSHUTTER 2

IOSHUTTER 3

ניתן למצוא עוד (מעט) פרטים באתר ה-ioShutter כולל רשימת דגמי המצלמות הנתמכות (בעיקר דגמי קנון, פנטקס ובאופן מפתיע הסלבלד).

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

3 תגובות

 1. Avatar

  הני

  14/11/2011 ב 6:52 PM

  מה המחיר ???

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  14/11/2011 ב 7:07 PM

  הני – למה לא לקרוא את הידיעה? 😉
  "מחירו טרם פורסם".

  השב

 3. Avatar

  דניאל

  15/11/2011 ב 9:33 PM

  יש מוצר דומה לשילוב ניקון-אנדרואיד?

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.