ראשי מגזין נמכר הצילום היקר בעולם

נמכר הצילום היקר בעולם

2
0

Rhein II – צילום של היוצר Andreas Gursky נמכר בשבוע שעבר תמורת סכום שיא של 4.3 מליון דולר אותם שילם רוכש אלמוני. זהו הסכום הגבוה ביותר אשר שולם אי פעם עבור צילום ולמעלה מ-400 אלף דולר יותר מתמונתה של הצלמת Cindy Sherman אשר החזיקה בשיא עד כה.

לעולם המסחר ביצירות אומנות חוקים משלו והוא כפוף לאופנות, גחמות, לא מעט פוליטיקה והרבה מאד כסף. אף שהסכומים המשולמים עבור מכירת צילומים מעולם לא התקרבו לאלו של תמונות או פסלים, בשנים האחרונות חלה ללא ספק עליה בשוויים של צילומים והחל מראשית שנות ה-2000 ניתן היה לראות עוד ועוד עבודות נמכרות בסכומים העולים על מליון דולר.

Rhein II – הצילום היקר בעולם (צילום: Andreas Gursky):Rhein II Andreas Gursky

Rhein II צולם על ידי Gursky בשנת 1999 בגרמניה והוא השני מתוך סדרה של שש תמונות של נהר הריין. התמונה עצמה עברה מניפולציה לא מעטה בפוטושופ כולל הסרה של דמויות ומבנים. Gursky הסביר את הצורך בפעולה בכך שתמונה כמו זו שרצה ליצור לא ניתן היה לצלם ללא סיוע של עיבוד ממוחשב. התמונה הודפסה בגודל גדול במיוחד (3.6 מטר על 1.9 מטר) ומוסגרה ועברה מספר ידיים לפני שנמכרה לרוכש ששמו לא פורסם תמורת סכום שיא בשבוע שעבר.

Gursky, יליד גרמניה שלאחר מלחמת העולם השנייה, מוכר כצלם נוף וארכיטקטורה הנמשך ליצירות, נופים ונושאים "גדולים". הוא עצמו אינו זר לצד המסחרי של עולם האומנות – ב-2001 יצירה אחרת שלו – 99Cent II Diptychon נמכרה אף היא בסכום שיא של 3.3 מליון דולרים.

99Cent II Diptychon – שיאנית נוספת (צילום: Andreas Gursky, קרדיט: Sotheby's):

cent II diptychon Andreas Gursky

קטע וידאו מתוך אתר Christies העוסק ביצירה:

סרטון נוסף העוסק בחייו של Gursky:

[vimeo]https://vimeo.com/22353438[/vimeo]

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

2 תגובות

 1. Avatar

  מוחמד עמאר

  14/11/2011 ב 1:02 AM

  לא יאומן :O

  השב

 2. Avatar

  יותם כהן

  02/12/2012 ב 1:25 PM

  מסכים שיש צילומים נפלאים ששווים לפחות כמו ציורים נפלאים. סך הכל תלוי בביקוש. כל סחורה, כולל אמנות, שווה את מה שמישהו מוכן לשלם עבורה.
  בכל העולם הצילום תופס מקום נכבד בין שאר האמנויות הויזואליות.
  בארץ זה קצת פיגר עד עכשיו אבל פה ושם כבר נפתחות גלריות לצילום והאחרונה שבהן היא כנראה אימג'בנק גלרי בדיזיין סנטר בני ברק.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.