ראשי חדשות FocusTwist יהפוך את האייפון שלכם למצלמת Lytro

FocusTwist יהפוך את האייפון שלכם למצלמת Lytro

2
0

רבות דובר ונכתב על מצלמת הפלא של  Lytro המאפשרת צילום תמונות בעלות מיקוד רב מישורי, כלומר ניתן לקבוע איזורי פוקוס בתמונה לאחר שהיא צולמה. לאחר שהמציאה Lytro את ה"גלגל", יצרניות צילום שונות הצהירו כי ישתמשו בטכנולוגיה דומה במצלמות ובסמארטפונים בעתיד. כעת חברה מארה"ב מביאה לנו את הפלא למכשיר האייפון.

אין ספק כי מדובר בהמצאה מהפכנית שבעזרתה ניתן בעצם להפוך כל תמונה לבעלת אופי שונה לגמרי בקלות על ידי שינוי איזורי המיקוד שלה לאחר הצילום.  מאידך בכדי להנות ממנה כיום, היינו צריכים להפרד עד כה מכ-400 דולר ולרכוש את מצלמת Lytro כאמור.

קבוצת Arqball מוירג'יניה, בארה"ב, המתמחה במחקר ופיתוח פתרונות גרפיים , מנסה לספק לנו את התענוג בעלות מזערית של 1.99 דולר בלבד ובזמינות מיידית דרך מכשיר האייפון שלנו.

capture1

האפליקציה החדשה בעלת השם הקולע FocusTwist מחולקת לשלושה חלקים: מצלמה, פיד המציג גלרית תמונות FocusTwist הטובות ביותר של משתמשי התוכנה השונים בעולם ואיזור המאפשר שיתוף קישורי תמונות מהיר לטוויטר.

השימוש באפליקציה הוא פשוט למדי ודורש רק יצירתיות ויד מאוד יציבה. בעת לחיצה על כפתור הצילום, האפליקציה בעצם מצלמת סדרה של תמונות כשאר בכל אחת מהן איזור המיקוד הוא שונה (כלומר פוקוס על אוביקטי אחר בכל תמונה בנפרד).

 >>> עוד בחדשות תוכנה: בקרוב נוכל להעלים טשטוש בפוטושופ?

 

מסך המצלמה:

capture2

מסך הפיד המציג את התמונות הטובות יותר של משתמש התוכנה:

feed1

מסך שיתוף התמונות המוכנות:

share1

בסופו של תהליך, האפליקציה מאחדת את התמונות לתמונה אחת המאפשרת שינוי איזורי המיקוד בלחיצות אצבע פשוטות על מסך האייפון.

 

לחיצות אצבע פשוטות המשנות את איזורי הפוקוס בתמונה המוכנה:

viewer1

במקרה של יד אינה יציבה במיוחד הגורמת לתזוזה במהלך הצילום – תתקבל תוצאה אינה משביעת רצון מכיוון ששכבות התמונות השונות אינן יהיו מאוחדות (בדומה לצילום HDR ידני).

עבור תוצאה טובה עדיף שאוביקט מסוים באיזור המוצלם יהיה קרוב יותר לעדשת האייפון (מרחק של כ-10 סנטימטרים). זה מכיוון שחיישן האייפון הינו קטן ובעלת עומק שדה נחות יחסית.

 

ניתן לצפות בתמונות במחשב רגיל:

webviewer1

האפליקציה ניתנת להורדה מחנות ה-Appstore במחיר של 1.99 דולר ומתאימה לשימוש במכשירי אייפון 4 ומעלה כשאר התוצאות המיטביות ביותר יתקבלו בעזרת האייפון 5.

עדכון: אתם מוזמנים לצפות בתמונה הראשונה שיצרנו בעזרת האפליקציה (לא מצאנו כפתור סיבוב תמונה אגב…)

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

2 תגובות

 1. Avatar

  U

  01/05/2013 ב 4:22 PM

  תודה,אבל מבדיקה מהירה After focus באנדרואיד עושה את העבודה אחרי שצולם…פתוח שיש עוד אפלקציות שמצלמות עם שינוי פוקוס בזמן הצילום

  השב

 2. Avatar

  U

  01/05/2013 ב 4:23 PM

  *בטוח

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.