ראשי מבזקים כיצד יראה עתיד הצילום של סוני?

כיצד יראה עתיד הצילום של סוני?

1
0

האתר sonyalpharumors הביא לאחרונה מקבץ של מספר שמועות הנוגעות לעתיד תחום הצילום בחברת סוני. אף שהאתר סיווג את השמועות ברמת אמינות בינונית, הנושאים כשלעצמם בהחלט ראויים להתייחסות גם מצידנו.

  • סוני וזייס עובדות על עדשות FF חדשות אחת מהן תוצג כבר בקרוב (אנו יודעים כי זייס עובדת בימים אלו על עדשות עבור פורמט ה-NEX של סוני ויהיה מעניין לראות מה תוכל להציע בתחום הפורמט המלא).
  • המחליפה של ה-A900 תגיע עם עינית אופטית – ידוע כי סוני התלבטה בכל הקשור לאופן ההתפתחות של הדור הבא של מצלמותיה המקצועיות. האם נכון יותר ללכת בנתיב החדש של טכנולוגיית המראה החצי שקופה (SLT – בדומה לזו המצויה ב-A33/A55 הנוכחיות) או להישאר במתווה הקונבנציונאלי הקיים של מצלמות רפלקס. אם שמועה זו נכונה אזי לפחות בכל הנוגע למצלמת העילית של החברה החליטה סוני על המתווה הקונבנציונאלי יותר.
  • ה-A580 עשויה להיות המצלמה "הקונבנציונאלית" האחרונה של סוני בעלת חיישן APS-C – מעתה כל מצלמות הדור הבא בעלות חיישן בגודל זה ישלבו טכנולוגיית מראה חצי שקופה (SLT) או חסרת מראה (NEX).

בסך הכל יש הגיון רב בשמועות הללו – סוני מודעת לחולשת ליין העדשות המיושן הנוכחי שלה (היא התייחסה לכך גם בראיון אותו קיימנו עימה בתערוכת פוטוקינה), בכל הנוגע לעינית האופטית במצלמות המקצועיות – אם אכן נפל הפור יש בכך לדעתנו היגיון וזאת משום שלפחות מהתנסותנו הקצרה גם העינית הדיגיטלית המצויינת המצויה ב-A55 עדיין איננה שוות ערך לזו המצויה במצלמות רפלקס קונבנציונאליות מקבילות – שלא לדבר על העיניות הגדולות והבהירות המצויות במצלמות מקצועיות. מצד שני הבחירה להעלים את הליין הנמוך הקונבנציונאלי אולי נשמעת נועזת אבל איננה מפתיעה לאור ההצלחה של ה-A55 וה-NEX-5.

אבטיפוס של מצלמה מקצועית עתידית של סוני בתערוכת פוטוקינה 2010 (צילום: עידו גנוט)

Sony A77 3

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

תגובה אחת

  1. דוד

    13/12/2010 ב 11:29 AM

    אין על סוני. אני משתמש ב-A850 וזו פשוט מצמה אדירה. המיצב שלה משובח והרזולוציה אינסופית

    השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *