ראשי מגזין טכנולוגיות צילום מפרקים לסוני A7 את התצורה

מפרקים לסוני A7 את התצורה

3
0

סוני אוהבת לפרק את מצלמותיה ולהציגן לראווה. בתקופה האחרונה החליטו בחברה ללכת צעד קדימה ולהציג סרטונים המסבירים על חלק מן הרכיבים שבגוף המצלמה ו"הקורבן" האחרון של ההתעללות המכוונת הזאת היא מצלמת ה-A7 של החברה.

זאת לא הפעה הראשונה כאמור שסוני מציגה לראווה את המבנה הפנימי של מצלמותיה בסרטון. ב-2011 פרסמנו כאן סרטון בו מסביר נציג חברת סוני על הרכיבים השונים של ה-A77. באתר הבת שלנו בשפה האנגלית LensVid פרסמנו בשנה שעברה סקירה מצולמת של מצלמת ה-QX10 של סוני על חלקיה השונים, וכעת מגיע תורה של ה-A7 המתקדמת.

סרטון קצר של סוני המציג את החלקים של המצלמה (בסרטון נראית דווקא ב-A7R למרות שהקריין עוסק בעיקר ב-A7)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ifRcIbfWzik[/youtube]

אז מה יש לנו בעצם בתוך ה-A7?

 • 29 ברגים ב-3 גדלים שונים (בניגוד ל-130 ברגים ב-11 גדלים ברוב מצלמות ה-DSLR).
 • בדומה ל-RX10 כל אחד מהחלקים בנוי בצורה שמאפשרת חיבור צמוד במיוחד בכדי להבטיח עמידות בלחות ואבק.
 • הגריפ הקדמי ב-A7 הוא חלק אינטגרלי מהגוף (בניגוד ללא מעט מצלמות אחרות בהן הוא מודבק – לעיתים בצורה לא אפקטיבית במיוחד… כן אנו מסתכלים עלייך ניקון).
 • סוני תיכננה את הגוף באופן כזה שיצמצם למינימום את מרחקי הכבלים שעוברים בין חלקים שונים (כל מי שראה אי פעם מצלמת רפלקס מפורקת יודע כמה כבלים שונים עוברים בין החלקים האלקטרוניים של המצלמה).
 • אגב, בדגם ה-A7R מציינים בסוני שולבה טכנולוגייה המכונה gapless on chip lens design (שאיננה קיימת בדגם ה-A7 כמו גם פילטר AA שהוסר וקיים בדגם ה-A7).

ה-A7R בחלקים

A7R-open-1

אז מה ניתן ללמוד מן הסרטון הקצר הנ"ל? ובכן עבור כל מי שאיננו טכנאי אלקטרוניקה ניתן ללמוד בעיקר שבסוני השקיעו די הרבה מאמץ בלהפוך את ה-A7 (וה-A7R שדומה לה – כמעט – בכל המאפיינים) לפשוטה וזולה לייצור. למעשה אם נשווה אותה למצלמת DSLR מקצועית (5D MKIII או D800 ואפילו D610) מדובר כנראה במערכת פשוטה הרבה יותר – דבר המאפשר לסוני להוריד מחירים וגם, כנראה להרוויח קצת יותר על כל מצלמה (לא עניין של מה בכך במצב שוק הצילום הנוכחי).

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב טכנולוגיות צילום

3 תגובות

 1. Avatar

  אשה אחת דעתנית

  11/05/2014 ב 8:41 AM

  בעיקרון כל מל"מ מורכב ממספר קטן בהרבה של חלקים, קבועים ובייחוד נעים, מאשר רפלקס. מוזיל דרמטית את עלות המרכיבים, הייצור, בקרת איכות, תקלות בשטח והפצת חלקים לתיקון.

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  11/05/2014 ב 2:01 PM

  אכן. אני חושב שכאן אבל עשו בסוני ניסיון לצמצם אפילו יותר את כמות החלקים – מעניין אם מישהו השווה את ה-A7 נניח לפוג'י X-T1 מבחינת מספר חלקים – יכול היה להיות מעניין.

  השב

 3. Avatar

  ניסן לב-רן

  13/05/2014 ב 1:19 PM

  וכמעט היעדר של חיווט – כובע לסוני!!!

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.