ראשי מגזין DIY הדרך הנכונה לניקוי החיישן

הדרך הנכונה לניקוי החיישן

1
0

הסרטון אותו אנו מביאים היום באדיבות האתר LensRentals האמריקני מתאר שלב אחר שלב תהליך לניקוי חיישן אותו יכול כל אחד לערוך בעצמו.

כאשר אנו משתמשים במצלמת הרפלקס (ועוד יותר מכך במצלמה חסרת מראה בה לא קיימת מראה המגנה באופן מובנה על החיישן בעת החלפת עדשות), אנו צוברים עם הזמן לכלוכים זעירים על החיישן. לכלוכים אלו הם לרוב פיסות אבק זעירות הנדבקות אל החיישן. במרבית המצלמות המודרניות קיימים מנגנונים מובנים לניקוי החיישן (ניתן להפעילם עם כל הדלקה או כיבוי של המצלמה ובחלק מן המקרים תראו הודעה על כך על מסך המצלמה). אלא שהניקוי האוטומטי לא מסיר תמיד את כל הלכלוכים ואלו עשויים להצטבר ולפגוע בביצועי המצלמה (הסרטון מסביר כיצד תוכלו לבדוק בקלות האם קיים לכלוך על החיישן).

תהליך הניקוי עצמו כפי שמסבירים ב-LensRentals דורש מספר כלים ייעודיים (רובם לא יקרים מאד) אך בעיקר מיומנות מסוימת. אם אינכם יודעים מה אתם עושים אתם עלולים לגרום יותר נזק מתועלת ואף לפגוע בחיישן המצלמה – ראו וזהרתם.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iRW9AmDPqr0[/youtube]

בארץ טכנאי מצלמות ומספר חנויות ויבואנים מציעים ניקוי חיישן בחינם כחלק מקנייה/תיקון ציוד – ראוי לשקול זאת (או ברוח ימים אלו להתמקח ולקבל זאת כחלק מעסקה) בפעם הבאה שאתם רוכשים ציוד או מתקנים ציוד – אין ספק שהדבר יחסוך לכם לא מעט כאב ראש וידיים רועדות.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב DIY

תגובה אחת

 1. Avatar

  אדם וולף

  14/10/2011 ב 2:40 PM

  את העט והמפוח אפשר למצוא אבל הlens stamp לא מצאתי
  מישהו יודע איפה אני יכול לקנות?

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.