ראשי מבזקים הכרזות סיגמא SD1 – האם זו המצלמה המכוערת בעולם?

סיגמא SD1 – האם זו המצלמה המכוערת בעולם?

2
0

מה עושים כשאין קונים למצלמה שלך הנמכרת בכ-7000 דולר? מוציאים דגם Limited Edition אשר עולה כמעט פי שניים כמובן.

בעוד שבלייקה הפכו את נושא ה-Limited Edition לאומנות ויצרו מותג ייחודי ונחשק (ראו לדוגמא את ה-M9 טיטניום אותה פגשנו לראשונה בפוטוקינה), בסיגמא נראה שקצת איבדו כיוון עם גרסת העץ ל-SD1 של החברה.

SD 1wood front

למי שבכל זאת מתעניין, העץ ממנו עשויה המצלמה הינו פורניר איכותי במיוחד (Amboyna Burl) אשר ייצורו אורך לא פחות מ-60 שעות והוא משמש בדרך כלל בלוח המכוונים של מכוניות יוקרה. סיגמא בהחלט הלכה עם הקונספט של Limited Edition רחוק מכל חברת מצלמות אחרת והכריזה על 10 מצלמות בלבד אשר ייוצרו בקונפיגורציית העץ – כל אחת מהן תעלה 10 אלפים יורו. אנחנו ממשיכים לתהות האם מי שלא קנה את הגרסה המקורית יקנה דווקא את הגרסא הזו…

SD 1wood back

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות

2 תגובות

 1. n_aviv1

  14/10/2011 ב 12:22 PM

  לא הבנתי מה כ"כ מיוחד במצלמה שהיא עולה 7000$? היא לא נראית שווה גם 7000 שקל… למען האמת היא נראית כמו מצלמה גרועה במיוחד כשהעדשות היחידות שאפשר לקנות לה הן עדשות סיגמא.

  השב

 2. עידו גנוט

  14/10/2011 ב 1:05 PM

  ה-SD1 (כמו קודמותיה) היא עוף מוזר. היא משתמשת בטכנולוגיה של חברת Foveon אותה רכשה סיגמא לפני מספר שנים. הטכנולוגיה שונה מהותית מזו שתמצא בכל מצלמת רפלקס אחרת כיום ויש לה על הנייר מספר יתרונות. מבחינת סיגמא המצלמה הזאת מתחרה במצלמות המקצועיות של קנון/ניקון (D3X וה-1DS) ובמצלמות פורמט בינוני ברמה הנמוכה. בפועל יצא לי לראות מספר בדיקות רציניות ברשת ואיכות התמונה שלה עבור צילומי סטודיו בהחלט טובה (לא הייתי רוכש אותה עבור צילומי חוץ). האם היא שווה 7000 דולר – לא, לא בטוח שגם חצי מזה, אבל היא מעניינת לפחות מההיבט הטכנולוגי.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *