ראשי מגזין DIY כך תרכיבו עמוד עזר אוניברסאלי לצילום

כך תרכיבו עמוד עזר אוניברסאלי לצילום

0
1

המתקן שאנו הולכים להציג היום אינו זול אבל הוא מאד אפקטיבי אם יש לכם צורך בשיטה גמישה אך חזקה לשנות זווית או מיקום של תאורה/מיקרופון או אפילו מצלמה קטנה.

הצלם Caleb Pike מ-DSLR Video Shooter החליט לבנות מתקן פשוט שאפשר לו להציב תאורה או מיקרופון (תיאורטית ניתן להציב גם מצלמות קטנות – אפילו חסרות מראה עם עדשות קומפקטיות אמורות להחזיק אם כי זאת לא ממש המטרה המוצהרת של הפרויקט) ולכוון אותו לכל זווית/מיקום כולל מעל עצמים לצורך צילום overhead.

מה בדיוק צריך בשביל להרכיב את את המתקן האמור? הינה הרכיבים כפי השהציג אותם Pike – ניתן כמובן ליצור ווריאציות משלכם (לא כל הרכיבים זמינים בארץ או בהזמנה לארץ וחלקם כאמור יקרים למדי):

  • עמוד תאורה מסיבי על גלגלים – כמובן שאפשר להסתדר גם עם סתם עמוד תאורה כבד (משהו כמו ה-low boy שבדקנו כאן לא מזמן) אבל עמוד על גלגלים מאפשר הרבה יותר גמישות בתנועה. העמוד המקורי של חברת impact ש-Pike משתמש בו לא זמין למשלוח לישראל (הוא עולה בארה"ב קצת פחות מ-160 דולרים), אבל יש אפשרויות אחרות גם בארץ וגם אם בא לכם נניח להזמין באמצעות e-bay (זה מוצר יקר אבל מעולה של Avenger ויש גם אופציה הרבה יותר זולה אם בסדר לכם עם סתם חצובה – בדקו רק שהמוצר מתאים לחצובה הספציפית שלכם).
  • תאם baby pin ל-1/4" 20 – הינה אופציה אחת לא יקרה הנשלחת לארץ.
  • זרוע ה-Rode PSA1 למיקרופון – היא הלב של המתקן ומסוגלת לשאת עד 2 ק"ג משקל כולל מיקרופון/תאורה ואפילו מצלמות קטנות. היא לא זולה אבל נחשבת אחת הטובות בקטגוריה.
  • ראש כדורי קומפקטי – מאד תלוי במה אתם רוצים – ראש קטן אך לא בסיסי מידי כמו זה אמור להיות סביר – אנחנו תמיד מעדיפים ראשים עם חיבור RC2 אבל אלו עשויים להיות מעט כבדים – זה אמור להיות קטן, קל וזול יחסית אבל אולי אפילו הוא גדול מידי (לא ניסינו).
  • תאורה גמישה – אם תרצו לעשות שימוש במתקן עבור תאורה תצטרכו תאורה קלה יחסית – Pike השתמש בתאורה גמישה – Falcon-Eyes-RX-18T – יש כמובן עוד אופציות אבל זאת נחשבת טובה יחסית ולא מאד יקרה – אנחנו נמצאים בימים אלו בבדיקה של עוד מספר תאורות גמישות. עבור מיקרופון פשוט תחברו את מחזיק המיקרופון לראש הכדורי (אפשר ותצטרכו מתאם מ-1/4" 20 ל-3/8" – החיבור של רוב מחזיקי המקירופון – קל למצוא כאלו ב-e-bay)

בסרטון בהמשך תוכלו לראות איך לחבר את הרכיבים יחד (לא מורכב במיוחד – זה לא ממש פרויקט DIY אלא יותר פרויקט הרכבה) – כאמור יכול מאד להיות שתצטרכו לעשות התאמות כי הרכיבים שזמינים בארץ או במשלוח לארץ קצת שונים אבל העיקרון דומה.
הסרטון בו מציג Pike את המתקן ומה ניתן לעשות באמצעותו – אנחנו בהחלט נשקול להרכיב מוצר דומה לצורך צילומי המזון שלנו ב-Veggiez.co.il

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב DIY

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *