ראשי מאמרים The Garlic Bread – מגזין צילום ישראלי חדש

The Garlic Bread – מגזין צילום ישראלי חדש

6
0

האתר MegaPixel שמח לתת במה ל-The Garlic Bread – מגזין צילום ישראלי חדש בשפה האנגלית. הצלם יואב פלד (הכותב גם ב-MegaPixel) יחד עם שותפו להקמת המיזם סשה טמרין, ענו לאחרונה על מספר שאלות אשר יעזרו לכם להכיר טוב יותר את המיזם ומה שעומד מאחוריו. אנו מאחלים להם בהצלחה ומקווים לשתף פעולה כבר בעתיד הקרוב.

הקדמה

תחום הצילום בישראל נהיה פופולארי מאוד בשנים האחרונות ומתפתח במהירות מסחררת. פורומים, קבוצות, ומגזינים צצים ברשת הישראלית, ולכבוד סוף חול המועד פסח אשר הסתיים לא מזמן אנחנו שמחים לבשר על מגזין צילום חדש העונה לשם המשעשע הלחם שום, או באנגלית The Garlic Bread.

for mp

מי אנחנו ומה זה הלחם שום הזה?

אנחנו סטודנטים במחלקה לצילום במכללת הדסה (סשה טמרין ויואב פלד), והקמנו את הלחם שום מתוך הצורך למלא את החלל הריק במה שקשור להתמקדות במדיום הצילום כבמדיום אומנותי ולא רק טכני. החלטנו לנסות למלא את החלל הזה על ידי יצירת אתר הנותן במה לעבודות צילומיות של אמנים בתחילת דרכם, סטודנטים לצילום ובעצם לכל צלם המתייחס לצילום כאל מדיום אומנותי.

המיזם מורכב משני חלקים עיקריים:

 • מגזין אינטרנטי דו-חודשי הניתן להורדה בחינם ברזולוציה גבוהה, הפורס בפני הצופים גופי עבודה נבחרים של אמנים צעירים.
 • בלוג, אשר מתעדכן על בסיס שבועי ומכיל בתוכו סדרות צילומיות מגוונות ומקוריות.

בנוסף להצגת סדרות צילומיות אנחנו קוראים לאמנים לשלוח אלינו ספרי צילום ומגזינים שהם יצרו לצורך הצגה באתר.

מה מייחד את הלחם שום ממגזיני צילום אחרים הקיימים בישראל?

בזירה הישראלית מספר מגזיני צילום, אלא שמגזינים אלה מתמקדים בעיקר בצד הטכני והחוויתי של הצילום. ברוב הפלטפורמות המוצעות כיום להצגת עבודות ברשת השיח וההערכה נעים בעיקר סביב הביצועים הטכניים של הצלם והציוד בו השתמש והביקורות בהתאם. במקרים רבים תפיסה זו הופכת את האפקט הטכני (HDR לדוגמא) לגימיק, מעין טרנד אשר מולבש על צילומים ללא מחשבה רעיונית.

המטרה שלנו היא לנפץ את הבועה הזו ולהציע לקהלנו עבודות אשר "מתגרות" בגבולות המדיום, ומבוצעות בטכניקות מגוונות אשר משרתות את הרעיון שמאחורי העבודה.

מתוך גליון מספר 2 (צילום: אורלי פרל ניב)

untitled 4

בעיקר ישראלים, אבל לא רק

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם אמנים ישראלים, לכן רוב האמנים המוצגים בבלוג ובמגזין הינם ישראלים. כמו כן, אנחנו מאפשרים לצלמים מחו”ל לשלוח אלינו עבודות ולהופיע לצד הצלמים המקומיים.

למה מקימים מגזין צילום

כסטודנטים לצילום אנחנו נתקלים מדי יום בהצעות להגשת עבודות למגזינים, תערוכות ותחרויות צילום שונות. רוב ההצעות הללו כרוכות בתשלום ו/או דורשות שליחת הדפסות בדואר לחו"ל. מסיבות אלו ואחרות, מעטים מאוד הסטודנטים בארץ הנענים להצעות אלו וכתוצאה מכך העבודות היחידות אשר זוכות לעיתים לפרסום מסוים הן עבודות הגמר.

אנו חשבנו על פלטפורמה פשוטה, נקייה ומינימליסטית, אך עם זאת מכובדת ומכבדת, אשר תאפשר לצלמים ישראלים צעירים להציג את עבודותיהם ברשת.
עיקר העבודה שלנו בלחם שום מתמקדת באוצרות ועריכה של העבודות המתקבלות. תפקיד האוצרות אותו לקחנו על עצמנו מאתגר ומעניין מאוד ובמהלכו אנחנו לומדים לא מעט בעצמנו. האתגר הגדול ביותר הוא לקחת סדרה של תמונות ולפרוס אותה על דפי המגזין תוך שמירה על קו ויזואלי עקבי ועל הנרטיב הסיפורי. אנחנו מנסים להתייחס לפרמטרים כמו סדר התמונות, גודלן, עימוד התמונות בחלל וטקסטים – בדומה לאוצר העומד בפני הצבה של תערוכה ממשית בגלריה.
בשורה התחתונה אפשר לומר כי המגזין הוקם מתוך הצורך שלנו לחלוק והרצון להדביק אחרים באהבה שלנו למדיום הצילום, ולנסות להחדיר בצלמים נוספים מוטיבציה והתעניינות בעבודות אחרות הנעשות סביבם.

עבודת העריכה על המגזין

editing

ולמה באנגלית?

אנחנו מגדירים את הלחם שום כפרוייקט ישראלי הפונה לקהל בינלאומי. באמצעות הצגת הטקסטים באנגלית אנחנו מאפשרים לקהלי יעד רחבים הרבה יותר להיחשף לעבודות ולתכנים המוצגים האתר.

בנוסף אנחנו מאפשרים לאמנים להציב לצד עבודותיהם הצהרת אמן הכתובה באנגלית (Artist’s statement), מתוך מחשבה שבשדה האמנות העולמי יש חשיבות גדולה לטקסט הנלווה לעבודות המצולמות. אנחנו מאמינים שכתיבת הצהרת האמן באנגלית תדרבן את האמנים הצעירים לשלוח עבודות למגזינים נוספים אשר פועלים באנגלית בלבד.

מתוך גליון מספר 1 (צילום: נעמה ישראל)

svan

הלחם שום בראייה לעתיד

הלחם שום קיים חודשיים בלבד, וכבר מספר מוסדות הביעו בו התעניינות ותמיכה. בהסתכלות לעתיד אנחנו מתכוונים להרחיב את החשיפה של האתר, בישראל ומחוץ לה.
בנוסף להגברת החשיפה, אנחנו רוצים לקיים שיתופי פעולה עם גלריות בישראל ולקדם תערוכות קבוצתיות של אמנים אשר הציגו את עבודותיהם בלחם שום.
כבר בימים אלה אנחנו מקיימים מגעים מול גלריה שיתופית בת"א להעלאת תערוכה קבוצתית של אמנים צעירים המוצגים במגזין.
חשוב לנו מאוד להפוך את סצנת הצילום האמנותי לנגישה יותר, ולעורר התעניינות גם אצל אלו החדשים בתחום.

כיום המגזין מוצע בפורמט אינטרנטי בלבד, אך כמובן שהחלום הרטוב שלנו הוא להחזיק את המגזין שלנו בגרסה מודפסת! אולי יום אחד נמצא מקור מימון נדפיס את המגזין ונפיץ אותו לעם.

מתוך גליון מספר 1 (צילום: יוראי בראון)

C

כמה מילים לסיכום

קודם כל אנחנו רוצים להודות לכל מי ששלח אלינו עבודות ועוזר לנו לאפות את הלחם!

גורלו של המגזין תלוי בעיקר בכם ולכן אתם קוראים לכם לשתף אותנו בעבודות המעניינות שיצרתם וכמובן להפיץ את הבשורה הלאה, ולשתף את חבריכם!

מתוך גליון מספר 2 (צילום: אורי שפירא)

Uri Shapira 04

המגזין –Thegarlicbread.COM; הגשת עבודות – בקישור הבא.

הכותבים: יואב פלד, סשה טמרין.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מאמרים

6 תגובות

 1. Avatar

  //

  03/05/2012 ב 10:25 PM

  ח"ח ענק.
  אך אי אפשר להתעלם מכך שכל הצילומים שם ברמה טכנית גבוהה מאוד, למרות ההתייחסות יותר למימד האומנותי.
  עבודה נהדרת, המשיכו כך!

  השב

 2. Avatar

  רועי

  04/05/2012 ב 1:28 PM

  מרתק, המשיכו כך!
  מגזין כזה באמת היה חסר לנו בארצנו הקטנטונת…

  השב

 3. Avatar

  amosdor

  04/05/2012 ב 2:54 PM

  מאחל לכם הצלחה העקוב אחריכם.

  השב

 4. Avatar

  גיורא

  06/05/2012 ב 10:20 AM

  התחלה מרשימה וכיוון בהחלט מבורך, שיהיה לכם הממווןןן הצלחה!

  השב

 5. Avatar

  שבלול

  27/05/2012 ב 9:46 PM

  חלש מאוד .

  כל עוד הכתיבה וההגשה יגיעו ממקום של 'אומנות'
  הפלצנות לא תחזיק מיים ולא תדבר ליותר מכמה סטודנטים בתחילת דרכם

  בתי הספר בישראל לצילום הם חוד החנית של הפלצנות המופשטת
  רוב רובם של הסטודנטים יוצאים משם 'דפרים' ומציגים תמונות כמו שראינו כאן בכתבה
  תמונות שכאמור יקבלו ואו רק אצל 'דפרים' כמוהם

  השב

 6. Avatar

  דרור

  30/05/2012 ב 5:04 PM

  יוזמה מבורכת !

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.