ראשי ביקורות\סקירות אולימפוס PEN E-PL1 – סקירה

אולימפוס PEN E-PL1 – סקירה

2
0

וידאו ו"מה בקופסא"

 • איכות – ה-PEN E-PL1 מסוגלת לצלם וידאו ברזולוציה גבוהה – 1280X720 פיקסלים (ידוע גם כ-720p). איכות הוידאו המתקבלת טובה בהחלט אך משחק עם הזום בעדשה גורם לעיתים להבזקים בתמונה (נראים בסרטון אותו צילמנו החל מדקה 1:00 לערך). הצילום מתבצע באמצעות כפתור ייעודי נוח לשימוש כמו כן מאפשרת המצלמה צילום סטילס בזמן צילום הוידאו (ברזולוציה מלאה), פונקציה מבורכת בהחלט.
 • איכות קול בוידאו – בניגוד לדגם ה-PEN E-P2, ל-PEN E-PL1 מיקרופון יחיד (mono). למיקרופון רגישות טובה בטווח של מספר מטרים אך בעת צילום בחוץ עשוי להיות רגיש לרוחות (לא בעיה ייחודית למצלמה זו ותופעה הנשמעת בבירור בתחילת הסרטון אותו צילמנו). בסרטון הבא ניתן לראות את איכות הוידאו ואיכות הקול:

 • חיבורים ואחסון – למצלמה תא חיבורים בצידה השמאלי הכולל כניסת וידאו (AV, כבל מסופק עם המצלמה), כניסת HDMI (כבל אינו מסופק עם המצלמה) וכניסת USB (כבל ייעודי של אולימפוס מסופק). הפתיחה והסגירה של התא נוחה. המצלמה מותאמת לעבודה עם כרטיסי זיכרון מסוג SD ו-SDHC (פורמט ה-SDXC החדש אינו נתמך למרות שהמצלמה שוחררה ב-2010). כרטיס הזיכרון נכנס לתא ייעודי לצד הסוללה בתחתית המצלמה. אנו היינו מעדיפים מיקום נפרד בצד המצלמה.

מה בקופסא?

 • לטובת רוכשים פוטנציאליים ערכנו סרטון קצר המציג את פתיחת הקופסא (unboxing) של ה-PEN E-PL:

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Avatarעידו גנוט , אופיר אילוז
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב ביקורות\סקירות

2 תגובות

 1. Avatar

  שלמה

  26/07/2010 ב 8:26 PM

  יש לי בעיה עם המשפט "איכות הבנייה הכללית של העדשה סבירה בהחלט לעדשת קיט בסיסית."
  במצלמות אחרות יש אפשרות בחיה בין עדשות לכן היצרנית יכולה להרשות לעצמה רמות שונות של עדשות.
  כאן אין אפשרות בחירה (באותו טווח כמובן) לכן עדשת הקיט חייבת להיות באיכות גבוהה בהרבה.

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  26/07/2010 ב 9:38 PM

  מדוע אין אפשרות בחירה? ראשית ניתן בהחלט לרכוש את המצלמה עם עדשה אחרת – באופן תיאורטי (וגם מעשי אם אתה מוכן לרכוש בחו"ל) ניתן לרכוש אותה עם עדשת הקיט של ה-GF1 אפשר גם להשתמש בעדשות קיט רגילות של אולימפוס – סך הכל יש מבחר יפה של עדשות. בקשר לשאלה מה באמת איכות הבניה – מדובר בעדשה פלסטית זולה – התפקוד שלה פרט לנושא הכפתור היה בסדר גמור והתרשמנו מאד לטובה מאיכות המאקרו. לגבי הריצודים בוידאו – קשה לנו לומר בשלב זה ממה הם נובעים – אחרי שנבדוק יותר מצלמות מהסדרה/עדשות אולי נוכל לומר משהו ביותר וודאות.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.