ראשי ביקורות\סקירות אולימפוס PEN E-PL1 – סקירה

אולימפוס PEN E-PL1 – סקירה

2
0

מערכת הפוקוס

 • מהירותמהירות מערכת הפוקוס האוטומטי ב-PEN E-PL1 הייתה ונותרה אחת מנקודות התורפה העיקריות של המצלמה. בדומה ליתר המצלמות חסרות המראה בשוק עושה גם ה-PEN E-PL1 עושה שימוש במערכת פוקוס מבוססת קונטרסט (בדומה למערכת המצויה במצלמות קומפקטיות). התוצאה היא התמקדות אוטומטית איטית יחסית המעיבה בעיקר על צילום אובייקטים הנעים במהירות. בבדיקה שערכנו השוונו את ה-PEN E-PL1 לאחת ממצלמות הכניסה הפופולאריות של חברת ניקון ה-D5000 ומן הצד השני למצלמת אולטרה זום וותיקה (2007) של פנסוניק. כפי שניתן לראות בגרף התוצאות אינן מחמיאות לאולימפוס בנקודה זו (התוצאה חושבה על פי ממוצע של 10 בדיקות לכל מצלמה כשזו ממוקמת במרחק 1 מ' מהאובייקט, כאשר העדשה מכוונת לזווית הרחבה ביותר וזאת בתנאי תאורת חדר).

Olympus EPL1 focus speed

עדכון: נראה כי גם חברת אולימפוס הקשיבה לביקורת שעלתה ברחבי הרשת בנושא מהירות הפיקוס ושיחררה עדכון קושחה (Firmware) חדש (1.1 מספרו) אשר לטענתה אמור לשפר את ביצועי הפוקוס בכ-20 אחוזים. לאחר מאבק עיקש להתקין את העדכון במשך מספר ימים (ורק לאחר שניסינו להתקין, נכשלנו, הסרנו ושוב התקנו את התוכנה לעדכון הקושחה של אולימפוס) אנו יכולים לדווח כי מהירות הפיקוס אכן השתפרה באופן משמעותי ועומדת כעת בממוצע על כ-0.5 שניות – עדיין רחוק מהסטנדרטים של מצלמה רפלקסית קונבנציונאלית אך בהחלט מהיר משמעותית ממה שהתאפשר קודם לכן.

 • דיוק – לפי סדרת הבדיקות אותן ערכנו באמצעות טבלת בדיקה תקנית, רמת הדיוק של הפוקוס הייתה משביעת רצון, ללא back focus או front focus משמעותי.
Olympus E PL1 focus test
E-PL1 דיוק פוקוס משביע רצון (צילום אופיר אילוז)
עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Avatarעידו גנוט , אופיר אילוז
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב ביקורות\סקירות

2 תגובות

 1. Avatar

  שלמה

  26/07/2010 ב 8:26 PM

  יש לי בעיה עם המשפט "איכות הבנייה הכללית של העדשה סבירה בהחלט לעדשת קיט בסיסית."
  במצלמות אחרות יש אפשרות בחיה בין עדשות לכן היצרנית יכולה להרשות לעצמה רמות שונות של עדשות.
  כאן אין אפשרות בחירה (באותו טווח כמובן) לכן עדשת הקיט חייבת להיות באיכות גבוהה בהרבה.

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  26/07/2010 ב 9:38 PM

  מדוע אין אפשרות בחירה? ראשית ניתן בהחלט לרכוש את המצלמה עם עדשה אחרת – באופן תיאורטי (וגם מעשי אם אתה מוכן לרכוש בחו"ל) ניתן לרכוש אותה עם עדשת הקיט של ה-GF1 אפשר גם להשתמש בעדשות קיט רגילות של אולימפוס – סך הכל יש מבחר יפה של עדשות. בקשר לשאלה מה באמת איכות הבניה – מדובר בעדשה פלסטית זולה – התפקוד שלה פרט לנושא הכפתור היה בסדר גמור והתרשמנו מאד לטובה מאיכות המאקרו. לגבי הריצודים בוידאו – קשה לנו לומר בשלב זה ממה הם נובעים – אחרי שנבדוק יותר מצלמות מהסדרה/עדשות אולי נוכל לומר משהו ביותר וודאות.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.