ראשי חדשות Balled Pro: תאורת ה-LED המושלמת לצילום מוצרים

Balled Pro: תאורת ה-LED המושלמת לצילום מוצרים

9
0

אם אתם עוסקים באופן מקצועי בצילום מוצרים וזקוקים לתאורה איכותית קומפקטית, קלה וניידת לצילום עצמים קטנים, מוצר חדש בשם ה-Balled Pro יכול להיות התשובה בשבילכם.

ה-Balled Pro הוא מוצר תאורה מושקע במיוחד תוצרת גרמניה (דבר הניכר מאד באיכות הגימור והבנייה) העושה שימוש בתאורת LED זעירה אך עוצמתית באיכות גבוהה ונועד במקור לספק תאורה לצילום מזון, אך מתאים כמובן גם לצילום מוצרים מסוגים שונים.

ה-Balled Pro תאורה איכותית וניידת

Balled Pro light 2

המוצר הושק בהיקף מצומצם לפני מספר חודשים באירופה ורק לאחרונה החל לצבור מעט יותר תאוצה ברחבי העולם בקרב צלמי מזון ומוצרים מקצועיים.

כמה פרטים טכניים אודות ה-Balled Pro:

 • עוצמת תאורה: 125 לומנס.
 • צבע תאורה: 6500 קלווין ("אור יום", ברמת דיוק גבוהה).
 • זווית תאורה: 70 מעלות.
 • מקור כוח: USB (מגיע עם סוללה, ניתן לחיבור למחשב או שקע חשמלי עם מתאם – צריכת חשמל נמוכה ביותר – 350mA).
 • גודל: 3 על 4 ס"מ.
 • כולל גב מגנטי לחיבור לחצובה באמצעות מתאם (מומלץ להרחיק ממחשב נייד או מדיסקים קשיחים).

ה-Balled Pro לא נועד להחליף תאורת סטודיו מקצועית, אלא לשמש כתאורה משלימה בצילומי מזון, מוצרים אך גם עבור צילום חרקים בחוץ ואפילו להשלמת תאורה עבור צילומי פורטרטים (נסיינים מסוימים אפילו בדקו את היכולת לנצל אותו לצורך צילום וידאו). החיסרון העיקרי אותו אנו יכולים לראות בתכנון המוצר קשור לעובדה שהוא אינו כולל מתג להגברה או החלשה של עוצמת התאורה אך מתכנניו מסבירים כי קירוב והרחקה שלו וכן שימוש במרככי תאורה מסוגים שונים יכולים לפתור בעיה זו בקלות.

תאורת סטודיו משלימה – Balled Pro

Balled Pro light 3

סרטון המציג צילומים מתוך סדנא שנערכה ועוסקת במוצר

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=A32wnvdC764&list[/youtube]

אנו בהחלט רואים שימוש לסוג כזה של תאורה עבור מי שזקוק להתקן נייד, איכותי וקטן אותו ניתן לשאת לכל מקום לצורך עבודה מבלי להיסחב עם גופי תאורה גדולים ומורכבים וכמובן להשלמת תאורה בסטודיו קיים. מעבר לכך יש לדעתנו פוטנציאל פיתוח מסוים סביב התאורה עצמה. הקונספט של חיבור מגנטי יכול לדוגמא להיות מיושם גם בחלק הקדמי לצורך חיבור פילטרים צבעוניים או מרככים מסוגים שונים.

תאורה זעירה וניידת המופעלת על ידי USB

Balled Pro light 4

 

כפי שניתן לצפות ממוצר מקצועי המיוצר בגרמניה, לא מדובר בהתקן זול. סט Balled Pro בעל תאורה יחידה (הכולל מארז, סוללה ניידת, חיבור מגנטי לחצובה וכבל USB) עולה 240 יורו ואילו סט כפול עולה 350 יורו (ניתן להזמין ישירות מאתר המוצר).

עדכון: בעקבות פרסום הכתבה ופניות שונות שקיבלנו, שוחחנו עם נציגי החברה המפתחת את ה-Balled Pro ולמדנו מספר פרטים מעניינים. ה-Balled Pro מיוצרים בעבודת יד במסגרת פרויקט שהחל בשנת 2009 בעיר Bamberg שבגרמניה (בשיתוף פעולה עם ממשלת גרמניה והאו"ם) ומטרתו בין השאר לסייע לאוכלוסיות עם מוגבלויות (פרויקטים דומים קיימים כידוע גם בארץ). "הסוללה" המגיעה עם המוצר היא למעשה התקן המחזיק 4 סוללות AA. סוללות אלו מסוגלות לספק כ-8 שעות עבודה רצופות. המגנט בגב כל מוצר מתחבר להתקן דמוי L אותו ניתן לחבר באמצעות הברגה סטנדרטית לכל חצובה. בכל הנוגע להוספת דימר, מבדיקות אותן ערכו בחברה עולה כי שינוי המתח עשוי להוביל לפגיעה באיכות האור (ולריצוד), תוספת כפתורים עשויה גם להגדיל ולייקר את המוצר עוד יותר כאשר המטרה היא לשמור ככל האפשר על גודלו הקומפקטי וצורתו החלקה. החברה עצמה פתוחה מאד לרעיונות והצעות למוצרי עזר אותם ניתן יהיה לחבר ל-Balled Pro.

מארז כפול – Balled Pro, סוללות ניידות וחיבורים מגנטיים לחצובה

Balled Pro light 1חיבור מגנטי בגב התאורה

Balled Pro light 5

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

9 תגובות

 1. Avatar

  naa

  17/03/2013 ב 5:32 PM

  יקר רצח, אחכה לסינים

  השב

 2. Avatar

  אופניק

  18/03/2013 ב 1:58 PM

  נראה נחמד.
  מה החסרון בזה שאין דימר לעוצמה? אין בזה צורך, אין סיבה שלא לתת תמיד את עוצמת האור המקסימלית.

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  18/03/2013 ב 2:43 PM

  לגבי דימר – זה עניין של נוחות שימוש – היו משתמשים שביקשו אפשרות לעמעם – בעיקרון ניתן לעשות זאת די בקלות על ידי שימוש בכל מיני עזרים פשוטים. זה באמת לא חובה ואפשר להסתדר גם בלי. אנחנו הצענו להם לבדוק אפשרות של הוספת מפסק ON-OFF אולי לא על המוצר עצמו אלא על האלמנט של הסוללות – יותר נוח מאשר לנתק את הכבל USB.

  השב

 4. Avatar

  אופניק

  18/03/2013 ב 2:56 PM

  מפסק כיבוי זה משהו אחר, שבאמת רצוי שיהיה.
  לגבי עמעום, זה פשוט מיותר. מי שביקש את זה כנראה לא מבין שאין לזה משמעות, עוצמת האור לא משפיעה על התמונה (רק על משך החשיפה).

  השב

 5. Avatar

  עידו גנוט

  18/03/2013 ב 3:48 PM

  יש גם חברה שניסו את זה לוידאו (למרות שלדעתי זה ממש לא הייעוד) שם לעוצמה יש משמעות.

  השב

 6. Avatar

  אופניק

  18/03/2013 ב 5:46 PM

  למה שתרצה להוריד את כמות האור בוידאו? להפך

  השב

 7. Avatar

  עידו גנוט

  18/03/2013 ב 6:32 PM

  כי התאורה הזו חזקה מאד מקרוב.

  השב

 8. Avatar

  אופניק

  18/03/2013 ב 7:22 PM

  ומה הבעיה עם זה?

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   18/03/2013 ב 8:47 PM

   לא נראה טוב ומסנוור.
   בוא נסיים את הדיון הזה פה זה באמת לא כל כך חשוב.

   השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.