ראשי מבזקים נפרצה הקושחה של ה-D7000/D5100/D3100

נפרצה הקושחה של ה-D7000/D5100/D3100

2
0

צוות האקרים הצליח לפרוץ את קוד הקושחה של כמה מן המצלמות הפופולאריות של חברת ניקון. הקושחה הבלתי רשמית אותה שחררו הפורצים מאפשרת בשלב זה להאריך את משך הקלטת הוידאו של המצלמות – בעתיד אפשר ונראה גרסאות קושחה נוספות המשפרות יכולות נוספות של מצלמות ניקון.

למשתמשי קנון יש את ה-magic-lantern אבל משתמשי ניקון נותרו במידה רבה עם הקושחה המקורית על החברה. כעת נראה כי ישנה התקדמות בהבנת קוד הקושחה של ניקון אשר תאפשר אולי בעתיד שיפורים ושינויים משמעותיים במגוון מצלמות של החברה.

בשלב זה מדובר על התקדמות צנועה יחסית – הפורצים הצליחו לאתר את קטע הקוד האחראי על מגבלת זמן הקלטת הוידאו במצלמה ולשנות אותו. באמצעות גרסת הקושחה אותה שחררו באתר האינטרנט שלהם ניתן כעת להקליט סרטונים ארוכים יותר (בכל מצלמה מגבלת אורך הקלטה שונה הנובעת מסיבות תקינה של האיחוד האירופי או מסיבות טכניות שונות).

לדברי הפורצים יעבור עוד זמן עד שנראה פריצות מתקדמות יותר – אך אם להסתמך על רשימת הבקשות אשר התפרסמו בפורום, ישנה לא מעט התעניינות.

פרטים על הקושחות החדשות עבור ה-D3100/D5100/D7000 ניתן למצוא בבלוג של Simeon Pilgrim (אחד ההאקרים המרכזיים בפרויקט)/

השימוש בקושחה הבלתי רשמית – על אחריותכם בלבד.

ה-D7000 – פריצה ראשונית

D7000 front side1

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

2 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  19/06/2012 ב 7:36 PM

  אם כבר, אז כבר: לכאורה, שיוציאו ניקון בעצמם קוד-מקור פתוח, שבו אחרי בדיקת-הדירות של הגירסה ע"י החברה, היא תיתן "חותם-כשרות" לגירסה זו או אחרת שזכתה לפיתוח של צד שלישי.

  הבעיה היא שכחברה מסחרית, יש להם (כמו לכל חברה אחרת) מדיניות מיצוב ברורה (ואיתה אגב, גם מיצוב מחירי הדגמים), שבה מניעת חלק מהפונקציות פר דגם מסויים, הוא בפירוש חלק מהמשחק.

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  19/06/2012 ב 10:45 PM

  שום סיכוי שזה יקרה.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.