ראשי מגזין הדובה המצלמת

הדובה המצלמת

3
0

דובים מסתבר הם חיות סקרניות מאד, במיוחד כשמדובר בצלמים ומצלמות. בפעם השנייה השנה הניסו דובים את הצלמים שצילמו בסביבתם "ולקחו את המצלמה לסיבוב" – הפעם הכל תועד גם בוידאו.

אחרי שבחודש מאי השנה החליט דוב גריזלי להתעלל בציוד הצילום היקר של הצלם Andrew Kane בפארק ילוסטון (למזלו של Kane ציוד הצילום היה מושכר והיה לו תיעוד יפה שהוכיח שלא הוא אשם בהשמדתו), מגיע תורה של הדובה השחורה ממינסוטה. הפעם אבל מדובר בדובה סקרנית אך אינטלגנטית במיוחד והסוף כך נראה קצת פחות טראגי.

צלם הטבע דין שוורץ עסק בצילומי משפחת דובים שחורים באחד היערות במדינת מינסוטה שבארה"ב כאשר הבחין שהדובה הצעירה מתעניינת בו לא פחות מבשלושת הגורים הקטנים המדדים בעקבותיה. לאחר 45 דקות של התעניינות מהוססת החליטה הדובה השחורה לעשות מעשה והתקרבה לשוורץ ולציוד הצילום שלו. שוורץ נמלט מן המקום במהירות (גם אתם הייתם בורחים לו דובה במשקל כמה מאות ק"ג היתה שועטת לעברכם במהירות) והשאיר אחריו את המצלמה והחצובה שעניינו מסתבר את הדובה יותר מאשר שוורץ עצמו.

הסרטון אותו צילם שוורץ המתעד את מעלליה של הדובה המצלמת

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wCRbE5Ji1Gg[/youtube]

בניגוד לדוב הגריזלי מילוסטון, הדובה ממינסוטה הייתה עדינה בהרבה וניסתה לבצע מה שנראה כסוג של חיקוי למעשיו של שוורץ עצמו. היא התבוננה במסך ה-LCD של המצלמה, בעינית וניסתה לסובב ולהזיז את המצלמה והעדשה על החצובה. לסיום ניסתה לכאורה הדובה גם לצלם אך לדברי שוורץ שום צילום שמקורו בדוב לא נלכד בזיכרון המצלמה (לשם כך כנראה יש צורך לכל הפחות במוח של קוף…). ואנו רק נזכיר לשוורץ שהוא יצא בזול, ברוב ההתקלויות של צלמים וציודם עם בעלי חיים גדולים בטבע – הציוד לא שרד לספר על כך (ראה מקרה הלביאה בזימבבואה, כריש הנמר בבהאמס ועוד).

הדובה הסקרנית והמצלמה (צילום: Dean Swartz)

Bear camera

בעקבות הצטברות הסיפורים באתר העוסקים בהתקלויות של צלמים עם בעלי חיים, החלטנו לפתוח בבלוג ערוץ קבוע בנושא תחת הכותרת – "על צלמים ובעלי חיים" אליו יקושרו מעתה כל הסיפורים הרלוונטיים.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

3 תגובות

 1. Avatar

  גיא

  25/12/2012 ב 2:14 PM

  חצובה יציבה….

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  25/12/2012 ב 2:30 PM

  האמת שכן ובאופן כללי לא ידוע שהמצלמה נפגעה (בניגוד למקרה הקודם) – אולי דובות שחורות יותר עדינות מדובי גריזלי זכרים…

  השב

 3. Avatar

  האני

  25/12/2012 ב 6:49 PM

  יש את אותה תמונה של שועל שמצלם ..נראה לי של חברת מנפורוטו

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.