ראשי מגזין בסוואנה: הלביאה חטפה את המצלמה

בסוואנה: הלביאה חטפה את המצלמה

4
0

צלם חתונות אמריקני אשר נסע לסיור צילומי בזימבבואה גילה להפתעתו שאחת הלביאות מגלה עניין לא בריא במצלמתו. התוצאה: קנון 5D MKII הרוסה והרבה תמונות תקריב של לביאה סקרנית. מוסר השכל: שימו לב איפה אתם בוחרים להשאיר את המצלמה שלכם…

צלמי טבע נתקלים פעם אחר פעם בהתנהגות סקרנית של בעלי חיים כשמדובר במצלמות. אחרי הדוב ששבר לצלם Andrew Kane את המצלמה בפרק ילוסטון, הכרישה אמה מאיי הבהאמס שחטפה לצוות צילום סרט תת מימי את המצלמה וברחה, מגיעה הלביאה הסקרנית מהסוואנה.

מעניין מה יקרה אם נציב מצלמה ונחכה שהלביאה תחזור… (צילום: Ed Hetherington)

Ed Hetherington 1

הסיפור החל כאשר הצלם Ed Hetherington מאטלנטה יצא לסיור צילומי בסאוונה באזור זימבבואה. לאחר שהעמיד את מצלמת ה-5D MKII שלו על הקרקע עם חצובה נמוכה הצליח אד לצלם פילים וזאבים ממבט קרוב באמצעות שלט אלחוטי וכל זאת ממרחק וללא כל קושי כאשר חיות הבר אינן מגלות בדרך כלל עניין רב בציוד הצילום. אלא שבמהלך הטיול התרחש לפתע אירוע ששינה את את התרחשות העניינים. 400 מטרים ממקום הלינה של אד וחבורת הצלמים שעימו טפסתה הלביאה באפלו. כאשר עשתה הלביאה הפסקה לשתיית מים החליט אד כי יהיה זה מעניין להציב את מצלמתו ליד גווית הבאפלו בכדי שיוכל לצלם את הלביאה בזמן שהיא חוזרת.

מה יש לנו כאן? (צילום: Ed Hetherington)

Ed Hetherington 2

מה שאד לא ידע הוא שהלביאה תבחר להתעניין הרבה יותר במצלמה מאשר בארוחת הצהריים שלה. ואכן כאשר שבה מהפסקת השתייה וגילתה עצם זר שלא הופיעה במקום קודם החליטה שיש לבדוק את הנושא מקרוב – מאד מקרוב.

זה נראה מעניין – אולי כדאי להסתכל קצת יותר מקרוב… (צילום: Ed Hetherington)

Ed Hetherington 3

אחרית דבר – המצלמה של אד רוסקה על ידי הלביאה הסקרנית, בטרם שבקה חיים הצליח אד ללכוד לא מעט תמונות של הלביאה המתקרבת ואפילו תמונה או שתיים מן המצלמה בעת שהוחזקה בפיה של הלביאה. העדשב בה השתמש אד (קנון 16-35 מ"מ) דוקא הצליחה לשרוד את התקיפה ואד המשיך לצלם איתה בהמשך הטיול (על המצלמה המשנית איתה צילם גם את התמונות של הלביאה משמידה את מצלמתו – ממרחק בטוח כמובן).

מה זה החיה המשונה הזאת? (צילום: Ed Hetherington)

Ed Hetherington 4

את רצף התמונות המלא ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של Ed Hetherington.

יש גם ריח? (צילום: Ed Hetherington)

Ed Hetherington 5ניקח ונבדוק את זה כמו שצריך… (צילום: Ed Hetherington)

Ed Hetherington 6אז מה הטעם של קנון? (צילום: Ed Hetherington)

Ed Hetherington 7

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

4 תגובות

 1. Avatar

  שייקה

  02/12/2012 ב 9:58 PM

  מה שבטוח, התמונות מעולות, לא רואים כאלה כל יום…. 😉

  השב

 2. Avatar

  קובי

  03/12/2012 ב 5:15 PM

  מעולות אבל "עתיקות"

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  03/12/2012 ב 6:46 PM

  הן פורסמו 3 ימים לפני שהידיעה פורסמה אצלנו – לא בדיוק "עתיק".

  השב

 4. Avatar

  פרדי

  03/12/2012 ב 9:24 PM

  הזדמנות טובה לתבוע את הביטוח להתחדש ב- 5D MKIII

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.