ראשי מגזין כך יצרו אותי: לייקה במהדורה מוגבלת

כך יצרו אותי: לייקה במהדורה מוגבלת

1
0

תמיד תהיתם כיצד יוצרת לייקה את כל אותן מהדורות מיוחדות של מצלמותיה? לפני מספר שבועות העלתה החברה סרטון מיוחד בו מוצג חלק מתהליך ייצור הערכה עבור הלייקה M9-P Hermès אשר רק 100 כמותה יוצרו – כולן בעבודת יד קפדנית במיוחד כפי שתוכלו לראות בסרטון הבא.

רבים מתייחסים למצלמות לייקה כמוצרי פרימיום שמחירן אינו מצדיק בהכרח את ביצועיהן ביחס לשאר המצלמות בשוק. אלא שנקודת מבט אחרת על החברה (וכזאת אשר גם לייקה עצמה הולכת ומאמצת לעצמה בשנים האחרונות) היא כסוג של סמל סטטוס – בומה לרכבי יוקרה, שעוני יוקרה ושאר מותגי על בתחומים אחרים בהם שם חובר לאיכות ייצור אשר נמצאת מעל ומעבר לפונקציונאליות הבסיסית.

לייקה M9-P במהדורה מוגבלת (ליין Hermès) – רק 100 כמוה יוצרו

Leica m9 p hermes 1

הסרטון אותו אנו מביאים היום הוא ייצוג בולט של האופן בו רוצה לייקה שנחשוב על מוצריה

[vimeo]https://vimeo.com/41869140[/vimeo]

למי שמתעניין ברקע – המהדורה המיוחדת על שמה נקראת המצלמה – Hermès – מקורה בבית האופנה הצרפתי Hermès International העוסק בין השאר במוצרי עור איכותיים. בלייקה החליטו לצאת במהדורה מיוחדת לזכרו של נשיא החברה Jean-Louis Dumas אשר נפטר ב-2010 והתוצאה היא ה-Edition Hermès של הלייקה M9-P אשר הוכרזה יחד עם ה-Leica M Monochrome בחודש מאי השנה. אז גם שוחרר הסרטון הבא המציג את הערכה בה היא מגיעה (ואת הכנתה יכולתם לראות בסרטון הראשון:

[vimeo]https://vimeo.com/41870964#[/vimeo]

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

תגובה אחת

  1. Avatar

    ארז

    03/07/2012 ב 12:31 AM

    …מוגזם…

    השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.