ראשי מגזין חיים בקרחון – מסע מצולם מתחת לקרח

חיים בקרחון – מסע מצולם מתחת לקרח

2
0

Eric Guth הוא צלם העובד בחברה המתמחה במסעות אתגריים לכמה מן הנקודות המרוחקות והנידחות ביותר על פני כדור הארץ. לפי שש שנים באחד ממסעותיו באלסקה נתקל בפתח באחד הקרחונים ובמקום לעקוף אותו כפי שעשה פעמים רבות בעבר החליט לאזור אומץ ולהיכנס פנימה. המראות בהם נתקל בפנים שינו את הדרך בה הוא (ואולי לא רק הוא), מתייחס לגושי הקרח העצומים ההולכים ונעלמים מעולמנו.

Glacier goth 8

Glacier goth 7

בראיון שנתן Guth לאתר mymodernmet סיפר כי אחד הדברים אשר מושכים אותו בצילום מערות קרח הוא האופי הרגעי של קיומן. מערות הקרח, במידה ואינן נעלמות בתוך מספר חודשים משנות את צורתן לבלי היכר ולפיכך כל תמונה אותה מצלם Guth היא ייחודית ובלתי ניתנת לשחזור.

Glacier goth 1

כל קרחון הוא שונה מספר Guth, ולא, אין זו קלישאה. כמי שבילה שנים בצילום קרחונים, מרחוק, מעל ובשנים האחרונות גם לא מעט מבפנים, למד Guth כי בעוד תהליך ההיווצרות של קרחונים זהה בכל העולם, כל קרחון שונה ולעיתים גם התנאים בתוך כל קרחון באזורים שונים יוצרים מבנים שונים. גם הצילום בתוך קרחונים משתנה בהתאם לתאורה ולהחזרים מן הסביבה (כפי שניתן לראות בבירור בתמונות).

Glacier goth 2

Glacier goth 4

מציאת מערות בקרחונים אינה עניין של מה בכך (ועשויה לעיתים להיות מסוכנת). Guth יודע לספר כי לעיתים חשוב יותר להקשיב מאשר להתבונן כאשר מחפשים פתחי מערות קרח. במקום בו המים זורמים יש סיכוי למצוא נהר תת-קרחוני. שם גם יש סיכוי טוב יותר למצוא מערות הנוצרות כתוצאה משחיקה של המים את הקרח.

Glacier goth 5

Glacier goth 3

תמונות נוספות ממסעותיו ניתן למצוא באתר האינטרנט של Eric Guth.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

2 תגובות

 1. Avatar

  Danielis

  13/03/2011 ב 2:01 AM

  הבן אדם מטורף לחלוטין אם הוא נכנס לקרחונים האלו.
  אבל התוצאה שווה במיוחד.

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  13/03/2011 ב 11:17 AM

  אין ספק שיש פה לא מעט סיכון ולא הייתי ממליץ לאף אחד שאינו מנוסה מאד בנושא לעשות זאת (וגם אלו שכן לוקחים על עצמם סיכון משמעותי לקריסה). לגבי התוצאות אני מסכים אם כי לפחות מהתמונות האלו איכשהו אני נותר עם הרגשה שהיה אפשר להוציא עוד מהמקום – אבל אולי זה רק אני.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.