ראשי מגזין אוצרות בעליית הגג או מי את Vivian Maier?

אוצרות בעליית הגג או מי את Vivian Maier?

1
0

רק לעיתים נדירות הסיפורים על מציאות בעליית הגג מתבררים בסופו של דבר כאמיתיים. אלא שתושב שיקגו אשר חיפש חומר לספר על ההיסטוריה של העיר גילה לא מזמן אוצר של ממש – עשרות אלפי תמונות של צלמת לא מוכרת המתעדות עשורים שלמים בהיסטוריה האמריקנית מנקודת מבט ייחודית שכבר זיכו אותה בתואר אחת מצלמות הרחוב הטובות של אמצע המאה ה-20.

איננו יודעים הרבה אודות Vivian Maier. כך נפתחת כתבה תיעודית אודות אחת מצלמות הרחוב המוכשרות ביותר שנתגלו בארה"ב בשנים האחרונות. Maier עבדה כאומנת למספר משפחות בצפון ארצות הברית החל מאמצע שנות ה-50 ועד שנות ה-90. היא הייתה אישה מתבודדת אשר דיברה במבטא צרפתי וביומה החופשי הייתה מסתובבת עם מצלמה לכל מקום.

מגלשה (צילום: Vivian Maier)

Vivian Maier 2

Maier צברה ארגזים על ארגזים של תמונות לאורך השנים אשר התגלגלו לבסוף למכירה פומבית ב-2007. סוכן נדלן בשם John Maloof אשר עבד על ספר אשר עסק באחת השכונות בשיקגו החליט לרכוש את אחד הארגזים תמורת 400 דולר בתקווה למצוא בהם תמונות ישנות של השכונה ולהפתעתו מצא בפנים לא פחות מ-30 אלף תשלילים. הוא החל בעבודת סריקה ולמרות שלא מצא דבר הקשור לספרו הוא הופתע לגלות בין התמונות תיעוד מדהים בהיקפו (ואיכותו) של ההיסטוריה האמריקנית דרך עיניה של צלמת רחוב אלמונית.

מאחורי הגב (צילום: Vivian Maier)

Vivian Maier 1

עבור Maloof חייה ועבודתה של Maier הפכו עד מהרה לפרויקט של ממש – הוא הצליח לאתר ולרכוש עוד ועוד ארגזים שהכילו את תמונותיה (חלקם טרם פותחו ונמצאים בסרטיהם המקוריים). וכמעט שלוש שנים אל תוך הפרויקט הוא עדיין עוסק בסריקה ותיעוד.

מנקודה זו העלילה רק הופכת מדהימה יותר אך אנו לא נקלקל לאלו המעוניינים לצפות בסרטון המומלץ בחום:

מידע ותמונות רבות של Maier ניתן למצוא בבלוג המיוחד אותו פתח Maloof לתיעוד יצירתה.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
 • DSC 1565 main

  על כלבים ואנשים במנהטן

  ניו יורק היא עיר של כלבים. לא, אין זאת אמירה פוגענית, אלא ציון עובדה הגלויה לכל מי שביקר ב…
 • 10 טיפים "לצילום חי"

  צילום הוא תחום רחב מאד המתפרש על פני מגוון עצום של תחומי משנה, מצילום דוגמנות, אירועים ואו…
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

תגובה אחת

 1. Avatar

  אחד שאכפת לו

  13/01/2011 ב 10:54 AM

  כול הכבוד לו אל היחס וההשקעה מזמנו למען כולם יהנו מיפסת כשרון והיסטוריה יפה כזואת ונותן כבוד לצלמת כן הירבו אנשיים כאלה נ.ב זה שיעור טוב לצלמים מתחלים שאין להן מצלמות יקרות ומדגים לנו יפה כמה חשובה הגישה של הצלם והלימוד של המצלמה כמו בכל דבר מי שלא משקיעה ולומד את הציוד לא הייה יותר מיצלם רגיל כמו הרבה אחרים

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.