ראשי ביקורות\סקירות סקירה: סט עט הוולוגים המושלם ל-GoPro

סקירה: סט עט הוולוגים המושלם ל-GoPro

0
0

לאחרונה יצא לנו לבחון מספר מוצרים של חברת Ulanzi וליצור מהם סט-אפ נוח ושימושי למי שמחפש לצלם וולוג עם מצלמת GoPro, להקליט סרטון מאחורי הקלעים או סתם ליצור דרך נוחה לחבר אביזרים למצלמה הקטנה.

סרטון הסקירה שלנו מאתר הבת בשפה האנגלית LensVid.com

וולוגינג עם ה-Gopro Hero 10

אז נכון שיש מצלמות וולוגינג טובות יותר בשוק, אבל למי שרכש את ה-Hero 10 ומשתמש בה בעיקר לצילומי אקסטרים (המטרה המוצהרת של המצלמה) יש בהחלט היגיון להוציא ממנה את המירב. במקרה שלנו כמי שלא ממש מצלמים הרבה וולוגינג (ויש לנו מספיק מצלמות אחרות למטרה הזאת) הרצון היה להפוך את ה-Hero 10 שלנו לשימושית לטובת צילומי מאחורי הקלעים כששאר המצלמות בעבודה. זאת כסוג של מצלמה שמפעילים בצד או מזיזים בקלות ממקום למקום בלי התעסקות מיותרת.

בכדי להפוך את ה-Hero 10 לאטרקטיבית יותר לוולוגינג צריך לפתור מספר מגבלות בסיסיות של המצלמה. ראשית יש למצוא דרך נוחה לאחוז בה במרחק סביר (ל-Gopro עדשה לא סופר רחבה אפילו במצב wide), למרות שהמיקרופון שלה טוב יותר מאלו שיש בדורות קודמים של מצלמות גופרו, חיבור מיקרופון חיצוני הוא יתרון גדול בעיקר במיקוד האודיו ולשם כך לגופרו יש מתאם מיוחד – אבל צריך למצוא דרך להחזיק אותו יחד עם המצלמה. מעבר לכל אלו יש צורך למצוא דרך להניח את כל הסאטאפ הזה בנוחות כשלא משתמשים בו ואולי גם להוציא תאורה אם מצלמים במקום חשוך יחסית.

מעבר לכל אלו הסוללה של מצלמות ה-GoPro קטנה למדי ומחזיקה במקרה הטוב שעה של עבודה. אם אתם מסתובבים יום שלם, מצלמים ומפסיקים כל כמה דקות (לדוגמא בטיול) תצטרכו להחליף סוללות או לחבר סוללה חיצונית.

כפי שנראה מייד אנו ניסינו למצוא פתרונות לכל אחת מן המגבלות הללו של הגופרו ואנו מאמינים שפתרנו את כולן.

כלוב הגופרו של Ulanzi עם הסוללה המתחברת

Ulanzi-gopro-10-cage-metal-1

אביזרים של חברת Ulanzi למצלמות Gopro

אנו פגשנו לא פעם במוצרים של Ulanzi הסינית באתר הבת שלנו ולחברה יש מגוון רחב מאד של פתרונות עזר לצלמים (מחצובות שולחניות גמישות, מערכות QR, תאורות קומפקטיות, מיקרופונים ועוד).

לסקירה הפעם קיבלנו מהחברה מספר מוצרים המתאימים ליצירת "ריג" GoPro ובמקביל רכשנו בעצמנו סוללה של החברה שהתברר בדיעבד כי גם היא מתאימה מאד לאותו שימוש.

חילקנו את הסקירה לפי המוצרים השונים והשימוש בהם:

  • Ulanzi G9-5 – לחברה מספר כלובים למצלמות אקסטרים. ה-G9-5 מתאים לדגמי ה-Hero 9/10 של גופרו. הכלוב בנוי הצורה מאד חכמה ממתכת (אלומיניום) כולל חיבור 1/4" בחלק התחתון (אנו השתמשנו בו לחיבור הסוללה – ראו בהמשך), בחלק העליון ובאחד הצדדים יש חיבורי cold shoe אליהם אפשר לחבר אביזרים שונים כמו מיקרופונים ותאורות קטנות. בחלק האחורי של הכלוב יש פלטה שמאפשרת שליפה מהירה של המצלמה ללא הברגות. שימו לב שיש צורך להסיר גם את דלת הצד.דלת הצד כוללת חור המאפשר חיבור כבל USB-C למצלמה – שימו לב שהמשמעות היא שהמצלמה איננה עמידה יותר למים. בחלק התחתון של הכלוב יש פתח מיוחד בו ניתן לאחסן את ההתקן המקורי של גופרו המאפשר חיבור מיקרופון חיצוני. מה שנחמד בהתקן הזה (שאיננו זול במיוחד אגב) הוא שהוא כולל שני חיבורי USB-C מה שמאפשר הטענה של המצלמה גם כשמחברים מיקרופון חיצוני (אגב אנו לא שמענו הבדל משמעותי כשחיברנו מיקרופון קומפקטי של Rode אבל לא ביצענו בדיקות מעמיקות ואפשר שעם מיקרופונים איכותיים יותר נראה הבדל גדול יותר). אגב בחלק העליון ניתן לחבר מגביה למיקרופון בכדי שזה לא יסתיר את העדשה.עוד תכונה מעניינת של הכלוב הוא מחזיק פילטרים בקוטר 49 מ"מ שאפשר לחבר מקדימה עם ברגים זעירים. אנחנו לא ממש השתמשנו בו משום שיש לנו פילטרים ריבועיים המיועדים ספציפית לגופרו אבל אם לא רכשתם כאלו – זאת אופציה טובה.
  • Ulanzi Compact Magnetic RGB LED Tube Light – יחד עם הכלוב קיבלנו מהחברה גם תאורת LED קומפקטית בצורת "צינור" קצר. היא חזקה באופן מפתיע ולמרות שדיוק הצבע שלה לא בדיוק מושלם היא טובה מספיק לסרטוני רשת קצרים.
  • BG-2 6800mAh Powerbank Handgrip – את המוצר הזה של Ulanzi רכשנו בעצמנו בלי קשר לפרויקט הנוכחי אבל גילינו שהוא מתאים בדיוק לריג אותו בנינו ואם נחבר לו רגלית קטנה הוא למעשה מאפשר לנו להניח את הריג כולו על כל מקום ישר. הסוללה עצמה מספיקה להרבה מאד שעות של עבודה עם הגופרו (נדרש כבל USB-C קצר) והיא פתרון מצויין גם לאחיזה והיא כוללת חיבור 1/4 אינצ' זכר בחלק העליון ונקבה בחלק התחתון – מאד שימושי להרבה פרויקטים.

הכלוב לגופרו 9/10, תאורת ה-LED הצינורית והסוללה

Ulanzi-gopro-10-cage-and-more-2

שני מוצרים כוללים דלת צד ממתכת, דלת הצד הזאת מאפשרת הטענה קבועה של המצלמה והיא כוללת עוד cold shoe וחיבור 1/4" – שימושי מאד אם אתם לא רוצים לרכוש את הכלוב המלא. המוצר השני הוא Ulanzi WL-2 Wide Angle Lens/Micro Lens – הוא איננו קשור לגופרו אבל קיבלנו אותו מהחברה יחד עם שאר המוצרים אז שווה להזכיר אותו.

המתאם האופטי הזה – אפשר לחשוב עליו כמשהו בין פילטר לעדשה והוא יושב אחרי עדשה עם פילטר בקוטר 40.5 מ"מ כמו עדשת הקיט 16-50 מ"מ של סוני למצלמות סדרת ה-A6XXX והוא מייצר גם הרחבה של הפריים וגם הגדלה (הוא למעשה כולל שתי עדשות). האיכות האופטית סבירה (יש מן הסתם פגיעה מסויימת באיכות ועיוות אופטי מסוים), אם לומר את האמת אנו לא ממש בטוחים אם אין אופציות עדיפות בשוק (גם אם אולי יקרות יותר). אפשר לראות דוגמאות שימוש בסרטון למעלה.

עדשת המאקרו/Wide (וכיסוי עדשה)

Ulanzi-macro-wide-angle-adaptor

סיכום ומחירים

בסך הכל אנו מאד מרוצים מהריג שבנינו לגופרו 10 שלנו. הוא פחות רלוונטי אולי למי שמצלם אקסטרים משום שהוא הופך את המצלמה ללא עמידה למים, אבל לוולוגינג ולצילום BTS שאלו השימושים עליהם אנו חשבנו, מדובר בפתרון מצויין שנוח מאד לעבוד איתו למשך זמן ממושך, אפשר לחבר אותו בקלות לחצובה קומפקטית או עם מתאם לחצובה רגילה ולהתאים לו אביזרים כמו מיקרופונים ותאורות קטנות.

בכל הקשור למחירים:

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב ביקורות\סקירות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.