ראשי ביקורות\סקירות ביקורות Lowepro Fastpack 250 – ביקורת

Lowepro Fastpack 250 – ביקורת

את תיק ה- Fastpack 250 של חברת Lowepro קיבלנו לידינו לפני מספר חודשים לסדרה של בדיקות מקיפות ואנו מביאים בפניכם היום את התרשמותנו.

רקע

משום שזו היא הפעם הראשונה בה אנו בודקים תיק של חברת Lowepro בחרנו להביא כמה מילות רקע על החברה. חברת Lowepro הוקמה ב-1967 על ידי Greg Lowe אשר יצר באותה שנה את תיק הגב הראשון בעולם עם מסגרת פנימית (כל זאת במוסך של ביתו).

Greg Lowe הקים לא רק את חברת Lowepro המתמחה בתיקי צילום, אלא גם את Lowe Alpine – המוכרת יותר מתחום תיקי הטיפוס והטיולים. Greg עצמו ידוע כמטפס הרים, צלם קולנוע וצלם סטילס. תחום הטיפוס הוא ככל הנראה עניין משפחתי, ואחיו – Jeff Lowe היה מטפס הרים נודע אשר טיפס לגמרי לבדו על אחת הפסגות הקשות ביותר באלפים השוויצריים (עוד מידע על האחים ניתן למצוא באתר חברת Lowepro). החברה שהקים Greg היא כיום חברת תיקי הצילום הגדולה בעולם והיא משווקת בלמעלה מ-100 מדינות ברחבי הגלובוס.

Fastpack 250 – שליפה מהירה

IMG 0774

ה-Fastpack 250 הוכרז ב-2008 והוא השני בגודלו (מתוך ארבעה) תיקים מסדרת ה-Fastpack (גדול ממנו רק ה-Fastpack 350) הכוללים כולם אפשרות לשליפה מהירה של המצלמה מבלי להוריד את התיק מן הגב. משקלו של התיק 1.6 ק"ג (מעט כבד יותר מה-KATA 3N1-30 אותו בדקנו כאן מוקדם יותר השנה), גודלו 46 ס"מ גובה על 31.5 ס"מ רוחב ועומקו 24 ס"מ והוא כולל חלוקה שווה כמעט בין מקום לציוד אישי ומקום לציוד צילום וכן תא צידי גדול למחשב נייד.

Fastpack 250 – תיק גב בגודל בינוני

IMG 0796

הסרטון הבא אותו הכינה חברת Lowepro מציג את הסדרה כולה וגם כמה מן התכונות המרכזיות של התיק.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zyoNC3pOmA0[/youtube]

מבנה וחלוקה לתאים

ה-Fastpack 250 מכיל שני תאים מרכזיים (לציוד צילום וציוד אישי) ושני תאים קדמיים קטנים יותר לציוד נוסף. כמו כן כולל התיק תא צידי למחשב נייד.

תא ציוד צילום – תא ציוד הצילום ב-Fastpack 250 נפתח הצידה וחלקו העליון נותר פתוח ומאפשר גישה נוחה לציוד ללא צורך ביד נוספת אשר תחזיק את כיסוי התא פתוח (כפי שקורה ב-KATA 3N1-30 לדוגמא). כאשר התא סגור הוסיפה Lowepro כיסוי עליון הכולל שני אבזמים. מטרתו של הכיסוי היא ליצור הגנה נוספת (לא דווקא מפגיעה פיזית שכן הכיסוי אינו מרופד) אלא מפתיחה מקרית או מכייסים אשר יתקשו לפתוח גם את הסוגרים וגם את הרוכסנים מבלי שהמשתמש ירגיש בכך.

Fastpack 250 – תא הציוד

IMG 0770

תא הציוד עצמו מגיע, כמו בתיקי צילום רבים אחרים, עם מפרידים משתנים (הניתנים להתאמה באמצעות סקוטץ') המאפשרים לחלקו למספר חלקים נפרדים (אנו חילקנו ל-5 אך ניתן לחלק ליותר או פחות יחידות). חלקו המרכזי של התא מתאים למצלמה עם עדשת טלפוטו – אנו הכנסנו D5000 של ניקון ועליה עדשת 70-300 מ"מ ו-Hood ללא בעיות מיוחדות. בנוסף ניתן להכניס בנוחות עוד זוג עדשות בינוניות (אנו הכנסנו 60 מ"מ מאקרו ו-18-105 מ"מ). אם אתם מוכנים לקצת דוחק בתא ניתן להכניס עוד זוג עדשות בינוניות אבל לא היינו ממליצים על כך ומי שזקוק למקום נוסף מוזמן לנסות את הדגם הגדול יותר של התיק (ה-Fastpack 350).

Fastpack 250 – תא ציוד מלא

IMG 0809

תשומת לב לפרטים מורגשת בתא הציוד – Lowepro שילבה תאים קטנים לכרטיסי זיכרון וצורת הפתיחה של התא (כמו גם יתר התאים) כוללת רוכסנים עם חוט וראש פלסטי לפתיחה מהירה. דבר אחד שאמנם לא הפריע לנו אבל היה יכול אולי להוסיף להרגשת הביטחון בעיקר כאשר מורידים את התיק מהגב אל הכתף הוא הגבהה קלה מאחורי המצלמה אשר תמנע החלקה אפשרית של המצלמה כשהתיק פתוח – זה לא קרה לנו וסביר שלא יקרה גם לכם, אבל בהחלט מדובר על שיפור ש-Lowepro יכולה לחשוב להוסיף בגרסה הבאה של התיק.

תא לציוד אישי – תא הציוד האישי של ה-Fastpack 250 ממוקם בחלקו העליון והוא מרווח למדי וכולל כמות יפה של תאים ייעודיים (לעטים, מכשיר סלולארי ואביזרים קטנים אחרים). התא בנוי כך שפתיחתו נעשית לכל עומקו – לכך יש יתרון וחיסרון. מצד אחד ישנה נגישות מלאה לכל מה שקיים בתא ואין צורך "לנבור" פנימה. מצד שני הפתיחה המלאה של התא יכולה לגרום לחפצים לצאת החוצה כשהתא פתוח לגמרי. אנו היינו ממליצים ל-Lowepro להגביה במעט את מיקום פתיחת הרוכסן ולקבל בכל זאת מעט עומק סגור בחלקו התחתון.

Fastpack 250 – תא ציוד אישי – פתוח לכל אורכו

IMG 0806

הערה שקיבלנו ממשתמשת אשר התנסתה בתיק הייתה כי הוא חסר פתח ייעודי לאוזניות. לנו הדבר לא הפריע באופן אישי אבל למען מי שהולך עם התיק ומאזין הרבה למוזיקה אנו נוטים להסכים שאכן מדובר בתוספת ראויה.

Fastpack 250 – תא הציוד אישי מלא

IMG 0783

מבחינת נפח נטו הכנסנו לתא הציוד לא מעט – חולצה, נרתיק למשקפיים, חצובה שולחנית ועוד אין ספור פריטים קטנים ללא קושי.

תאי ציוד משניים – ל-Fastpack 250 שני תאי ציוד משניים בחלקו הקדמי. התא העליון נפתח הצידה – נוח כאשר התיק על צידו (בתצורת תיק על הכתף), קצת פחות כשהתיק על הגב או הרצפה. ניתן להכניס בתא ארנק או אביזרים קטנים אם כי ראוי לזכור כי קל יחסית לכייס לשלוף מן התא ציוד וכדאי להיזהר.

תא הציוד התחתון מוגן יותר (מעליו סגירת בד עם אבזמים) והוא כולל שני כיסי רשת פנימיים אך הוא מכיל פחות מקום לציוד ונוח בעיקר לציוד דק יחסית.

Fastpack 250 – תא ציוד קדמי

IMG 0782

מקום ייעודי עבור מים – כל מי שמכיר אותנו יודע כמה חשיבות אנו מייחסים לקיומו של מקום ייעודי לבקבוק מים בתיק. בעבר היה הנושא מוזנח מאד בתיקי צילום אבל נראה כי בשנים האחרונות יש מגמה של שיפור ואנו גאים לומר שלפחות ככל שהדברים נוגעים לחברת KATA איתם שוחחנו בעקבות הביקורות שעברו זכינו לאוזן קשבת.

אם נחזור ל-Fastpack 250 – התיק כולל מקום ייעודי בצדו לבקבוק מים. בקבוקים עד גודל של ליטר פחות או יותר יושבים בצורה טובה בתוך תא הרשת. בקבוק של ליטר וחצי קצת פחות. אנו מקוום כי בגרסה הבאה ישכילו ב-Lowepro להאריך את התא במספר סנטימטרים דבר שיאפשר גם נשיאה של בקבוקים גדולים יותר בנוחות.

תא ייעודי למחשב נייד – ה-Fastpack 250 כולל תא ייעודי עבור מחשב נייד בעל מסך של עד 15.4 אינצ'. מבדיקה שערכנו מחשב בעל מסך 15 אינצ' נכנס אך מעט בדוחק – כל דבר מתחת לכך נכנס בצורה תקינה. לבעלי מחשבים גדולים מומלץ לבחון את דגם ה-Fastpack 350 המיועד (על פי Lowepro) למחשבים בעלי מסך עד גודל של 17 אינצ'. בניגוד לתיקים אחרים הפתיחה של התא למחשב הנייד נעשית מן הצד ולא מלמעלה (הדבר לא הפריע לנו באופן מיוחד).

Fastpack 250 – תא (לא רק) למחשב נייד

IMG 0814

ארגונומיה

ה-Fastpack 250 עשוי מסיבי ניילון חזקים והינו עמיד למים (אם כי לא הזדמן לנו לבחון את הנושא בפועל). מערכת הגב של התיק נוחה למדי. חלקו האחורי של התיק עשוי מחומר נושם המונע הזעה וכך גם הכתפיות אשר הינן רחבות ותומכות. אותן כתפיות מחלקות את המשקל בצורה טובה עבור מי שפלג גופו העליון ממוצע עד רחב. אנשים בעלי פלג גוף עליון צר במיוחד עשויים לחוש שהכתפיות רחבות מידי – כאן אנו ממליצים כמו בכל רכישה לבחון את התיק בחנות על הגב ועם הציוד אותו אתם מתכננים לשאת לפני הרכישה.

Fastpack 250 על הגב

IMG 0748

עוד נקודה שראוי לעמוד עליה קשורה בשליפה המהירה. עבור ימניים פעולת השליפה נוחה בדרך כלל אך היא איננה מותאמת כלל לשמאליים (בניגוד לתיקים אחרים כמו ה-KATA 3N1-30 למשל). כמובן שגם שמאליים יכולים להשתמש ב-Fastpack 250 כתיק גב רגיל אך הדבר מנטרל תכונה מרכזית של התיק ויש לשקול זאת בטרם הרכישה.

Fastpack 250 שליפה מהירה – לימניים בלבד

IMG 0780

לתיק רצועת מותניים אשר צידיה מרופדים. עם זאת כל תיקי הצילום אותם בדקנו עד כה (וה-Fastpack 250 אינו שונה בנקודה זו), כללו רצועת מותן מרכזית מבד פשוט – אנו כבר הבענו את דעתנו מספר פעמים כי יש להשקיע יותר בחלק זה של הרצועה אשר חשוב למי שהולך מרחקים ארוכים עם התיק וציוד כבד על הגב (לא קיבלנו הסבר מניח את הדעת מן החברות מדוע אינן עושות זאת). לתיק אין רצועת חזה – אנו לא הרגשנו בחסרונה, אך אפשר ולא הלכנו עימו מרחקים ארוכים מספיק בכדי לחוש בכך.

Fastpack 250 עם רצועת המותניים סגורה

IMG 0758

לתיק ידית נשיאה עליונה (עניין שהוא בגדר חובה בעיננו עבור תיקים בכלל ותיקי צילום בפרט) אלא שהרצועה איננה מרופדת – עניין שעלול להפריע כשהתיק מלא בציוד כבד.

Fastpack 250 – ידית נשיאה קדמית (לא מרופדת)

IMG 0800

לפני שנסכם מילה על עיצוב. על טעם ועל ריח כידוע ניתן להתווכח, אבל אנו (וגם מרבית האנשים להם הראנו את התיק) לא התלהבנו מעיצובו השמרני (שלא לומר המיושן) של ה-Fastpack 250. מצד שני לעיצוב המזכיר מעט תיק בית ספר משנות ה-90 יש גם יתרון – הוא אינו מושך תשומת לב – עניין חשוב למדי כשאתם מסתובבים בחו"ל באזורים בהם אתם מעדיפים שלא ידעו שאתם נושאים איתכם ציוד צילום יקר.

Fastpack 250 – אפשר גם על הצד

IMG 0788סיכום

אם אתם זקוקים לתיק אמין ועמיד המותאם לנשיאה של גוף, שלוש עדשות עם ציוד נלווה, מחשב נייד ממוצע ולא מעט ציוד אישי ה-Fastpack 250 יעשה את העבודה ואף יאפשר לכם שליפה מהירה למצלמה. לתיק מערכת גב טובה ומאווררת ורצועת מותן מרופדת אשר עושה את העבודה בהליכות ממושכות. בנוסף מי שנוהג לצאת להליכות ארוכות עם התיק ישמח לשמוע כי הוא כולל מקום ייעודי לבקבוק מים (אם כי בקבוק ליטר וחצי עדיין גדול עליו).

כמו לכל מוצר גם ל-Fastpack 250 חסרונות. אם אתם נושאים איתכם יותר משלוש עדשות היינו ממליצים לבחור בדגם גדול יותר (אם כי בדוחק מסוים ה-Fastpack 250 מסוגל להכיל גם יותר משלוש עדשות בתא ציוד הצילום). כך גם אם אתם נושאים מחשב נייד גדול במיוחד (אנו הצלחנו להכניס מחשב עם מסך 15 אינצ' מעט בדוחק). לתיק אין מקום ייעודי לחצובה (אף שחצובה שולחנית ניתן כמובן להכניס לתא הציוד האישי). בנוסף – שמאליים, בעלי כתפיים צרות במיוחד, חובבי תיקים מעוצבים ואלו שכל גרם משקל מיותר מטריד אותם ראוי כי יחפשו פתרון בתיק אחר.

אהבנו

 • מערכת גב טובה ורצועת בטן מרופדת (בחלקה).
 • מקום רב (יחסית לגודל התיק) לציוד אישי.
 • שליפה מהירה נוחה למצלמה.
 • איכות בנייה מצוינת.

קצת פחות

 • אין מחזיק לחצובה
 • שליפה מהירה מותאמת לימניים בלבד.
 • יכול היה להיות קל יותר.
 • ידית אחיזה לא מרופדת.

תודה מיוחדת לחברת פוטו-מהיר יבואנית תיקי Lowepro לישראל על השאלת התיק והתשובה המהירה לכל שאלה אותה העלינו במהלך הביקורת.

Avatarעידו גנוט , צילום: אופיר אילוז
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב ביקורות

16 תגובות

 1. Avatar

  n_aviv1

  06/09/2011 ב 6:01 PM

  כמה חיכיתי לביקורת על ה fastpack! אשמח אם תעשו גם על הslingshot.
  להבא כדאי שתציינו מה התיק יכול להכיל לפי בדיקה שלכם עם ציוד של ניקון וקנון.

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  06/09/2011 ב 6:57 PM

  תודה. אנחנו נמשיך לעשות עוד הרבה בדיקות על תיקים ובתקווה בקצב קצת יותר מהיר להבא.

  לא כל כך ברורה לי ההערה ביחס לציוד – אין הבדלי גודל משמעותיים בין קנון לניקון – אני במקרה השתמשתי בציוד של ניקון אבל ציוד קנון מקביל ייכנס ללא שום קושי – ציון הפריטים נועד לתת מושג כללי מה נכנס.

  השב

 3. Avatar

  עופר

  06/09/2011 ב 9:51 PM

  אכן בנוגע לשמאליים, אני כשל מלהבין איך שמאלי ירוויח מפתיחה הפוכה אם בכל מקרה אין מצלמות לשמאליים (לצערנו) ?
  והגריפ בD5000 ובכל רפלקס אחרת שאני מכיר מצד ימין …

  השב

 4. Avatar

  עידו גנוט

  06/09/2011 ב 10:17 PM

  אשאל בהזדמנות קרובה את KATA מה דעתם על הנושא.
  לגבי מצלמה לשמאליים – תכלס כבר מזמן חשבתי שזה משהו שראוי – יש לנו היום דגמים עם הבדלים ממש מינוריים אז דגם שמתאים ל-10% מהאוכלוסיה שכיום נאלצת להסתדר בצורה עקומה נראה לי דבר מצוין.

  השב

 5. Avatar

  דנינו

  07/09/2011 ב 6:36 AM

  מודה ומתוודה, אני דיי מכור לתיקים שך lowepro ועדיין כאשר אני בוחר תיק אני בודק כמה דגמים מחברות שונות.את הפסטפק ב250 שלי קניתי כתיק להסתובב איתו ביום יום ללא צורך בנסיעת כל הציוד והתיק נבחר לאחר שבדקתי את הkata המקביל לו כמו כן בדקתי גם קרמפלר אך היות והמחיר היה אסטרונומי הוא ישר ירד מהפרק.kata ירד מהפרק למרות שהוא נראה טוב…איכות החומרים שלו לא ברמה של ה 250 .היה חשוב לי מאוד המודולריות של החלק המיועד לציוד הצילום ולאור נסיוני הרב הבלאי של החוצצים גבוה מאוד ולאורך השנים lowe הוכיחו עמידות רבה!יש לי את התיק קצת יותר משנה ואני מאוד מרוצה..אגב..הצבע שבחרתי הוא אדום…קצת בולט אבל שונה

  השב

 6. Avatar

  אבידן

  07/09/2011 ב 8:05 AM

  מניסיוני,בכמה טיולים שאחד מהם היה טרק בהודו-תיק מעולה,נוח ללא צורך להוריד מהגב כדי לשלוף מצלמה,עדשה, או כל ציוד נוסף.

  השב

 7. Avatar

  מיכאלה

  07/09/2011 ב 8:12 AM

  כחובבת מושבעת לצילום, אני מסתובבת הרבה באתרי צילום ומצאתי שהfastpack הוא תיק נוח ואין צורך להורידו מהגב אלא לסובבו לחזית הגוף כדי לשלוף ציוד. כל הכבוד לחברת lowepro על חידושים מידי שנה ועל איכות התיקים בכלל.

  השב

 8. Avatar

  Avi Shimoni

  07/09/2011 ב 10:33 AM

  תודה על הביקורת המקיפה והמעניינת (כמו שאתם תמיד נותנים), אישית אני משתמש בתיקי Lowepro כבר שנים – הם עונים על כל צרכיי, הם חזקים ועומדים בתנאים הקשים מאוד שאני מעמיד להם. כששואלים אותי אני תמיד ממליץ עליהם.
  הערה אחת יש לי: היה לי קצת מוזר לקרא בביקורת שלכם שאתם משווים את ה Fastpack 250 לתיקי KATA לכל אורך הביקורת בעוד ישנם תיקי צילום נוספים בשוק כגון Tamrakc, Crumper ועוד…על מה ההיתלהבות דוקא מ KATA?

  השב

 9. Avatar

  עידו גנוט

  07/09/2011 ב 7:36 PM

  תודה על המחמאות.
  בקשר ל-KATA – אין שום דבר מיוחד איתם מעבר לעובדה ששני התיקים הקודמים אותם בדקנו היו של החברה. בעתיד אנו בהחלט מתכוונים לבדוק גם תיקים של יצרניות אחרות בהתאם למה שנקבל לידינו.

  השב

 10. Avatar

  anat

  07/09/2011 ב 10:25 PM

  עידו
  מה שנראה לי מוזר זה שאתם יותר מידי מתיחסים לקטה בכתבה הזו ועושים השואות, ובכתבה על התיק של קטה אין כל התיחסות או השואות לתיקי לואופרו או לתיקים אחרים
  מוזר מאד
  נראה לי שאם רוצים להיות אוביקטיביים ומשקיעים בדיקה כמו שאתם עשיתם, אז תתיחסו לאותו מוצר אותו אתם בודקים, ליתרונות וחסרונות שלו, ולא להשוות לתיק אחר שונה לגמרי ולא משנה של איזו חברה

  השב

 11. Avatar

  עידו גנוט

  07/09/2011 ב 11:28 PM

  סתם עניין של סדר – זאת הבדיקה הראשונה של lowepro אחרי שני תיקי KATA ולא ההפך.

  השב

 12. Avatar

  avner

  08/09/2011 ב 9:42 AM

  בדקתי, קניתי ואני משתמש בתיק ונהנה מכל רגע.תמשיכו לייבא מוצרים
  מעולים כאלה.

  השב

 13. Avatar

  אלימלך

  09/09/2011 ב 12:20 PM

  ראיתי קניתיונהניתי. שנים אני משתמש בציוד שלכם וכל פעם לא מתאכזב. תחזקנה ידיכם.

  השב

 14. Avatar

  עופר

  11/09/2011 ב 10:07 AM

  עוד משהו בנוגע לשמאליים :
  אין מצלמות רפלקס לשמאליים ולכן אין סיבה לייצר תיק שמתאים לגריפ מצד שמאל… לא??????
  לתכנן מצלמת רפלקס הפוך יכול להיות מעניין אך גם יקר…

  השב

 15. Avatar

  עידו גנוט

  11/09/2011 ב 10:51 AM

  זאת סוגיה מעניינת – כבר הבעתי את דעתי שצריכה לקום יצרנית ולצאת עם דגם לשמאליים – הם 10% מן האוכלוסיה פחות או יותר – כנראה באמת שהשיקול פה הוא כלכלי טהור – הם יוצאים מתוך נקודת הנחה (נכונה כנראה בעיקרה) שמרבית השמאליים כבר התרגלו לצלם "הפוך" – מצד שני לדעתי אם יצרנית כלשהי תשווק דגם איכותי כלשהו הפוך הוא יהפוך ללהיט בקרב "המגזר".

  השב

 16. Avatar

  אורן

  18/09/2011 ב 12:14 PM

  סתם נקודה לשמאליים שהזכירו את הסוגייה:
  https://lifehacker.com/5523611/build-a-dslr-attachment-for-taking-pictures-left+handed
  מעין טריק כזה להשתמש במצלמה (כל מצלמה) ביד שמאל. קצת מסורבל, אבל אופציה למי שהוא באמת דומיננטי ביד שמאל.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.