ראשי חדשות Kickstarter LineCam: מצלמה על חבל דק

LineCam: מצלמה על חבל דק

3
0

הפקות מקצועיות שונות (כמו גם לא מעט הפקות קולנועיות) עושות שימוש בטכניקת צילום וידאו באמצעות הנעה של מצלמה לאורך כבל מתוח מראש מעל האזור המצולם. עד כה היה מדובר בטכניקה מורכבת למדי ויקרה אשר דרשה ניסיון וידע תפעולי שלא מצוי בקרב צלמי וידאו (ווידאו רפלקסי) רגילים. פרויקט חדש אשר פורסם לאחרונה ברשת מעוניין להביא את היכולת לצלם ממצלמה הנעה על כבל לקהל רחב בהרבה של צלמים בצורה פשוטה ועם ציוד זול בצורה משמעותית- קבלו את ה-LineCam.

ניק ולארי בראון (אב ובנו מארה"ב) פיתחו מערכת מעניינת אותו יצרו במקור לצילום סנואבורד אך עד מהרה הבינו כי יש לה יישומים בתחומים רחבים בהרבה. ה-LineCam מורכבת ממספר חלקים כולל כבל מיוחד ואמצעי נעילה וכן סוג של "רכבל" ממונע המסוגל לשאת מצלמת רפלקס או מצלמת וידאו (עד 9 ק"ג) לצילום תוך כדי תנועה.

ה-LineCam – מצלמה על חוט נשלטת מרחוק

LineCam rope2

המערכת עצמה כוללת גלגלת והיא עשויה אלומניום ומיוצרת בארה"ב. המפתחים טוענים כי אדם אחד יכול להתקין את המערכת כולה בתוך מספר דקות (הם אף מציגים סרטון הדגמה – ראו בהמשך – בו הפתח מותח את המערכת בין שני עצים בתוך קצת יותר מדקה).

כך מתקינים את ה-LineCam בפחות מדקה

[vimeo]https://vimeo.com/51423541[/vimeo]

ניתן לחשוב על שימושים רבים מאד לסוג כזה של צילום תוך כדי תנועה לסרטונים מסוגים שונים ובאופן תיאורטי אפילו לצילומי timelapse. הפרויקט מוצע באתר קיקסטרטר (kickstarter) ומנסה לגייס כ-75 אלף דולר בכדי שיוכל לצאת לדרך (עד כה גוייסו כ-15 אלף דולר).

סרטון הקיקסטרטר של הפרויקט

[vimeo]https://vimeo.com/62918402[/vimeo]

סרטון המדגים את מערכת הייצוב של ה-LineCam

[vimeo]https://vimeo.com/62915950[/vimeo]

סרטון הדגמה קצר של צילום הליכה על חבל ממצלמה הנעה על חבל – לא מומלץ לנסות בבית

[vimeo]https://vimeo.com/51736870[/vimeo]

המערכת עצמה אמנם איננה עולה כמו מערכות קולנועיות מקצועיות אך עבור כל הרכיבים (כולל שלט רחוק, מנשא המצלמה הממונע, הכבלים, הסוללות, ועזרים נוספים) תצטרכו לשלם החל מ-5600 דולר (קיימות מספר גרסאות כולל גרסא לא ממונעת שעלותה פחות מ-800 דולר). את הגרסאות השונות ניתן למצוא בעמוד הפרויקט באתר קיקסטרטר (ראו בסוף העמוד פירוט של החבילות השונות ומחיריהן). ניתן למצוא עוד מידע וסרטונים שצולמו עם המערכת באתר הפרויקט.

LineCam full pack

עוד פרויקטים מגניבים מתחום הצילום ניתן למצוא בערוץ המיוחד ל-kickstarter ב-MegaPixel.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב Kickstarter

3 תגובות

 1. Avatar

  yagel.k

  06/04/2013 ב 9:33 PM

  אני מבין שאין שליטה על הזום או הפוקוס.. אני לא טועה, נכון?

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  06/04/2013 ב 9:55 PM

  יש שליטה להבנתנו רק על התנועה של המתקן על החבל (קדימה אחורה ועצירה). מצד שני יכול להיות שיש מתקנים אלחוטיים אחרים שמאפשרים הנעה של המצלמה מרחוק (לא דברים זולים כמובן).

  השב

 3. Avatar

  ניר

  07/04/2013 ב 7:31 PM

  https://vimeo.com/63357898
  זה גם מאוד מעניין, אחד מצלם אחד מחזיק את המצלמה

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.