ראשי חדשות אדובי משיקה את Creative Cloud for Teams בישראל

אדובי משיקה את Creative Cloud for Teams בישראל

7
0

לאחר שהושקה בשנה שעברה בחו"ל, משיקה כעת נציגות אדובי בישראל את שירות Creative Cloud for Teams המאפשר למשתמשים לעשות שימוש במגוון רחב של תוכנות ושירותי אדובי על בסיס מנוי שנתי. למי מיועד השירות ומה הוא מציע – הכל בידיעה הבלעדית שלפניכם.

ה-Creative Cloud for Teams מגיע לישראל. הפתרון החדש (הוכרז בחו"ל בשנה שעברה) של אודבי מהווה עבור החברה שינוי גישה ביחס למה שהיה המודל המרכזי שלה עד כה. במקום רכישה של רשיון שימוש (אחד או יותר) עבור כל תוכנה (או קבוצת תוכנת – דוגמת ה-Masters collection) ה-Creative Cloud for Teams הוא תוכנית שירות המתבססת על מחזורים מינימאליים של 12 חודשים. במילים אחרות במקום לרכוש רשיון תוכנה בלתי מוגבל בזמן לתוכנה בגרסה מסוימת, אתם רוכשים רשיון שימוש שנתי בסכום מופחת ויכולים להוריד ולהשתמש בכל תוכנה שתרצו (בגרסה העדכנית ביותר) מתוך מגוון רחב מאד אותו מציעה אדובי (פלוס שירותים נוספים) במשך 12 חודשים, אחריהם תוכלו לחדש את הרשיון אם תרצו בכך או להפסיק את השירות.

אחרי שעיקרון השימוש ברור נשאלת השאלה אילו תוכנות ואילו שירותים זמינים במסגרת ה-Creative Cloud for Teams – באדובי הכינו עבורנו רשימה מתורגמת והיא ללא ספק ארוכה ומכובדת (לחצו להגדלה):

Adobe Creative Cloud for Teams

עוד 2 נקודות חשובות:

 • כל משתמש בעל רשיון זכאי לכל עדכון תוכנה או עדכון גרסה הזמין במהלך תקופת הרשיון שלו (אם תוכרז מחר גרסה חדשה של תוכנת הפוטושופ יהיה המשתמש רשאי להורידה ללא תוספת תשלום במהלך תקופת השימוש).
 • קונסולת הניהול של ה-Creative Cloud for Teams מאפשרת למנהל הקבוצה לחלק הרשאות שימוש ולנהל אותם בלחיצת כפתור (כך למשל אם מנהל הקבוצה רוצה לצרף גרפיקאי פרילנסר הוא יכול להעביר לו הרשאת שימוש בתוכנה/תוכנות להן הוא זקוק עד לסיום הפרויקט ואחר כך להעביר את הרשאת השימוש לגרפיקאי אחר).

ועכשיו אנו מגיעים לרכיב האחרון בפאזל – המחיר. השירות צפוי לעלות בארץ 70 דולר לחודש (840 דולר לשנה – לא ניתן במסגרת השירות להרשם לתקופה בת פחות משנה). בארץ השירות זמין דרך רשימת המשווקים המורשים של אדובי.

אז למי מיועדת ה-Creative Cloud for Teams בעצם? עבור הצלם הבודד העושה שימוש בתוכנת פוטושופ או לייטרום בלבד, אין הגיון כלכלי ברכישת השירות. לעומת זאת עבור קבוצות של צלמים וגרפיקאים העובדים יחד, משרדי פרסום וחברות מדיה, חברות בתחום הוידאו והאינטרנט ועוד השירות עשוי לחסוך סכומי כסף גדולים מאד על שדרוגים מתמשכים וגם לאפשר עבודה נרחבת מול פרילנסרים אשר יזכו לשימוש חוקי בתוכנה מעודכנת בכל עת שיזדקקו לה לצורך עבודתם.

אנו מקווים (וגם העברנו תחושות ברוח דומה לחברת אדובי ישראל) כי אדובי העולמית תצא בשירות שיאפשר לצלמים וגרפיקאים בודדים להשכיר בעלות נמוכה יחסית על בסיס חודשי (או שנתי) תוכנות אינדבידואליות (בדגש על פוטושופ/לייטרום). בחו"ל קיימת גרסה של Creative Cloud אשר איינה מיועדת לצוותים אך גם עלותה גבוהה יחסית והיא כוללת מגוון רחב של תוכנות בהן ניתן להשתמש.

באדובי החלו עם המהלך למעבר מקביל לשיטת תשלום מבוססת רשיונות שימוש חודשיים/שנתיים ואפשר לקוות כי התהליך אשר נפתח בשנה שעברה יתפתח ויתרחב למגוון אפיקי שימוש המתאימים לא רק לקבוצות או למשתמשים בעלי צרכים נרחבים, אלא גם לצלמים וגרפיקאים בעלי צרכים ממוקדים יותר (ותקציב מצומצם יותר).

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

7 תגובות

 1. Avatar

  ניוטון

  25/02/2013 ב 1:43 AM

  המון דיבורים… אבל באיזה נפח מדובר.

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  25/02/2013 ב 3:16 AM

  נפח של מה?

  השב

 3. Avatar

  מיכאל

  25/02/2013 ב 1:10 PM

  מדובר ב-100 GB למשתמש ע"פ הרשום בהודעה.
  נראה מכובד בהחלט.

  השב

 4. Avatar

  עידו גנוט

  25/02/2013 ב 1:37 PM

  ניוטון – זה מה שעניין אותך בהודעה? זה בערך הדבר השולי ביותר בכל הסיפור.

  השב

 5. Avatar

  ניר

  05/03/2013 ב 11:47 AM

  השאלה האמיתי היא האם המוצרים יהיו ME תומכי עברית או ששוב נוכל אותה

  השב

 6. Avatar

  עידו גנוט

  05/03/2013 ב 1:18 PM

  למיטב זכרוני כל ליין ה-CS-6 תומך עברית באופן מובנה. אבל לייתר ביטחון נברר עם אדובי.

  השב

 7. Avatar

  ניר

  05/03/2013 ב 2:06 PM

  ראיתי שבאריגנט מוכרים cs6 me

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.