ראשי חדשות WD Black 4 TB – לשלב נפח ומהירות

WD Black 4 TB – לשלב נפח ומהירות

2
0

חברת Western Digital הכריזה מוקדם יותר היום על הדיסק בקשיח הפנימי בעל הנפח הגדול שלה עד כה מסדרת ה-WD Black המהירה. הדיסק מתאים במיוחד למי שזקוק לאחסון כמויות גדולות של קבצים, תמונות וסרטונים ועבודה אינטנסיבית עימם.

עם הגידול בנפח התמונות (בין השאר כתוצאה מחיישנים משופרים בעלי רזולוציה גבוהה) וכן כתוצאה מהתרבות סרטוני הוידאו – הולך וגובר הצורך של צלמים, כמו גם עורכי תמונות ווידאו ומשתמשים מקצועיים אחרים בכוננים קשיחים בנפח גדול במיוחד המסוגלים להעביר מידע במהירות גבוהה. ההכרזה היום של חברת WD אמנם איננה הפעם הראשונה בה מוכרז כונן קשיח בנפח 4TB בשוק (כבוד זה שייך לחברת Hitachi אשר הכריזה על כונן חיצוני בן 4TB לפני קצת פחות משנה אך זה היה בעל מהירות איטית יותר ובחודש מרץ השנה הספיקה WD כם לרכוש את חטיבת מוצרי האחסון של Hitachi).

הדגם החדש של WD – נפח גדול ומהירות גבוהה

WD 4TB Black

הייחוד של הכונן החדש הוא בשילוב שבין נפח למהירות בכונן פנימי. התכונות העיקריות של ה-WD4001FAEX – שם הקוד לכונן החדש:

 • נפח דיסק בן 4 טרה בייט.
 • מעבד מובנה כפול וטכנולוגיה בעלת זרוע ייצוב כפולה.
 • 5 פלטות המסתובבות במהירות של 7,200 סיבובים לדקה עם 64 מגה בייט זיכרון cache.
 • ממשק חיבור SATA 6Gbps.
 • מחיר: 340 דולר.

הדיסק החדש איננו זול והוא מיועד בעיקר למי שזקוק לנפח/מהירות הגבוהים. לחברת WD כמו גם לסיגייט ולחברות נוספות דיסקים קשיחים זולים יותר (ואיטיים יותר) ואם הדרישה היא לאחסון בלבד ניתן לרכוש זוג דיסקים קשיחים בני 2TB במחיר של כמחצית ממחירו של הדיסק המהיר החדש.

קישור למידע נוסף באתר חברת Western Digital.

בהזדמנות זו נזכיר את המדריך השלם לגיבוי תמונות לצלמים שלנו אשר יסייע לכם למצוא את השיטות הטובות ביותר לאחסן ולגבות את התמונות שלכם לאורך זמן.

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

2 תגובות

 1. יבש

  03/12/2012 ב 12:10 AM

  1. בכתבה מוזכר "63 מגה בייט זיכרון cache"
  צ"ל 64 ולא 63.

  2. עד היום היחידים עם תכנון של כונני דיסקים 3.5" עם חמישה פלטות היו חברת Hitachi שקבלו תכנון זה מחברת IBM כאשר קנו מהם את חטיבת הדיסקים הקשיחים, נראה שחברת WD לקחו את כונן ה-7k4000 של Hitachi וארזו אותו מחדש תחת השם של WD.

  השב

 2. עידו גנוט

  03/12/2012 ב 12:53 AM

  1. תודה – תוקן.
  2. כן זה פחות או יותר מה שקרה כנראה (למרות שספק אם נדע אי פעם).

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *