ראשי חדשות HoodCap Flower – קונספט חדש למכסה עדשה

HoodCap Flower – קונספט חדש למכסה עדשה

8
0

חישבו כמה נוח היה לו מכסה העדשה שלכם היה מסוגל להפוך על ידי פעולת סיבוב פשוטה גם ל-HOOD המונע כניסה של אור מן הצדדים. קונספט ברוח זו בדיוק פורסם לאחרונה ברשת ואם יגיע לייצור יכול לפתור שתי בעיות באחת – שמירה על העדשה והגנה מפני השמש.

HoodCap Flower 3

בתקופה האחרונה אנו עדים לשורה של ניסיונות לפתור את בעיית כיסוי העדשה. הנטייה של הכיסוי ללכת לאיבוד הובילה לשורה של פתרונות יצירתיים אשר על חלקם דיווחנו כאן השנה. לפני כחודשיים דיווחנו על רעיון מקורי של Mark Stevenson אשר הציע מחזיק עדשה המתלבש על רצועת המצלמה ומתאים לשני גדלים של מכסי עדשה. חברת ניקון אף היא רשמה פטנט דומה וכעת נראה שיש מתחרה (פוטנציאלי) נוסף – HoodCap Flower. הרעיון פשוט למדי כפי שניתן לראות בתמונות – פלסטיק גמיש ומתקפל בצורת פרח המשמש גם כתחליף לכיסוי עדשה וגם כ-HOOD להגנה מפני סנוור צידי.

HoodCap Flower 2

שני מעצבים אחראים לקונספט – Rhie Hyi Joong  ו-Lee Sang Hwa – בשלב זה מדובר בקונספט בלבד ולא ברור מתי (או אם בכלל) הוא יגיע לייצור סדרתי. הבעיה העיקרית לדעתנו עם הקונספט הוא החומר ממנו עשוי ההתקן. מן התמונות נראה כי מדובר בפלסטיק דק למדי – חומר זה לא מהווה הגנה משמעותית על העדשה בדומה ל-HOOD פלסטיק רגיל או כיסוי עדשה קונבנציונאלי  (צלמים רבים משתמשים ב-HOOD לא רק להגנה מפני סנוור אלא גם להגנה פיזית מסויימת) ובאופן כללי ההתקן כולו נראה עדין למדי. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר yankodesign.

HoodCap Flower 1

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
 • The Nice Clip או איפה השארתי את מכסה העדשה שלי?

  איבוד מכסי עדשה הפך כנראה לאחת הבעיות המטרידות ביותר צלמים בשנים האחרונות, אחרת קשה להסביר…
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

8 תגובות

 1. Avatar

  תמיר

  07/08/2011 ב 6:14 PM

  נחמד אבל… כרגע זה נראה שזה ישפיע על כמות האור הנכנס לעדשה…
  ואת זה יצטרכו לפתור בצורה טובה יותר.

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  07/08/2011 ב 6:33 PM

  אני הראשון להסכים שלא מדובר בפיתרון אידאלי אבל הבעיה שלי היא דווקא עם החומר ממנו עשוי ההתקן – מדוע אתה חושב שזה ישפיע על כמות האור? במה זה שונה מבחינה זו מ-HOOD רגיל?

  השב

 3. Avatar

  אמיר

  07/08/2011 ב 6:50 PM

  בעיה אחת שיכולה להיות בקונספט הזה הוא כניסת אור להוד מבין העלים של ההוד החדש, בעיה שלא קיימת בהוד רגיל.
  בעיה שניה היא שהגודל של ההוד שנגזר מהצורך לכסות את העדשה במצב סגור, מונע שימוש בעדשות רחבות בהן ההוד קצר ע"מ שלא יכנס לפריים.

  השב

 4. Avatar

  עידו גנוט

  07/08/2011 ב 7:33 PM

  עדשות רחבות תמיד בעיתיות בכל הנוגע ל-HOODS – יכול להיות שיוכלו להרחיב אותו טיפה החוצה ולמנוע בעיות אבל גם אם זה פשוט לא יתאים לעדשות רחבות זה לא נורא.

  לגבי כניסת אור ל-HOOD דרך העלים – זה שאלה של איכות הבנייה – אם היה תהיה טובה מספיק זה בר מניעה.

  השב

 5. Avatar

  תמיר

  07/08/2011 ב 8:39 PM

  2 דברים

  ההוד תמיד בנוי מבפנים בצורה מחספסת כדי שלא יהיו החזרי אור אל תוך העדשה, כאן זה חלק לחלוטין…

  והדבר השני הוא שזה כמו לצלם דרך גליל נייר טואלט, נסה ותראה אם זה משפיע על כמות האור שעוברת אל החיישן.

  השב

 6. Avatar

  עידו גנוט

  07/08/2011 ב 9:04 PM

  את עניין החספוס אפשר מן הסתם לפתור – תלוי במרקם של החומר בחלק הפנימי של המוצר. לא ניסיתי לצלם דרך גליל נייר אז אני לא יודע מה לומר בנושא.

  השב

 7. Avatar

  n_aviv1

  08/08/2011 ב 8:20 PM

  הייתרון הגדול ביותר לדעתי הוא שהHOOD (למה עוד לא המציאו לו מילה בעברית?????) הרגיל עשוי מחומר קשיח ולכן הוא תופס יותר מדי מקום בתיק (גם כשהוא מורכב על עדשה הפוך בסופו של דבר הוא מגדיל את ההיקף מסביב לעדשה) וזה לא בהכרח מתאים לכל תיק…

  השב

 8. Avatar

  עידו גנוט

  08/08/2011 ב 10:06 PM

  האמת שאני מודה שלא חשבתי על זה – זאת נקודה מעניינת. אם כי כשהופכים אותו הוא לרוב לא מרחיב מאד את העדשה.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.