ראשי חדשות פוטוקינה 2010: BlackRapid רצועה עם גישה

פוטוקינה 2010: BlackRapid רצועה עם גישה

5
0

במסגרת תערוכת פוטוקינה 2010 אשר נסתיימה בחודש שעבר נכונו לנו גם כמה הפתעות נעימות ובלתי צפויות. אחת מהן התרחשה כאשר נקלענו לדוכן של חברת BlackRapid מסיאטל. מייד כשהצגנו את עצמנו בירכו אותנו נציגי החברה והודיעו לנו כי הם מכירים את האתר מהידיעה שפרסמנו אודות BlackRapid בחודש יולי השנה. לאחר שיחה לבבית קצרה זכינו להקליט סרטון הדגמה עם מנהל החברה ואשת יחסי הציבור של החברה.

חברת BlackRapid הוקמה על ידי הצלם רון הנרי אשר חיפש פיתרון מהיר יותר ונוח לתליית המצלמה מזה המתאפשר באמצעות שימוש ברצועה רגילה. הפתרון עליו עלה הנרי היה שימוש בהברגת החצובה של המצלמה בכדי לחבר תפס מתכתי מיוחד אליו מתחבר שקל הקשור לרצועה ומאפשר "שליפה מהירה" של המצלמה.

בסרטון אותו צילמנו נראה רון הנרי (Ron Henry) ולוריי לובדל (LaRae Lobdell) כשהם מדגימים את המוצרים החדשים של BlackRapid. בביתן עצמו היו דגמים נוספים כולל דגמים המתלבשים על שתי הכתפיים. בתחילה היינו סקפטיים למדי ביחס להתקן המשונה – מצב בו המצלמה הפוכה בעת הנשיאה נראה לנו לא טבעי (מזכיר מעט שיטת נשיאת נשק של חיילי מילואים מסוימים) אך לאחר התנסות קצרה אנו בהחלט רואים את היתרונות שבהתקן המאפשר "שליפה" מהירה מאד של המצלמה בעת הצורך וזאת מבלי שהמצלמה "תתנועע" יתר על המידה בעת הליכה או תזוזה. אגב הופתענו לראות לא מעט מבקרים בתערוכה אשר עשו שימוש ברצועה של BlackRapid – בהחלט לא מחזה נפוץ במחוזותינו.

הצפיה בסרטון מומלצת ברזולוציה גבוהה (720p):


ניתן לצפות בכל הסרטונים אותם הקלטנו בתערוכת פוטוקינה 2010 בערוץ המיועד לכך באתר. בימים הקרובים צפוי פרסום ראיונות וסרטונים נוספים עם חברות שונות בניהן סוני, פנסוניק, אולימפוס, סיגמא, טמרון ומבחר הפתעות.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

5 תגובות

 1. Avatar

  משה

  26/10/2010 ב 8:45 AM

  עיקר שכחתם – מה מחיר הרצועה?

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  26/10/2010 ב 9:26 AM

  אין מחיר לרצועה שתצא בנובמבר למיטב ידיעתי. אנו בקשר עם BlackRapid וננסה לברר איתם. לרצועה לנשים דווקא יש מחיר – כ-60 דולר לערך.

  השב

 3. Avatar

  משה

  26/10/2010 ב 6:18 PM

  תודה על התשובה נמתין בסבלנות לנובמבר.

  השב

 4. Avatar

  NGPhoto

  26/10/2010 ב 10:51 PM

  נראה לא רע בכלל.
  מה שנכתב על "רצועת נשק של מילואימניקים מסויימים" זאת תפיסה שדי מקובלת במג"ב וגם בלא מעט יחידות מיוחדות בפעילות. מנסיון אישימאוד נוח להשתמש ככה בנשק ארוך, ויהיה מעניין לנסות את זה עם מצלמה.

  חסרון בולט – ללא תפס שחרור מהיר, יציק כשנרצה לעבוד עם חצובה.
  בעיה נוספת – לא מתאים לשימוש עם שתי מצלמות במקביל.

  השב

 5. Avatar

  עידו גנוט

  26/10/2010 ב 11:17 PM

  שתי הבעיות הללו נפתרו על ידי החברה – היכנס לאתר שלהם ותמצא תפס שיחרור לחצובות. וגרסה של הרצועה המתאימה לשתי מצלמות.

  כדאי לזכור שרון הנרי – המפתח – הוא צלם מקצועי – רואים זאת עליו בשניה שפוגשים אותו הוא מרגיש מאד נוח עם מצלמות – הוא לא יפתח משהו לא פרקטי.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.