ראשי מבזקים מקבץ מבזקי צילום לסוף השבוע (5/10/2012)

מקבץ מבזקי צילום לסוף השבוע (5/10/2012)

4
0

כבכול שבוע אנו מביאים לכם שורה של נושאים מסקרנים אשר היו השבוע בשולי החדשות ולא זכו לידיעות נפרדות וזאת במסגרת פינת סיכום מבזקי הצילום השבועיים של MegaPixel.

 • מחקר אשר נערך בשיתוף חברת ניקון אירופה מגלה כי אנו נוהגים לצלם את חיות המחמד שלנו יותר משאנו מצלמים את בני או בנות הזוג שלנו. חתולים גם מסתבר פופולאריים יותר מכלבים כאובייקטים לצילום (54% לעומת 49%). (מקור).
 • ניקון הכריזה מוקדם יותר השנה על עדשת ה-18-300 מ"מ הראשונה בשוק וכעת מגיעות ידיעות שגם קנון מעוניינת להכריז על עדשה דומה (קשה לומר שאנו מופתעים). על פי הדיווח האחרון קנון עשויה במהלך השנה הבאה להכריז על עדשת סופר זום חדשה –  18-300 מ"מ (בעלת מנוע STM) היא כנראה אופציה סבירה עבור ליין ה-EF-S אך צפויה כנראה גם עדשת זום נוספת מסדרת ה-EF (לא L) – אורך המוקד אינו ברור בשלב זה. (מקור).
 • אחד הסיפורים המביכים ביותר עבור קנון בתערוכת פוטוקינה 2012 נוגע לגילוי (די מקרי ודי מפתיע האמת) שנעשה כנראה במסגרת אחד הראיונות שניתנו בתערוכה (לא הפעם לא שלנו למרות שגם הראיון שאנחנו ערכנו עם נציגי קנון בתערוכה יפורסם בקרוב). מסתבר כי נציג חברת קנון הודה בגילוי לב מפתיע כי אין כל הבדל בחומרה בין ה-1D-X לבין ה-1D-C (המיועדת בעיקר לוידאו) וזאת למרות שבין שתי המצלמות הפרש מחיר עצום (6800 דולר לעומת 13 אלף דולר). ההבדל היחיד בין שתי המצלמות מלבד הכיתוב מקדימה וכניסת אוזניות במקום חיבור snyc נוגע לקושחה של המצלמה (המגבילה את יכולות הוידאו של ה-1D-X לצילום וידאו ב-1080p במקום ב-4K כמו ב-1D C). האם נראה גרסת קושחה "פיראטית" שתאפשר לצלם 4K גם על ה-1D X מבלי לשלם אלפי דולרים? כנראה לא בקרוב (גם כך ה-1D X היא מצלמה יקרה ונדירה יחסית). (מקור).

קנון – אותה מצלמה במחיר כפול…

 • Canon 1d x 1d cאנו נפרסם בהמשך היום התנסות ראשונית שלנו עם מצלמת ה-EOS-M חסרת המראה של קנון אשר החלה להימכר בעולם לאחרונה. בינתיים, החלו להופיע ברשת מתאמים ראשונים למצלמה אשר מאפשרים לחבר לה מגוון עדשות של חברות שונות (בשלב זה בעיקר עדשות ישנות של לייקה, אולימפוס, פנטקס וקנון עצמה). (לעמוד רכישה ביפנית – מתורגם).

מתאמים ל-EOS-M של קנון

eos m ADAPTERS 2

 • חברת פנטקס רשמה לאחרונה פטנט על עדשת 70-200 מ"מ צמצם f/2.8 ובנוסף רשמה החברה פטנט על עדשה רחבה מעניינת (אם כי כנראה כזו המיועדת לליין ה-Q הזעיר) – 15-45 מ"מ (אקוויולנטי ב-35 מ"מ) בעלת צמצם f/2.8. (מקור – מתורגם).
 • ההכרזה הבאה של ניקון צפויה להיות כנראה ה-V2 חסרת המראה (לא מפתיע לאחר שחידשה את ה-J1 עם גרסת ה-J2). גם כאן כפי הנראה, לא צפויים שינויים משמעותיים אם כי ישנה אפשרות שנראה WIFI/GPS משולבים במצלמה. nikonrumors – המקור לידיעה, מדווח גם כי אפשר וזו לא תהיה המצלמה היחידה אותה נראה מניקון עוד לפני תערוכת CES בינואר 2013 (איזה מצלמה נוספת תוכרז, אם תוכרז – לא ברור בשלב זה).
 • חברת Eye-Fi העוסקת בפיתוח וייצור כרטיסי SD בעלי יכולות אלחוטיות הציגה לאחרונה כרטיס חדש בנפח 16 ג'יגבייט התומך ב-Class 10 אשר צפוי להתחיל להימכר בקרוב במחיר של כ-100 דולרים. עד כה הכרטיס הגדול ביותר של החברה היה בנפח של 8 ג'יגבייט. (מקור).

אלחוטי בנפח גדול יותר – Eye-Fi

Eye fi 16gb

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

4 תגובות

 1. Avatar

  yuval

  05/10/2012 ב 11:16 PM

  פדיחה ענקית

  עכשיו שלמג'יק לנטרן יש כזאת מוטיבציה (קושחה זה הקטע שלהם , לא ?) אני נותן להם גג חצי שנה..
  הם יסיימו עם ה5D 3 ויעבירו את כל המשאבים ל1DX .. לפחות לעניות דעתי. הבעיה היחידה הם הצלמים – הם לא יכולים להעלות סרט ב4K לתחרות , או פרק מתוך סדרה , או כל קטע צילום שמיועד לציבור מה1DX..
  אני פשוט חושב שאם זה סרט לא יקבלו אותו ואם זו סדרה יתבעו את היוצר..

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  06/10/2012 ב 2:56 AM

  החברה של ML זקוקים למצלמה לניסויים – אלא אם יהיה להם ממש מזל ומישהו יתרום להם 1D X ששווה 6500 דולר למטרה הזאת אני פשוט לא רואה את זה קורה – מה גם שזאת מצלמה סופר יקרה ו-ML הוא בכל זאת משהו שיכול להפיג אחריות – אתה היית לוקח סיכון עם מצלמה כזאת שמשמשת אותך לעבודה מקצועית וממנה אתה מתפרנס? אני לא…

  השב

 3. Avatar

  yuval

  07/10/2012 ב 1:50 AM

  הכל נכון, אבל מה עם האנשים שכבר השלימו עם העובדה שה1DC היא המצלמה בשבילם ? – אם הייתי אחד מהם הייתי מסתכן וקונה מצלמה זולה בחצי ועושה את העבודה 1:1

  השב

 4. Avatar

  עידו גנוט

  07/10/2012 ב 3:17 AM

  זה ממש לא עניין של מה בכך הפריצות הללו. שים לב שבניקון זה לא התבצע עד היום למרות לא מעט נסיונות (כולל כאלו שכתבנו עליהם).

  בקנון עלו על משהו ויש כמות יפה של ידע בקרב קבוצה מצומצמת של חברה. אולי יהיה מישהו מספיק משוגע לסכן את המצלמה שלו לטובת הפרויקט – אני קצת מסופק אם זה יקרה בקרוב.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.