ראשי מבזקים ניקון D600? האם קנון כבר עובדת על תשובה משלה?

ניקון D600? האם קנון כבר עובדת על תשובה משלה?

3
0

רק לפני ימים ספורים פרסמנו כאן מידע (לא מאושר כמובן) על פיו לחברת ניקון תוכניות אפשריות לפתח מצלמת Full Frame זולה אשר תחליף את ה-D700 ואולי גם את ה-D300S המתיישנת. כעת מגיעות שמועות מן הצד השני של המתרס המדברות על האפשרות שחברת קנון עובדת על מצלמה דומה משלה.

מצלמת Full Frame זולה הוא קונספט אשר צפוי לקרוץ לקהלים רחבים מאד של צלמים. אלא שעד היום שמרו החברות את החיישנים הגדולים למצלמות מקצועיות אשר מחיריהן נעו בדרך כלל סביב 2500 דולר ומעלה (לפחות בעת ההשקה). אלא שמי שעקב אחר מחירה של ה-5D Mark II לדוגמא בחודשים האחרונים גילה תופעה מעניינת – המחירים ירדו במכירות (sales) שונות ברחבי העולם אל מתחת לרף ה-2000 דולרים. אף שהדבר נובע מכניסתה של ה-5D Mark III ומהנסיון להיפטר ממלאים של המצלמה הישנה, ברור למדי כי קנון משאירה לעצמה שולי רווח גדולים יחסית כשמדובר במצלמות מסוג זה.

כבר פרשנו את כל הסיבות מדוע ה-D600 (אם ניקון אכן תבחר לפתח ולהוציא לשוק מצלמה שכזו) היא מוצר הגיוני עבור ליין המוצרים העתידי של ניקון. עבור קנון המצלמה יכולה לפתור דילמות דומות. ה-5D MKIII יקרה יחסית (3500 דולר בחו"ל הם כ-1000 דולר יותר מה-5D MKII במהלך רוב תקופת מכירתה) ולא מעט כסף עבור צלמים רבים. בשלב זה לא ברור עתידה של ה-7D ואם קנון תחליט לבטל את ליין הקרופ הגבוה יהיה הגיוני מצידה להכניס ברווח שנותר מצלמת Full Frame זולה.

עד כמה זולה יכולה להיות מצלמת Full Frame של קנון/ניקון? אין כמובן שום מידע קונקרטי, אבל ספקולציות המרחפות ברשת ירדו עד לרף של $1500. אם מותר לנו להעריך בזהירות אין לכך סיכוי רב. הרף המינימאלי ההגיוני יהיה כנראה קרוב יותר בהשקה ל-2000 דולר (וגם זה רק אם יבוטלו מחליפותיהם של ה-D300S וה-7D).

באשר למועד ההכרזה, ההגיון (והנסיון) קובעים שסביב חודש ספטמבר ותערוכת פוטוקינה 2012 יהיה כנראה מועד היעד ההגיוני ביותר להכרזה של שתי החברות (בהנחה כאמור שהכרזה כזו אכן תגיע), כאשר הזמינות לא תהיה לפני סוף השנה/ראשית 2013 (ועם בעיות האספקה של שתי החברות לאחרונה אולי גם מאוחר יותר).

אחרי כל זאת נזכיר כי בשלב זה מדובר רק בשמועות ולחברות יש גם לא מעט סיבות טובות שלא להכריז על מצלמות Full Frame זולות, בראש ובראשונה משום שמדובר במהלך אשר ינגוס במכירות מצלמות ה-Full Frame המתקדמות (והיקרות יחסית) הקיימות שלהן.

5D MKIII – אחות קטנה (וזולה) בקרוב?

5D Mark III front lens1

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

3 תגובות

 1. Avatar

  המורה ללשון

  01/05/2012 ב 8:52 AM

  להיפטר ממלאים, לא להיפתר

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   01/05/2012 ב 2:26 PM

   תודה תוקן.

   השב

 2. Avatar

  kalanit

  01/05/2012 ב 11:07 AM

  מצלמת פולפרם אם פיסקל ומהירות גבוהה בסביבות 2000 דולר תנצח את השוק

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.