ראשי מגזין מבחן רורשאך לצלמים – מה אתם רואים בתמונה?

מבחן רורשאך לצלמים – מה אתם רואים בתמונה?

1
0

הרשת מלאה בתמונות וסף הרגישות שלנו עולה כל העת. לכן נדיר יותר ויותר למצוא סדרת תמונות שתפתיע או תדהים אותנו – אלא שזה בדיוק מה שקרה היום כאשר נתקלנו בסדרת התמונות המדהימה תחת השם LIGHT RORSCHACH של הצלם הצרפתי Nicolas Rivals.

מבחן רורשאך (על שמו של הפסיכיאטר השוויצרי הרמן רורשאך אשר פיתח אותו בראשית שנות ה-20 של המאה הקודמת), עושה שימוש בכתמי דיו הכדי לחקור את מבנה האישיות. הצלם הצרפתי Nicolas Rivals החליט ליצור אינטרפרטציה מצולמת של הרעיון והגה סדרת תמונות "ציור באור" אשר מטרתן לטענתו לפחות דומה – לתת לנו לבחון את השאלה – "מה אנו רואים בתמונה?" בכדי ללמוד יותר על עצמנו.

מבחן רורשאך מודרני?

LIGHT RORSCHACH 1

התמונות נוצרו באמצעות שימוש בטכניקה ידועה של סיבוב צמר פלדה בוער וצילום בחשיפה ארוכה (טכניקה פופולארית בקרב לא מעט צלמים המתמחים בצילום באור).

רורשאך לצלמים

LIGHT RORSCHACH 2

אם תשאלו אותנו, אנו רואים בתמונות פרצופים סמטריים מוזרים – מה זה אומר עלינו? ומה אתם רואים בתמונות?

מה אתם רואים?

LIGHT RORSCHACH 3

עוד תמונות ועבודות תוכלו למצוא באתר של Nicolas Rivals.

עוד מהסדרה

LIGHT RORSCHACH 4

LIGHT RORSCHACH 5

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

תגובה אחת

  1. Avatar

    VIVAEL

    12/12/2013 ב 7:45 PM

    אני לא כלכך חושב שאפשר להשוות את זה לרורשאך,לדעתי צריך כאן שימוש בדמיון פרוע,בכל אופן אני רואה בתמונות לרוב ראשים של צפורים(שונים) וצלבים.ומי הפסיכולוג שעושה את האנליזה:)_?

    השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.