ראשי מגזין תמונה מלכותית ב-5 ג'יגה פיקסל

תמונה מלכותית ב-5 ג'יגה פיקסל

4
0

בשבוע שעבר ביקרה מלכת אנגליה ביחד עם בני משפחתה (ובניהם גם הנסיך וויליאם ובת זוגו קייט מידלטון) בעיר נוטינגהם במסגרת אירועי היובל למלכה. אלפים הגיעו לצפות בפמליה המלכותית והצלם הבריטי Chris Wilkinson צילם לא פחות מ-300 תמונות של האירוע בסיוע ראש רובוטי אשר חוברו יחדיו לתמונה אחת ברזולוציה של 5 ג'יגה פיקסל בה ניתן לראות כל פרט ופרצוף בקהל העצום.

אנו עוקבים מזה זמן רב אחר ההתקדמות המתמשכת בתחום הצילום הפנוראמי ובמיוחד אחר המרוץ לצילום תמונות פנוראמיות מרובות הפיקסלים. בשנה שעברה פורסמה התמונה הגדולה ביותר עד כה של העיר לונדון עם לא פחות מ-80 ג'יגה פיקסל – שיא עולמי (עד העיר הבאה כמובן). ללונדון קדמו שורה ארוכה של ערים אחרות ביניהן בודפסט (70 גי'גה פיקסל), דובאי (45 ג'יגהפיקסל), דרזדן שבגרמניה (26 ג'יגהפיקסל), ופריס (26 ג'יגהפיקסל). במרץ 2011 צולמה בספריה עתיקה בצ'כיה התמונה בעלת הרזולוציה הגבוהה ביותר אי פעם בחלל סגור – לא פחות מ-40 ג'יגה פיקסל (תוכלו לזהות לא מעט שמות של ספרים עתיקים, במיוחד אם אתם קוראים לטינית).

לי יש יותר גדול – מתוך התמונה המלכותית בנוטינגהם (קרדיט: Chris Wilkinson)

Royal 1

האירועים סביב בית המלוכה בחודשים האחרונים הובילו לחגיגות צילומיות נרחבות ביותר בממלכה. מפתיע לגלות שדווקא בחתונה המלכותית באפריל התמונה הגדולה ביותר שצולמה הייתה בת קצת יותר מ-1 ג'יגה פיקסל. בחתונה המלכותית במונקו לפני כשנה השקיעו מעט יותר והתמונה הפנוראמית הגדולה ביותר אשר צולמה שם הגיעה ל-6.3 ג'יגה פיקסל.

אם נחזור לתמונה הנוכחית, ניתן למצוא בה לא מעט נקודות מעניינות כולל לא מעט צלמים עם ציוד שונה ומשונה וגם את קייט מידלטון אשר מסיבה בלתי מוסברת (ולמרות המרחק העצום) מסתכלת היישר לעבר המצלמה – הצלחתם לזהות?

הפנוראמה בנוטינגהם – את מי אתם מזהים – לחצו כאן לפתיחה

Royal 2

כמו תמיד תוכלו למצוא עוד תמונות GigaPixel ומידע נוסף בסדרת הידיעות הבלעדיות שלנו בנושא.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

4 תגובות

 1. Avatar

  יונתן

  01/07/2012 ב 7:38 PM

  מדהים!
  חדי ההבחנה ישימו לב למסך הLED הענק בצד שמאל, שהתמונה בו הוחלפה בפוטושופ להעתק מהתמונה המקורית! אולי בשביל שלא יראו את הפיקסלים..

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  01/07/2012 ב 10:31 PM

  שמתי לב למסך אבל לא שמתי לב להחלפה – מעניין.

  השב

 3. Avatar

  שייקה

  02/07/2012 ב 1:05 AM

  מרגיז, הוא מחייב אותי ללחוץ לייק לפני שאוכל לראות…
  מה לעשות שאני לא סובל את כל הפייסבוק הזה וכל מה שמסביבו?. אין לי אז מה אני לא יכול לראות?

  השב

 4. Avatar

  עידו גנוט

  02/07/2012 ב 2:07 AM

  לא, תעשה x בפינה למעלה זה אמור לסגור את החלון המציק.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.