ראשי חדשות אפליקציית הצילום החדשה של גוגל מדמה עומק שדה בסמרטפון

אפליקציית הצילום החדשה של גוגל מדמה עומק שדה בסמרטפון

3
0

אחד ההבדלים העיקריים בין סמרטפונים למצלמות רפלקס הוא היכולת לקבל תמונה בה האובייקט מופרד מהרקע וזה האחרון מטושטש. בגוגל החליטו לנסות ולמצוא פיתרון לבעיה והשיקו להאחרונה אפליקציית צילום חכמה המאפשרת טשטוש רקע אוטומטי חכם.

בשוק ניתן למצוא מזה זמן אפליקציות אשר נועדו לטשטש את הרקע בתמונות (וניתן לעשות זאת כמובן גם בתוכנות עריכה), אבל בגוגל רצו לפתח דרך אחרת לבצע את התהליך ולכן השיקו גרסה חדשה של אפליקציית ה-Google Camera (הזמינה כרגע רק למכשירים המריצים Android 4.4+ KitKat) עם יכולת לבצע Lens Blur לאובייקטים בתמונה. הדבר מתבצע באמצעות צילום רצף תמונות מלמטה למעלה והתוכנה מחשבת בעצמה באמצעות הדמיה מרחקים ואפשרת לייצר מפת עומק תלת מימדית באמצעותה ניתן לבצע את ההפרדה מהרקע גם ללא צורך בחיישן ועדשות גדולים כפי שקיים במצלמות רפלקס (וחסרות מראה). שימו לב כי הדבר אפשרי עבור אובייקטים סטטיים אך סביר כי לא יעבוד בצורה טובה עבור עצמים נעים.

סרטון המדגים את האפליקציה בפעולה

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Nd8cofppuI4[/youtube]

כפי שניתן לראות האפליקציה בסיסית יחסית אך עובדת בצורה טובה וקלה לתפעול. כמה מפתחים הצביעו על אפשרויות מתקדמות הקבורות עמוק בתוך המערכת ואולי יחשפו על ידי גוגל בעתיד. למרות היתרונות, ההגבלה ל-Android 4.4 בעייתית למדי ותמנע מלא מעט משתמשי אנדרואיד לנצל את האפליקציה החדשה.

ניתן למצוא עוד מידע על האפליקציה החדשה בבלוג של גוגל.

שתי דוגמאות ליכולות של פונקציית ה-Lens Blur

Google-Camera-lens-blur2 Google-Camera-lens-blur

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

3 תגובות

 1. Avatar

  עודד

  17/04/2014 ב 10:02 PM

  תפור על הגלקסי S5 שהמצלמה שלו מטורפת
  מכיל חיישני פוקוס מבוסס פאזה שקיים רק בדגמי המיררורלס המתקדמים
  וגם 4K HDR ווידאו שאין באף מצלמה אחרת

  השב

 2. Avatar

  אכילס

  18/04/2014 ב 3:31 AM

  תפור בשביל אדי.
  הפיתוח הנ״ל נותן בידיו את הכלים לטעון כי עומק שדה לא תלוי בגודל החיישן.

  השב

 3. Avatar

  ארז

  18/04/2014 ב 11:57 PM

  בעעע
  לא תומך ב-NOTE 3 שלי

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.