ראשי חדשות פריצה מסירה את מגבלת צילום הוידאו במצלמות ניקון!

פריצה מסירה את מגבלת צילום הוידאו במצלמות ניקון!

6
0

סוף סוף זה קורה. במשך שנים נהנו משתמשי קנון מקושחה חלופית למצלמותיהם אשר מאפשרת שורה ארוכה של פעולות מתקדמות אשר חברת קנון עצמה לא מצאה לנכון להוסיף למצלמותיה. אלפי משתמשים ברחבי העולם הורידו את הקושחה ועובדים איתה בשנים האחרונות. משתמשי ניקון לעומת זאת נותרו מיותמים – עד היום.

המתכנת Simeon Pilgrim הצליח לראשונה לייצר פריצה המאפשרת לשנות תכונה מרכזית במצלמות ניקון – במקרה זה מגבלת צילום הוידאו במספר מצלמות פופולאריות של החברה.

פריצה ראשונה למצלמות ניקון

nikon hacked

הפריצה הנוכחית מגיעה בדמות קושחה חלופית למצלמות ניקון אותה ניתן להוריד בחינם מן הקישור הבא (ההסברים להתקנה בקישור). בשלב זה נתמכות ה-D7000/D5100/D3100 – מצלמות הדור הקודם של ניקון בלבד (ככל הנראה בשל מעבד ה-EXPEED 2 המשולב בהן).

Pilgrim עצמו לא מתחייב, ולא יכול להתחייב כי ההתקנה לא תגרום נזק למצלמה שלכם – עשו זאת על אחריותכם בלבד (ואנו ממליצים גם אחרי קריאה של מספיק תגובות של אנשים אחרים אשר ביצעו את "הניסוי" בהצלחה).

Pilgrim גם ממהר לצנן את הלתהבותם של חלק מן המשתמשים ומסביר כי מדובר בסוג של "הוכחת יכולת" ראשונית לשינוי ערך הקבוע בקושחה המקורית של ניקון (במקרה הזה משך הקלטת הוידאו). בכדי להוסיף תכונות מתקדמות יותר אשר משתמשים רבים מעוניינים בהן יהיה צורך בהרבה יותר עבודה וכנראה גם בקהילת פיתוח גדולה יותר אשר תתרום מן הידע שלה לטובת המאמץ. אם אתם מתכנתים בעלי ידע בתחום אולי גם אתם תוכלו לסייע ל-Pilgrim ואחרים לפרוץ את הקוד של ניקון (קישור לפורומים העוסקים בנושא).

עדכון: גולשים העירו לנו (ובצדק) כי הפריצה שוחחרה כבר לפני מספר חודשים. מה שכן עודכן היום הוא גרסה ראשונית (אלפא) של הפריצה עבור ה-D3200 (כעת בשעה טובה גם הליין החדש עשוי להתחיל ולקבל את הפריצה). הינה ידיעה קצרה בנושא מאתר המפתח.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

6 תגובות

 1. Avatar

  נועם

  09/04/2013 ב 1:23 PM

  שאלת תם: החיישן יוכל לעמוד בזה? זמן צילום וידאו ארוך לא עלול להזיק לו?

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  09/04/2013 ב 1:29 PM

  יכול, ולכן צריך להיזהר עם זה ולא היינו רצים למשוך את הזמן הזה יותר מידי.
  עדיין עצם העניין הוא בבחינת חדשה משמעותית שכן סוף סוף יש פריצה כלשהי לניקון (דבר שקיים בקנון כבר כמה שנים).

  השב

 3. Avatar

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  09/04/2013 ב 2:42 PM

  יש לי D7000 ניסיתי לצלם איתה 40 דקות , והחיישן התחמם לאללה ,ונוצרו עיוותי צבע בצילום , צריך להמציא מקרר חיישנים , ככה זה לא שווה כלום הפריצה

  השב

 4. Avatar

  חכם

  09/04/2013 ב 2:49 PM

  הידיעה "המרעישה" הזאת היא קיימת למעלה משנה , ראיתי את הפריצה הנ'ל לפני שנה באיזה אתר ולא הורדתי למצלמה שלי , כי יש בעיות עם התחממות החיישן . תהיו חדשנים , אז מה חדש ???

  השב

 5. Avatar

  עידו גנוט

  09/04/2013 ב 3:27 PM

  ראה עדכון.

  השב

 6. Avatar

  עידו גנוט

  09/04/2013 ב 3:40 PM

  עניין ההתחממות לא צריך להפתיע אם לומר את האמת.
  אנחנו נתקלנו בהתחממות חיישן ב-NEX-7 אפילו בצילום וידאו קצר יותר בן פחות מ-20 דקות. בעבר היו אמצעי קירור לחיישנים (בראשית עידן החיישנים) אבל זה כבר מזמן לא המצב. בעתיד אפשר לשער שיהיו טכנולוגיות מתקדמות יותר לקירור – מעניין לראות מה קנון עשו ב-1D C שהיא מצלמת וידאו.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.