ראשי חדשות Kickstarter Luxi: מד אור לאייפון

Luxi: מד אור לאייפון

2
0

בעידן האנלוגי לא מעט צלמים עשו שימוש במד אור חיצוני בכדי להשיג חשיפה נכונה בעת צילומי סטודיו. גם כיום ניתן למצוא צלמים העושים שימוש במד אור חיצוני אשר במצבים מסוימים עשוי לספק חשיפה מדויקת יותר. אלא שמדי אור מקצועיים הם יקרים יחסית ופרויקט חדש בשם Luxi נוצר בכדי להביא את מד האור החיצוני לקהל הרחב במאה ה-21 באמצעות האייפון.

Luxi הוא למעשה התקן פשוט מאד המתלבש (כ-clip-on) על המצלמה הקדמית של האייפון (בשלב זה אייפון 5 בלבד אך המפתח הבטיח גם גרסאות לאייפון 4/4S בהמשך). היוצר של Luxi – בחור צעיר בשם James Flynn אשר כבר השיק בעבר פרויקט אחר באתר קיקסטרטר, לא מציין בדיוק כיצד עובד Luxi אך על פניו נראה כי מדובר בכיפה לבנה אשר איננה מעבירה מידע כלשהו למכשיר האייפון אלא דואגת לפיזור האור כך שיגיע מכל הכיוונים אל חיישן מצלמת האייפון.

Luxi – מד אור חיצוני לאייפון 5

Luxi 1

כפי שאתם יכולים אולי לצפות, Luxi הוא פרויקט קיקסטרטר (Kickstarter) ונסמך על כספים מרכישות של גולשים בכדי להתרומם (עד כה הפרויקט כבר זכה למימון של 17 אלף דולר – הרבה מעבר לרף המינמיאלי הדרוש להצלחתו).

סרטון בו James Flynn – המפתח, מציג את Luxi

היום ניתן למצוא בקלות תוכנות חופשיות רבות למדידת חשיפה עבור מכשירי אייפון ואנדרואיד (ההתנסות שלנו עד כה עם תוכנות אלו לא הובילה לתוצאות מרשימות במיוחד אבל מדובר בעניין התלוי בשילוב שבין המצלמה במכשיר הנייד והתוכנה הספציפית בה השתמשנו). James Flynn טוען כי ה-Luxi צפוי לשפר באופן משמעותי את הדיוק של תוצאות המדידה של התוכנות החינמיות (הוא אינו מציין אפליקציה ספציפית אבל בהחלט אפשר שה-Luxi יגיע לשוק עם אפליקציה חינמית תואמת). אחרי הכל חייבים לזכור כי אם מד האור החיצוני שלכם לא ממש מדויק עדיף להשתמש במד האור המובנה במצלמה (אלא אם אתם מצלמים כמובן במצלמה אנלוגית ישנה במיוחד).

Luxi מול מד אור מקצועי

Luxi 2

ניתן להזמין לכם את Luxi תמורת כ-19 דולרים (5 דולרים נוספים למשלוח מחוץ לארה"ב) מעמוד הקיקסטרטר של הפרויקט.

Luxi – יאפשר לכם לבצע חשיפה נכונה

Luxi 3

עוד פרויקטים מגניבים מתחום הצילום ניתן למצוא בערוץ המיוחד ל-kickstarter ב-MegaPixel.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב Kickstarter

2 תגובות

 1. Avatar

  ארז

  22/02/2013 ב 8:18 PM

  צריך לדעת מאיפה לוקחים את המדידה עם המצלמה, צילום בדיקה ראשוני וחסכתם את הגאדג'ט הזה גם

  השב

 2. Avatar

  תומר

  23/02/2013 ב 2:03 PM

  אבל תראה כמה שהילדה שמחה בצילום הימני לעומת השמאלי, אין ספק שזה עושה את העבודה

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.